החופשה שלך באיסטנבול מתחילה כאן

* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

החופשה שלך באיסטנבול מתחילה כאן

מסעדות באיסטנבול

מסעדות באיסטנבול

מסעדות באיסטנבול

מזג אוויר
29°
מטבע מקומי
לירה טורקית חדשה
שעה מקומית

Giritli

המסעדה הזו, שנמצאת בחלקה הדרומי של העיר העתיקה, היא מקום נהדר לבלות בו וליהנות מאוכל טוב. ...

Yeni Lokanta

במסעדה הזו תמצאו מנות טורקיות מסורתיות, שהכין השף המפורסם של המקום. מומלץ מאד להזמין מקום ...

Balikci Sabahattin

המסעדה המקסימה הזו, שנמצאת בתוך מבנה עץ פשוט, נמצאת בחלק המשופץ של העיר העתיקה והיא נחשבת ...

Asitane

המסעדה מתמחה במנות מקומיות וכאלו, כפי שטוענים, היו אהובות על הסולטן. יש בה אווירה נעימה, ה...

מה לעשות באיסטנבול

כדאי לדעת על איסטנבול

מזג אויר

מזג האוויר באיסטנבול נוח מאד בעונות המעבר, ובחודשי הקיץ מזכיר מאד את זה האופייני לישראל. שיא החום הוא בין החודשים יוני לספטמבר, אז יכולות הטמפרטורות להגיע למעל 30 מעלות. במהלך חודשי החורף עשוי להיות קר מאד באיסטנבול ולעיתים אף מושלג. יחד עם זאת, לכל עונה יש את היופי ואת הקסם המיוחד שלה וזו גם הסיבה מדוע מגיעים אל העיר רבים.
 

תחבורה

לרשות התייר המבקר באיסטנבול עומדות מספר אפשרויות שונות. אוטובוסים, מוניות, מיניבוסים וגם דולמושים הם אמצעי התחבורה הפופולאריים בעיר, כמו גם רכב שכור למי שרוצה. אוטובוסים עירוניים מסומנים בצבע ירוק ואילו אוטובוסים פרטיים מסומנים בצבע כחול. האוטובוסים פעילים לאורך כל שעות היום ועוצרים בנקודות המרכזיות של העיר וגם בפרבריה. הדולמושים הן מוניות צהובות גדולות, כמעין מונית שירות המוכרת לנו בארץ. מוניות אלו יוצאות לדרך רק לאחר שהן מתמלאות בנוסעים והן נחשבות לזולות יותר ממוניות "רגילות".
 

הגעה

שדה התעופה של איסטנבול - אטטורק הוא אחד משדות התעופה הגדולים והעמוסים בעולם. ישנן טיסות ישירות מישראל לאיסטנבול וגם לא מעט טיסות המשך ממנה, היוצאות ליעדים שונים ברחבי הגלובוס. כדי להגיע משדה התעופה ישירות לעיר ניתן להיעזר ברכבת המטרו. הרכבת עוצרת בטרמינל Esenler, שממנו ממשיכים בקו נסיעה אחר אל העיר. דומושים הן אפשרות נוספת ופופולארית מאד וכמובן גם שאטלים של חברות פרטיות. הנסיעה משדה התעופה אל העיר אורכת כ-40 דקות.

 

 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקובל באיסטנבול הוא לירה טורקית ושיעור המע"מ עומד על 18 אחוזים. ניתן לקבל החזר מע"מ על קניות של מוצרים שונים. כדי לקבל אותו יש להגיש טופס מיוחד וכן את הקבלות שצברתם בקניות. את כל זאת ניתן לעשות ישירות בשדה התעופה, לפני הטיסה חזרה הביתה.
תשר – התשר המקובל באיסטנבול הוא 10 אחוז, והוא ניתן לרוב למלצרים במסעדות ובבתי קפה כמו גם לספקי שירות למיניהם, כמו מדריכים פרטיים, נהגי מוניות ועוד.