הטיול שתמיד רציתם ללפלנד מתחיל כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

לפלנד ראשי

לפלנד ראשי

לפלנד - כל מה שצריך לדעת על גן העדן המושלג

כל מה שצריך לדעת על גן העדן המושלג

מזג אוויר
מטבע מקומי
יורו
שעה מקומית

גן עדן מושלג

לפלנד – שם נרדף למרחבי שלג אינסופיים, סנטה קלאוס, מזחלות כלבים, דובי קוטב וקסם חורפי. בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים בוחרים לחוות טיול ללפלנד, בדרך כלל (אם כי לא רק) במסגרת מאורגנת. אם גם אתם שוקלים לבקר בחבל הארץ הצפוני ביותר באירופה – הנה כל מה שתצטרכו לדעת :

תרבות

לפלנד היא חבל ארץ המשתרע על פני ארבע מדינות (רוסיה, פינלנד, נורווגיה, ושבדיה), כאשר האזור המתוייר יותר של לפלנד הוא האזור הפיני.בירת לפלנד היא רובניימי - עיר המשתרעת על פני מעל 8,000 קמ"ר. ברובניימי אוכלוסיה של כ – 60,000 איש בלבד (ברעננה, למשל, יש 72,000 תושבים!), כאשר בכל לפלנד כולה (המשתרעת על פני שטח של כמעט 100,000 קילומטרים) מעט מאוד אוכלוסיה מקומית. שבטי הלאפים, המכונים גם בני הסאמי, חיים בערבות השלג והם בעלי תרבות, מנהגים, טקסים, וסגנון חיים ייחודיים המתאימים לסביבה הסוב-ארקטית שמסביב.
ישנו ניב של השפה הפינית המכונה "פינו-לאפית" שהוא ייחודי ללפלנד, וגם לבני הסאמי שפה משלהם. אך באזורים המתויירים של לפלנד, השפה המדוברת היא אנגלית והמטבע הוא האירו.

מזג אוויר - אקלים ארקטי ושמיים מהפנטים

בעוד בחודשי הקיץ מדובר בחבל ארץ ירוק (אך קר), בחודשי החורף הלאפי השמש כמעט ולא מאירה (בימי שיא החשיכה - מדובר בשעה או שעתיים של אור שמש קלוש בשעות הצהריים, ולא יותר). בעונה זו, הטמפרטורות יכולות להגיע גם לשלושים מעלות מתחת לאפס!
ולכן, הזמן הטוב ביותר לטייל בלפלנד הוא בין לבין – זמן עונות המעבר, במיוחד האביב, לאחר החורף, כשהאוויר מתחמם אולם שכבת שלג עבה ורכה עוד עוטפת את האדמה. אז, תוכלו ליהנות מאטרקציות שלג ייחודיות כמו ביקור לבן לגמרי בכפר שממנו, על פי הפולקלור המקומי, הגיע סנטה קלאוס, ביקור ביערות שלג לבנים ואינסופיים, ואפילו חווייה ייחודית של טיולי לפלנד אקסטרים.
בלפלנד מזג אוויר אשרמשתנה באופן ניכר בין חודשי החורף לחודשי הקיץ. החורף בלפלנד הוא קר, חשוך ומושלג, ואילו בקיץ תוכלו לטייל בלפלנד כמעט מבלי לפגוש שלג. ולכן, העונה המומלצת ביותר לטיול בלפלנד היאעונת האביב –בדרך כלל בין החודשים פברואר עד אפריל –אז השלג עוד סמיך ועשיר מהחורף, השמש זורחת בסביבות שמונה בבוקר ושוקעת בסביבות השעה שש אחה"צ, ואם תתלבשו היטב – תוכלו לבלות במרחבי השלג העצומים, וליהנות מהאטרקציות המקומיות, הפתוחות והמזמינות תיירים.

תחבורה 

אם אתם רגילים לשכור רכב ולנסוע באופן עצמאי בטיולים שלכם – במקרה של לפלנד כדאי שתחשבו שוב. בעוד התחבורה הציבורית היא יעילה יחסית באזורים המתויירים (בדרך כלל בין עיר הבירה רובניימי לאטרקציותהפזורות בקרבת מקום), לא אחת מדובר בתנאי נהיגה קשים. אם אתם מתכוונים לשכור רכב – חשוב לוודא כי הרכב מצוייד באביזרים הנדרשים לנהיגה בתנאי הכבישים במהלך הטיול שלכם, על פי מזג האוויר ויעדי הטיול. התחבורה הציבורית משנה נתיביה בהתאם לתנאי השטח ומזג האוויר – ומומלץ להתעדכן מבעוד מועד. שימו לב כי בדומה לשאר ארצות אירופה, גם בלפלנד תוכלו להתנייד כרגיל במוניות.

לינה

כשאתם בוחרים היכן ללון בלפלנד, חשוב שתזכרו כי בחודשי האביב המומלצים לטיול באזור, אתם עשויים להיות מברי המזל אשר נחשפים לתופעת הטבע המפעימה של אורות הזוהר הצפוני. על כן, מומלץ לבחור מקום לינה שיאפשר לכם לצפות במחזה חד-פעמי זה – אם אתם לנים במלון במרכז העיר, מקום בו תאורת העיר תפריע את איתור אורות הצפון, שקלו לצאת ללילה אחד של "צייד" אורות הצפון; אם אתם ישנים מחוץ לעיר – תגדילו את הסיכויים שלכם לצפות בפלא זה.

אטרקציות 

לפלנד מתאימה לאוהבי טיולים מסוגים שונים – תוכלו לחוות טיול לפלנד אקסטרים, הכולל נסיעה באופנועי שלג, טיול בערבות הקרח, דיג קרח, ועוד – או טיול לפלנד למשפחות, המתאים בדרך כלל לילדים מגיל חמש לפחות (וגם אז – יהיו אטרקציות שהילדים יחוו באופן שונה מהמבוגרים, כמו למשל רכיבה במזחלות הכלבים - הילדים יותר יהנו ממנה עם מדריך / נהג מנוסה, וכדומה).

למי זה מתאים?

אם אתם אוהבי טבע, אקשן ומחפשים מסע שהוא קצת שונה מעוד טיול אורבני;טיול בו תסעו במזחלות שלג, תפגשו בדובי קוטב ואפילו תכירו את סנטה - לפלנד היא בדיוק המקום בשבילכם. קשרי תעופה מציעה לכם את החוויה המלאה של טיול מאורגן ללפלנד, האורך בדרך כלל בין חמישה לשבעה ימים, עם תכנים מותאמים במיוחד – למשפחות עם ילדים, לחובבי האקסטרים, לשומרי מסורת, ועוד. הטיול המאורגן של קשרי תעופה מבטיח חוויה עוצמתית של חבל ארץ ייחודי זה, כשכל הפרטים הקטנים מסביב לחוויה – הסעות מאורגנות, לינה מפנקת באזור הזוהר הצפוני ומגוון האטרקציות שאסור לפספס – כלולים בשלמותם בטיול שלכם מבעוד מועד.
 

מה לעשות בלפלנד

לפלנד
לפלנד
לפלנד