החופשה שלך בוינה מתחילה כאן

החופשה שלך בוינה מתחילה כאן

* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

טיסות לוינה

טיסות לוינה

מה לעשות בוינה

כדאי לדעת על וינה

מזג אויר

מזג האוויר בוינה הוא מזג אוויר אירופאי טיפוסי, כמותו חווים גם בערים אירופאיות אחרות, ובמיוחד אלו שנמצאות בחלק היותר צפוני של היבשת. בחודשי החורף קר מאד בוינה וגם גשום והטמפרטורות יכולות להגיע אל מתחת לאפס. בחודשי הקיץ נעים מאד בעיר, וזו גם הסיבה מדוע נוהרים אליה מטיילים רבים, המעוניינים ליהנות משלל האפשרויות שהיא מציעה. מדי פעם עשויים לרדת גשמים קלים ועשוי להיות קריר מעט, אולם הדבר איננו מפריע לשגרה. 
 

תחבורה

כיאה לעיר מודרנית מתויירת מאד, מציעה וינה פתרונות תחבורה יעילים ונוחים. יש בוינה רכבת תחתית – U-Bahnוגם רכבת עילית – S-Bahn. לצידן, ימצאו המבקרים בעיר וגם המקומיים מוניות וגם אוטובוסים ציבוריים, העוצרים בתחנות שונות בעיר. התחבורה הציבורית של וינה פועלת לאורך כל שעות היום, החל מהשעה 05:00 לפנות בוקר ועד 24:00.
 

הגעה

שדה התעופה של וינה – Flughafen Wien-Schwechatהוא שדה תעופה בינלאומי גדול, מרכזי וחשוב מאד, והוא נמצא במרחק של 20 ק"מ ממרכז וינה. טיסות לוינה מישראל יוצאות אליה לאורך כל חודשי השנה והן פתרון נהדר למי שרוצה לבלות בעיר ובאוסטריה בכלל במשך כמה ימים או יותר. כדי להגיע משדה התעופה אל העיר ניתן להיעזר ברכבת המהירה – CAT, במוניות או בשאטלים של חברות פרטיות.
 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקובל בוינה הוא אירו. גובה המע"מ על המוצרים השונים נקבע בהתאם לקטגוריה שאליה הם שייכים: מזון, שירותים שונים, תיירות, מוצרי חשמל וכדומה ותיירים שעורכים קניות בעיר זכאים לקבל החזרי מס לפני יציאתם מהמדינה, ובתנאי שרכשו בחנות אחת סכום שנמוך מ-200 אירו.
תשר – בדומה לערים אחרות באירופה ובעולם בכלל, מקובל להשאיר טיפ בגובה של 10 אחוזים במסעדות ובבתי הקפה ולעיתים גם לתת לספקי שירות למיניהם, כמו נהגי מונית, מדריכי טיולים פרטיים וכדומה.