החופשה שלך בבורגס מתחילה כאן

* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

החופשה שלך בבורגס מתחילה כאן

הוסף יעד

חופשה בבורגס

חופשה בבורגס

בורגס Burgas

מזג אוויר
מטבע מקומי
לב בולגרי
שעה מקומית

בורגס, עיר נמל תיירותית ואהובה על לא מעט ישראלים, מהווה יעד נופש מושלם לכמה ימים או לסוף שבוע ארוך בחודשי הקיץ החמים והנעימים. בורגס נמצאת בחלק הדרום מזרחי של בולגריה ובסמוך לים השחור. אפשר להגיע אליה בטיסות ישירות, היוצאות אל העיר לאורך כל השנה, ולשלב במהלך החופשה ביקור ביעדים סמוכים. העיר מתאימה לנופש של צעירים, מבוגרים וגם של משפחות עם ילדים, הנהנות מלא מעט אטרקציות שהיא מציעה.
כיאה לעיר תיירותית מאד, מציעה בורגס מבחר נהדר של פתרונות לינה ובתי מלון בדרגות שונות – מהזולים והפשוטים ועד המפנקים והיוקרתיים ביותר. יש בבורגס מסעדות טובות, המגישות מנות מהמטבח המקומי המצוין וגם בתי קפה ומקומות לבלות בהם בערב. מזג האוויר הנוח והנעים של בורגס הוא אחת הסיבות מדוע היא רלוונטית כיעד תיירותי. בשל קרבתה לים בקיץ לא חם מדי והטמפרטורות הממוצעות עומדות על 22 מעלות. בחורף, לעומת זאת, בינואר, עשויות הטמפרטורות להגיע ל-2 מעלות וכמות המשקעים רבה מאד. 

מה לעשות בבורגס

אירועים בבורגס

פסטיבל ספיריט- מוזיקה בבורגס

במהלך חודש אוגוסט

מצעד הגאווה

במהלך חודש יולי

פסטיבל הפולקלור הבינלאומי

במהלך חודש אוגוסט

יום העצמאות של בולגריה

22 בספטמבר

כדאי לדעת


מזג אויר

מזג האוויר בבורגס הוא מזג אוויר סובטרופי גשום. קרבתו אל הים השחור מאפשרת לשוהים בו ליהנות ממזג אוויר ממוזג, נוח ונעים מאד בקיץ, שלא כמו במקומות אחרים בסמוך לים התיכון, שם חם מאד בשיא העונה. בחודשי הקיץ בבורגס עומדת הטמפרטורה הממוצעת על 22 מעלות (בחודש יולי) ובחורף 2 מעלות (בחודש ינואר). זו גם הסיבה מדוע בוחרים להגיע לבורגס דווקא בחודשי הקיץ, הנחשבים לעונה התיירותית החמה ביותר ופחות בחורף, אז קר וגשום. כמות המשקעים הממוצעת בבורגס היא 550 מ"מ, כשעיקר הגשמים, כצפוי, הם בחורף. בתקופה זו מרבית האטרקציות סגורות והמחירים בבתי המלון זולים יותר לרוב.
 

תחבורה

בורגס היא עיר תיירותית מאד. ככזו, יכולים המבקרים בה ליהנות ממספר פתרונות תחבורה, המסייעים להם להגיע מנקודה אחת לשנייה וגם מהעיר החוצה. ראשית, כדי להגיע לבורגס משדה התעופה, הסמוך לעיר (במידה ועולים על טיסה ישירה לבורגס) יש לקחת את קו 15, הממשיך אל העיר עצמה ועוצר במספר תחנות. זוהי נסיעה של חצי שעה, שמתאימה לכל מי שרוצה לבלות את החופשה שלו בעיר. אפשרות אחרת, הם השאטלים של בתי המלון, שבהם שוהים, שאטלים שאותם יש להזמין מראש. בתוך העיר אפשר להיעזר במוניות, באוטובוסים שעוצרים בתחנות השונים או בקטנועים, שאותם אפשר לשכור.

הגעה

בסמוך לבורגס ישנו שדה תעופה קטן, אליו מגיעות טיסות בינלאומיות שונות, לרבות טיסות מישראל. שדה תעופה זה, המכונה "סארפובו", נמצא במרחק נסיעה קצר מאד מבורגס (מרחק של 12 ק"מ בלבד) ואוטובוסים מקשרים בינו לבין העיר. נכון להיום ישנן לא מעט חברות, המוציאות טיסות מישראל לבורגס, חברות בולגריות וגם אל על הישראלית. התקופה העמוסה ביותר היא בחודשי הקיץ, הנחשבים לשיא עונת התיירות. בתקופה זו יוצאות לבורגס טיסות רבות יחסית, בהשוואה לחודשי החורף, אז העיר פחות עמוסה בתיירים.
 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקובל בבורגס הוא לב, אם כי ישנם מקומות המקבלים גם אירו. המע"מ בבולגריה עומד על 20 אחוז ותיירים יכולים לקבל החזר שלו בשדה התעופה. אפשרות אחרת, היא לרכוש בחנויות "Tax Free", שאינן גובות מע"מ על הרכישה. מומלץ לשמור את הקבלות על הרכישות ובעמדה הרלוונטית לכך בשדה התעופה לבקש את ההחזר.
תשר – בדומה למקומות אחרים בעולם, עומד התשר/הטיפ על 10 אחוז ומקובל, אם הוא איננו כלול במחיר, להשאיר אותו בסוף הארוחה. במקרים בהם השירות יוצא מגדר הרגיל, ניתן להשאיר תשר גבוה יותר (לרוב, 15 אחוז).
 

מלונות מומלצים בבורגס