החופשה שלך בבורגס מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

החופשה שלך בבורגס מתחילה כאן

אטרקציות בורגס

אטרקציות בורגס

אטרקציות בבורגס - רשימת האטרקציות המומלצות עבורכם

  • מזג אוויר
    27°
  • מטבע מקומי
    לב בולגרי
  • שעה מקומית

המוזיאון הארכיאולוגי של בורגס

המוזיאון הארכיאולוגי של בורגס
האטרקציה המעניינת הזו מתאימה למבוגרים וגם לילדים וקשה לפספס אותה. זהו מבנה ורדרד יפהפה, שנמצא ממש במרכז העיר. מדובר במוזיאון ייחודי, המספר את סיפורה של בורגס ושל המדינה כולה ומציג למבקרים בו ממצאים רבים מתקופות ותרבויות עתיקות. אפשר למצוא בו פריטים מיוון העתיקה וגם מרומא, פריטים מהתיישבות שהיתה לאורך חופיו של הים השחור וגם ללמוד על כיבושה של בולגריה במאה ה-14 על ידי האימפריה העות'מנית. אפשר להגיע אל המוזיאון באמצעות תחבורה ציבורית, עם קווי האוטובוס 1,2,4,12 ו-211.

כנסיית קירילוס ומתודיוס הקדושים

כנסיית קירילוס ומתודיוס הקדושים - אטרקציות בבורגס
היא נחשבת לכנסיה החשובה והיפה ביותר בעיר, זו המגיעים אליה מרבית התיירים העוצרים בבורגס. היא נקראת על שם קירילוס ומתודיוס, אחים יוונים ביזנטיים, שנולדו במאה ה-9 ושמשו כשליחיה של הנצרות. הם השפיעו רבות על התרבות הסלאבית והם ידועים, לאור התואר שבו הם זכו, כשליחי הסלאבים. ציורי הקיר שבכנסייה, הפרסקאות, מקשטים אותה מכל עבר כמעט ומשווים לה מראה נהדר וצבעוני מאד. הכיפה המרכזית שלה מרשימה מאד ובשעות מסוימות ביום, כשנמצאים בתוך הכנסייה, אפשר לראות את השתקפות השמש בחלונותיה של הכיפה, מחזה מרהיב ומיוחד בפני עצמו. המבנה של הכנסייה נבנה עוד במאה ה-19, הכנסייה פתוחה למבקרים בכל יום, מהשעה 08:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים.

העיירה סוזופול (Sozopol)

סוזופול - אטרקציות בבורגס
לא מדובר כאן, אמנם, באטרקציה בעיר עצמה, אבל אם שוהים כמה ימים בבורגס, כדאי מאד להגיע לסוזופול, הנמצאת במרחק של 30 ק"מ בלבד משם. אפשר לצאת אליה לטיול יום של כמה שעות (לצאת בבוקר ולשוב לבורגס אחר הצהריים), ליהנות משיטוט בסמטאות שלה ולעצור לארוחה טובה באחת המסעדות שבה. כדאי שלא לפספס את החלק העתיק של סוזופול, היכן שנמצאים כמעט בכל פינה ממצאים עתיקים מעניינים. זוהי עיירת נופש מיוחדת מאד, הידועה כאחד היישובים העתיקים ביותר בבולגריה כולה. 
 

האגמים סביב בורגס

האגמים - אטרקציות בבורגס

את בורגס מקיפים 3 אגמים, המהווים הם עצמם אטרקציה תיירותית נפלאה, המתאימה הן למשפחות עם ילדים ובעיקר לאלה המחפשים מקום שלו ונעים לבלות בו ובעיקר – לא מעט טבע. אגם ואיה (Vaya) הוא אחד מהם והוא ידוע כאגם הטבעי הגדול ביותר במדינה. הוא נמצא מערבית לבורגס ואפשר, בעת הביקור בו, לצפות בנדידת הציפורים ולגלות מיני רבים מאד של עופות מים. הוא איננו מתאים לרחצה. האגם השני, שנמצא צפונית לעיר הוא אגם אטאנסובסקו (Atanasovsko), אגם מלוח שמושך אליו צפרים רבים. האגם השלישי, שנמצא דרומית לבורגס הוא אגם מנדרנסקו (Mandrensko), שבעברו היה אגם מלוח עד הקמת סכר בו בשנת 1934. גם הוא מושך אליו צפרים רבים, המעוניינים לראות מקרוב מינים שונים של ציפורים. ניתן לצאת לשייט בכל אחד מהאגמים וגם להליכה באחד ממסלולי ההליכה שסביבם. 
 

מה לעשות בבורגס