הטיול שתמיד רציתם ללפלנד מתחיל כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

מאורגנים ללפלנד

מאורגנים ללפלנד

לפלנד - טיולים מאורגנים ומגוון אטרקציות אטרקטיביות

טיולים מאורגנים ללפלנד

טיול מאורגן ללפלנד זו לא סתם חוויה של פעם בחיים. זהו מסע ספארי בין המרחבים המושלגים של פינלנד המקרב בין הטבע הפראי והחיות המדהימות לצד הזוהר הצפוני.  הטיול ללפלנד מציע חוויות אקסטרים מרגשות לכל אחד, תוך כדי מפגש עם הלאפים ותרבותם. האדרנלין על מזחלות האסקי והאיילים, העוצמה של שוברת הקרח, והמפגש עם התרבות המושלגת תשאיר אתכם פעורי פה ונדהמים. צאו לחוויה, של פעם בחיים.
 
טיולי לפלנד בחורף 2024 של קשרי תעופה כוללים טיסות ישירות, ומגוון טיולים לכל הקהלים, במסלולים של 6 לילות ובשלל תאריכים. 
הזמינו עכשיו דרך קשרי תעופה את הטיול הבא שלכם. 
טיול מאורגן ללפלנד במלון - Polar Hotel

במגוון תאריכים לשנת 2024

טיול מאורגן בלפלנד במלון - Golden Circle Suites

במגוון תאריכים לשנת 2024

טיול מאורגן בלפלנד במלון - Scandic Pohajhovi

במגוון תאריכים לשנת 2024

מסלול הטיול שלנו בלפלנד

יום 1: ת"א –  רובניימי – יער הציידים
נצא בטיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר יושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו "סנטה קלאוס" מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקם בכל העולם. לאחר הנחיתה וההתארגנות בשדה נתחיל בפעילות המתוכננת. נמשיך למרכז ההצטיידות שלנו ונקבל בהשאלה ציוד מתאים שכולל: חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים (זוג אחד) וכפפות. בהמשך - האוטובוס יביא אותנו לאזור יער פראי, מרכז אוטנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה המיוחדת של הטבע שנשמר במלוא עוצמתו. הביקור כאן יכניס אותנו לאווירה המסורתית של היער הארקטי. נערוך טיול רגלי ו"נשתלב" בשלווה שמסביב... נסיעה למלון. ארוחת ערב.
יום 2: המפלים הקפואים בקורואומה, פיקניק "על האש", שמורת Auttiköngäs, צפייה במשחק הוקי קרח
נצא מרובניימי מזרחה בכיוון כללי אל עבר הגבול הרוסי; נחלוף בערבות קרח, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. היער הארקטי ילווה אותנו מימין ומשמאל.. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל אזור שמורת הטבע קורואומה; ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים המהווים מוקד משיכה למטפסי קרח מכל העולם והמשמשים גם אתר אימון לנבחרת האלפיניסטים של פינלנד. במידת האפשר נלך לאורכו של הקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח ממש מעלינו - מראות מופלאים ויוצאי דופן! ארוחת צהרים בסגנון "פיקניק" סביב מדורה בסמוך למפלים תסכם ביקור מרתק זה! נצא מערבה וניכנס לסיור רגלי קצר בשמורת Auttiköngäs. המשך נסיעה למלון.  ארוחת ערב. ניסע למרכז הספורט לצפייה במשחק הוקי קרח (אורגן במיוחד עבורנו במרכז הספורט האזורי, אולם סגור ומקורה, כדי ללמוד ולהכיר את הספורט הפופולארי של פינלנד! תחרות בין שתי קבוצות שכל אחת רוצה מאד לנצח!!!).
יום 3: שיט באור יום (!) בשוברת הקרח "סמפו", "לומילינה 365" והכפר של סנטה קלאוס
"אין דברים כאלה!" - יום מיוחד נוסף בו ניסע דרומה שם נעלה על שוברת הקרח SAMPO לשייט מרהיב במפרץ הקפוא. נלמד להכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה המבקעת גושי קרח עצומים ומפלסת את הדרך לספינות כדי לשמור על נתיב פתוח לנמל וממנו. נערוך סיור מקצועי מודרך עם הצוות ב"קרביה" של הספינה הייחודית ומאוחר יותר, באחת הנקודות, נדומם מנועים ונרד לשחייה בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות שפותחו ע"י נאס"א והמסופקות ע"י צוות הספינה. נשוב לנמל ונמשיך למסעדה בה נסעד את ארוחת הצהריים שלנו.. נבקר ב-"לומילינה 365" אשר עברה מהפך ופתוחה כעת לאורך כל השנה. נראה את פסלי הקרח הרבים ואת העיצובים השונים. מכאן ניסע לכפר של "סנטה קלאוס" הממוקם בדיוק על החוג הארקטי. כפר זה נבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות ה-80 של המאה הקודמת ומהווה אתר תיירותי מקסים ומהנה. הכפר שוכן על החוג הארקטי ומכיל עשרות חנויות צבעוניות, בית דואר מקורי, בתי קפה ומסעדות וכמובן את סנטה קלאוס בכבודו ובעצמו. ארוחת ערב במלון.
יום 4: ספארי אופנועי שלג, דיג בקרח, סנדלי שלג, תצפית לילית על זוהר הצפון
נצא מצוידים בלבוש הארקטי המיוחד שקיבלנו ונצטייד גם בכובע גרב וקסדה; שיעור נהיגה קצר על אופנועי השלג, הוראות בטיחות ו...יוצאים רכובים על אופנועי שלג למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל בינות ליערות עצי מחט, אגמים קפואים ונהרות שזרימתם עצרה מלכת. (הנסיעה על אופנועי השלג הינה בזוגות). ארוחת הצהריים תשולב במהלך ספארי האופנועים. דיג בקרח אמרנו? נצטייד בחכות, מקדחים ופיתיונות ונצא ללב האגם הקפוא וננסה לדוג דגים. ננצל את השהות במקום כדי להתנסות גם בהליכה ב"סנדלי שלג" מיוחדים המונעים שקיעה בשלג העמוק - כמנהג הלאפים. בשעות אחר הצהריים נגיע רכובים על אופנועי השלג לנקודת הסיום. העברה למלון. לאחר ארוחת הערב נצא, באוטובוס, אל מחוץ לתחום העיר, לנקודה חשוכה במיוחד כדי להתמקם בנקודה הטובה ביותר, ממנה נוכל לנסות ולצפות בתופעת "זוהר הצפון" (זוהי תופעת טבע שאין לנו שליטה עליה). נחזיק אצבעות לאירוע טבע מדהים זה ותחשבו על זה - זה התחיל בשמש, לפני כמה דקות, 150 מיליון ק"מ מכאן... ואוו!
**אין הבטחה לראות את הזוהר הצפוני**
יום 5: פארק שמורת הטבע בלואסטו - רכבל לראש ההר - ארמון הקרח ב- Lehtojärvi - משחק באולינג.
ניסע בשעות הבוקר למרכז המבקרים של הפארק הלאומי Pyhä-Luosto Naava הממוקם לרגלי מפל Kultakero, המכיל תערוכה מרתקת על הטבע וההיסטוריה התרבותית של פארק זה. נקבל את הטעימה הראשונה שלנו מהנקיקים העמוקים של האזור, הפסגות הגבוהות והאתרים הקדושים של אנשי היער הסאמי העתיק. נקבל מידע על האזור המרהיב ונעלה ברכבל אל ראש ההר לתצפית מהממת על כל השמורה וטיול רגלי! לא נוותר על משקה חם בטרם נרד חזרה ברכבל. בתום הביקור - נשוב לרובניימי וניכנס לביקור עוצר נשימה בארמון/מלון קרח הנבנה כל שנה על שפת אגם קפוא, נבקר בכל המכלול ביחד עם איש צוות מקומי שאף יסביר כיצד בונים פרויקט יוצא דופן ועצום זה. ארוחת ערב. נצא למרכז הספורט, "נשתלט" על מספר מסלולי "באולינג" ונשחק להנאתנו כסיכום ליום מהמם ומלא אדרנלין!
יום 6: מזחלות כלבי האסקי - חוות איילי הצפון, נהיגה בקרטינג על הקרח
יום חוויתי נוסף! פעילות של מזחלות כלבים. נצא לביקור בחוות גידול ואילוף של כלבי האסקי; נלמד על דרכי הגידול של כלבים אלו ושיתוף הפעולה בינם ובין הסאמים - תושבי הצפון לאורך מאות בשנים. נעלה זוגות-זוגות על מזחלות הרתומות לכלבים ונצא למסע מרתק ביער לאורך מסלול של כ-5 ק"מ ונבין למה בחר העם העתיק את כלב האסקי לביצוע משימה זו! ננסה לראות וללטף את הגורים בטרם נסיים את ביקורנו בחווה. מכאן ניסע ונבקר בחוות לגידול איילי הצפון (REINDEER). נסב לארוחת צהרים ביתית בבית טיפוסי מעץ. נמשיך לטקס לאפי מסורתי עם "שאמאן" ("כהן דת" מקומי). נצא לרכיבה קלה במזחלות הרתומות לאייל זה.
בסיום הביקורים נגיע לאתר "גו-קארט" ונעלה על מכוניות קרטינג מותאמות לתנאי הקרקע ונצא לסיבוב בו נתחרה במסלול מרוץ... בנהיגת יחיד. ארוחת ערב במלון.
יום 7: רובניימי – מוזיאון "ארקטיקום" - טיסה ת"א.
לאחר ארוחת בוקר ניסע לביקור מרתק במוזיאון ארקטיקום – מוזיאון המחולק לשני חלקים המספרים מצד אחד את סיפורה של העיר רובניימי ואילו חלקו האחר מוקדש להתפתחות החיים (אנשים, בעלי חיים צמחים ועוד) באזורים הצפוניים של כדור הארץ בהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה של רובניימי ונשוב חזרה ארצה. תם ונשלם.

מה לעשות בלפלנד