החופשה שלך בבטומי מתחילה כאן

* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

החופשה שלך בבטומי מתחילה כאן

הוסף יעד

החופשה שלך בגיאורגיה מתחילה כאן

חופשה בבטומי

חופשה בבטומי

בטומי Batumi

מזג אוויר
מטבע מקומי
ארי גאורגי
שעה מקומית
בטומי, עיר נמל תיירותית וחשובה מאד בגאורגיה, היא גם שער הכניסה הראשי למדינה בדרך כלל, היכן שנוחתות מרבית הטיסות המגיעות אליה ישירות. כיאה לעיר בירה גדולה, מציעה בטומי לשוהים בה מגוון רחב מאד של מקומות לינה, מסעדות, בתי קפה, וכמובן גם אטרקציות שונות, ההופכים אותה ליעד תיירותי מומלץ ואהוב על מטיילים רבים. העיר, למרות שהיא מערבית ומודרנית מאד באופייה, מביאה אתה סממנים של תרבות עתיקה, המשתלבים נהדר לצד סממני החדשנות האירופאית יותר ומוסיפים לאווירה המיוחדת שבה.
הטיילת העתיקה שבבטומי, החופים שנמצאים צפונית לה בסמוך לגבול עם טורקיה וכמובן הנמל עצמו, הופכים את בטומי ליעד נהדר שאסור לפספס, כזה שמומלץ מאד להקדיש לו כמה ימים. מזג האוויר בבטומי הוא מזג אוויר אירופאי טיפוסי, עם חורפים קרים וגשומים וקיץ נעים. בעת הביקור בבטומי אפשר ללמוד לא  מעט על ההיסטוריה של המדינה, לחוות אותה דרך הרגליים תוך שיטוט בין המבנים העתיקים שבה וגם לשלב, לצד השהות בעיר, עצירה ביעדים נוספים, לא רחוקים. 

מה לעשות בבטומי

אירועים בבטומי

פסטיבל הג'ז בים השחור

יולי

פסטיבל קולנוע

במהלך חודש ספטמבר

פסטיבל האומנות

במהלך חודש יולי

פסטיבל מוזיקה

במהלך חודש יולי

כדאי לדעת על בטומי

מזג אויר

מרבית המטיילים בבטומי מגיעים אליה בין החודשים מאי לאוקטובר, אז מזג האוויר בה נוח ונעים מאד. יחד עם זאת, עשויים בתקופה הזו להיות גם לא מעט ימים גשומים, אך אלא אינם מפחיתים מיופייה של העיר. בין החודשים יולי עד ספטמבר חם מאד בעיר וגם עשוי להיות לח לעיתים ובין ינואר לאפריל קר מאד בבטומי. למי שמגיע לעיר בתקופה הזו כדאי להצטייד בביגוד מחמם. 
 

תחבורה

לרשות המטיילים עומדות מספר אפשרויות. מוניות הן אפשרות מקובלת מאד וגם נהגים פרטיים, הצמודים למטיילים לאורך כל שהותם בעיר ומסיעים אותם מנקודה אחת לשנייה. אפשרות נוספת הם אוטובוסים, שבהם נעזרים גם המקומיים, אוטובוסים העוצרים בנקודות שונות ברחבי העיר, לרבות בסמוך לאטרקציות המוכרות של בטומי.

הגעה

שדה התעופה של בטומי נמצא במרחק של 2 ק"מ בלבד מהעיר. זהו איננו שדה תעופה גדול באופן יחסי אך עסוק למדי. טיסות לבטומי יוצאות מישראל לאורך כל השנה וגם בכיוון הנגדי – בטומי תל אביב. משדה התעופה ניתן להגיע לעיר באמצעות שאטלים שהוזמנו מראש, באמצעות מוניות או באמצעות אוטובוס, קו מספר 10, היוצא מהשדה בתדירות גבוהה יחסית (בכל 20 דקות). 
 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקובל בבטומי הוא לארי גאורגי. מטיילים המבקרים בעיר יכולים לקבל החזר מע"מ חלקי בגין הרכישות שביצעו. כדי לקבל את ההחזר יש להגיש בשדה התעופה טופס בקשה להחזר בצירוף קבלות המעידות על הרכישות שבוצעו.
תשר – התשר המקובל בבטומי הינו בגובה של 10 אחוז, כפי שמקובל במקומות נוספים בעולם. את התשר נותנים לרוב לספקי שירות שונים, כמו נהגים פרטיים, מדריכים פרטיים ועוד.