החופשה שלך בורנה מתחילה כאן

החופשה שלך בורנה מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

טיסות לורנה

טיסות לורנה

מה לעשות בורנה

כדאי לדעת על ורנה

מזג אויר

מזג האוויר בורנה הוא מזג אוויר נוח יחסית לאורך כל השנה. בקיץ הטמפרטורות הממוצעות עומדות על 24 מעלות בשל הקרבה לים, ההופכת את העיר לממוזגת ונעימה מאד. בחורף קר וגשום, אם כי לא כמו בערים אירופאיות אחרות. זו גם הסיבה מדוע שיא עונת התיירות בעיר היא בין החודשים יוני לאוגוסט, אז מגיעים אליה המונים מכל העולם. 
 

תחבורה

ורנה היא עיר נופש מתויירת מאד. אפשר להתנייד בה באמצעות התחבורה הציבורית שבה, כמו אוטובוסים וגם בעזרת המוניות, שתיקחנה אתכם לכל מקום שתרצו. כדי להגיע ממנה ליעדים אחרים, שנמצאים מחוצה לה, אפשר להיעזר באוטובוסים בינעירוניים, העושים את דרכם לנקודות מרכזיות תיירותיות באופן תדיר בעיקר בשיא העונה ובמיוחד אל כפרי הנופש המוכרים.

הגעה

טיסות לורנה מישראל נוחתות בשדה התעופה שלה, שנמצא במרחק נסיעה קצר מהעיר, מרחק של 7.5 ק"מ בלבד. הנסיעה מהשדה ישירות אל העיר נמשכת כ-15 דקות ואפשר לעשות אותה באמצעות רכב שכור, מונית או שאטלים, שמפזרים את הנופשים ברחבי העיר, במלון שבו הזמינו את מקום הלינה שלהם. אפשר גם להיעזר באוטובוסים, הממתינים מחוץ לשדה התעופה ויוצאים ממנו בתדירות של אחד לכל רבע שעה. אוטובוסים אלה פעילים מהשעה 05:45 בבוקר ועד השעה 23:00. מוניות הן גם אמצעי תחבורה נוסף שכדאי לשקול והן זמינות בכל שעה, בכל יום.
 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקובל בורנה הוא בולגריאן לב (Bulgariab Lev), אך ישנם מקומות רבים מאד שישמחו לקבל גם אירו. המע"מ בבולגריה עומד על 20 אחוז וכדי לקבל אותו חזרה יש למלא טפסים מיוחדים, אותם אפשר למצוא בשדה התעופה.
תשר –מקובל בורנה להשאיר טיפ בגובה של 10 אחוז, בין אם בבתי הקפה ובין אם במסעדות וכן לתת טיפ גם לספקי שירות אחרים (בהתאם לשיקול דעתכם).