החופשה שלך ברודוס מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

החופשה שלך ברודוס מתחילה כאן

חופשה ברודוס

חופשה ברודוס

אטרקציות ברודוס

אטרקציות ברודוס

אטרקציות ברודוס

מזג אוויר
19°
מטבע מקומי
יורו
שעה מקומית

העיר העתיקה של רודוס

העיר העתיקה של רודוס

סיור בעיר העתיקה של רודוס הוא חוויה מרתקת, הנעה בין זמנים, תקופות, קהילות, וסגנונות. העיר העתיקה מוקפת חומה מימי הביניים, ובה שבעה שערים. זו העיר המיושבת ביותר מבין ערי ימי הביניים באירופה והיא משלבת בקרבה עבר עשיר באוצרות ארכיאולוגיים וארכיטקטוניים בשילוב הווה מודרני. החלק הצפוני של העיר העתיקה, קאסטלו ,(Castello) שימש למגורי האבירים וכיום נמצאים בו בנייני הממשל והמבנים הציבוריים. בחלק הדרומי, חורה ,(Chora) התגוררו שאר התושבים, ביניהם הקהילה היהודית. ברובע האבירים ניתן עדיין לחוות באווירה ששררה באי בימי הביניים: סמטאות צרות מרוצפות אבן ומעליהן קשתות. ברובע היהודי בעיר העתיקה נמצא גם בית הכנסת "קהל שלום", שבהחלט מצדיק ביקור. מולו, ברובע היפוקרטס, נמצא מסגד סולימאן, המסגד הגדול והחשוב מבין המסגדים ברודוס. רובע זה שוכן בלב העיר העתיקה והוא מרכז חיי הבילוי והלילה של רודוס. לאחרונה הכיר ארגון אונסק"ו בעיר העתיקה של רודוס כבאתר מורשת בינלאומי.

ארמון ראשי המסדר רודוס

ארמון ראשי המסדר

ארמון ראשי המסדר הוא אתר מרתק, במיוחד עבור חובבי היסטוריה ומלחמות האבירים של  ימי הביניים. הוא לוקח את המבקרים בו חזרה בזמן לתקופות קדומות ומלהיבות והופך את השהות על האי לחוויה מסוג אחר. הארמון נבנה במאה ה-14, ושימש כמקום מגוריהם של אבירי מסדר סנט ג'ון..בימי שלטון התורכים שימש הארמון כבית סוהר, נחרב בפיצוץ בשנת 1856 ונבנה מחדש על ידי האיטלקים במטרה לשמש כמעון הקיץ של מוסוליני ושל המלך ויקטור עמנואל ה-3. סגנון הבנייה מעורב - יווני כלפי חוץ אך איטלקי בעיצוב הפנימי, עם גרמי מדרגות משיש ורצפות פסיפס שהובאו מהאי הסמוך קוס. במקום מוצגות שתי תערוכות קבועות, המתארות את רודוס העתיקה ואת ההיסטוריה שלה מהמאה ה-4 עד לכיבוש העותמני. בגן שלרגלי הטירה מתקיים מופע אורקולי, בחגיגה של אורות וצבעים שמעבירה את הצופים לימי קדם, למלחמות האבירים וחברי המסדר של סנט ג'ון בפולשים התורכים שניסו לכבוש את האי. כתובת: Ippoton 85100 (בין רחוב איפוטון לשדרת האבירים).

כתובת:
ברכב או ברגל: קילומטר מנמל מנדראקי דרך רחוב Evdomis Martiou, אל שער אמבואז (Amboise) שבחומות העיר העתיקה. 
 
שעות פתיחה:
ב' 12:30-19:00, ג'-ו' 8:00-19:00, שבת-א'  8:00-15:00

האקרופוליס ברודוס

האקרופוליס של רודוס

האקרופוליס של רודוס מאכלס כמה מהמבנים החשובים של העת העתיקה, בהיותו - על מבני התרבות והפולחן שבו - מרכז חיי התרבות של רודוס בתקופה ההיא. האקרופוליס של רודוס איננו מוקף חומה כמו מבנים דומים מאותה תקופה. הוא משתרע על פני שטח נרחב, ובו מקדשים, אתרי עתיקות ומבנים מן המאות ה-2 וה-3 לפני הספירה. מן האקרופוליס ניתן לצפות בנופי הים האגאי עד לקו החוף התורכי.

הגעה באוטובוס: קו 5 מכיכר Elftherias

בית הכנסת והרובע היהודי ברודוס

בית הכנסת "קהל שלום" והרובע היהודי

בית הכנסת "קהל שלום" שברובע היהודי הוא העתיק ביותר ביוון והיחיד שנותר באי ואשר עדיין ניתן להתפלל בו. חלק מהמבנה משמש כיום מוזיאון, ובו מוצגות תמונות ועדויות לחיי הקהילה היהודית המשגשגת שחייתה ברודוס והושמדה כמעט כליל בתקופת הכיבוש הגרמני. לא הרחק מבית הכנסת, ב"כיכר הקדושים" (Martyron Evreon) , הוקמה אנדרטה לזכר היהודים שנשלחו מכאן למחנות ההשמדה. בבית העלמין היהודי ברודוס ניתן למצוא קברים מהמאה ה-16 ועד ימינו. בית העלמין נמצא מחוץ לעיר העתיקה, בדרך לקליתיאה .(Kalithea) כתובת: ,Martyron Evreon בין הרחובות Dossiadou ו-Simiou.

שעות פתיחה: 10:00 – 15:00, סגור בשבתות.