החופשה שלך בבנגקוק מתחילה כאן

החופשה שלך בבנגקוק מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

חופשה בבנגקוק

חופשה בבנגקוק

בנגקוק Bangkok

  • מזג אוויר
    26°
  • מטבע מקומי
    באט תאילנדי
  • שעה מקומית
העיר הענקית הזו, בירת תאילנד, נחשבת לאחת הערים המתויירות ביותר באסיה ובין המתויירות ביותר בעולם. שדה התעופה הענק שלה מהווה נקודת הפתיחה למטיילים רבים, המגיעים אל בנגקוק ממקומות שונים בעולם וגם מישראל. טיסות ישירות לבנגקוק, היוצאות אליה לאורך כל השנה, מביאות איתן תרמילאים, משפחות עם ילדים וגם מטיילים מבוגרים המעוניינים לחוות מקרוב את הקסם המיוחד שבה.
בנגקוק משלבת בהצלחה בין תרבות המזרח, התרבות המקומית העשירה והמיוחדת שלה, ובין התרבות המערבית, המודרנית יותר. הדבר בא לידי ביטוי במקדשים העתיקים, בארמונות היפים וגם בשווקים הססגוניים, המשתלבים נהדר לצד קניוני הענק והמבנים החדשניים. יש בבנגקוק מבחר עצום של פתרונות לינה, אטרקציות לכל הגילאים וגם אמצעי תחבורה נוחים. מזג האוויר בה הוא מזג אוויר טרופי, אך יחד עם זאת, היא עמוסה לאורך כל חודשי השנה. זוהי עיר תוססת, צבעונית ומסקרנת מאד. 

מה לעשות בבנגקוק

אירועים בבנגקוק

פסטיבל צמחוני
ספטמבר/אוקטובר
סונגקראן- חג המים
באמצע חודש אפריל
פסטיבל לואי קרטונג
במהלך נובמבר
יריד וואט סאקט
במהלך נובמבר

כדאי לדעת על בנגקוק

מזג אויר

מזג האוויר של בנגקוק הוא מזג אוויר טרופי. לאורך השנה חם ולח מאד, כשתקופות מסוימות יבשות יותר, בעוד שהאחרות פחות. בעיר, כמו גם בתאילנד, 3 עונות עיקריות: העונה החמה והגשומה מסוף מאי ועד נובמבר, העונה היבשה מסוף נובמבר ועד ינואר והעונה הרטובה והחמה מאד ממרץ ועד מאי. כשמגיעים לעיר, כדאי להצטייד בביגוד קל ולא לשכוח מטרייה, אם מתכננים להגיע אליה בעונה הלחה. 
 

תחבורה

בנגקוק היא עיר גדולה מאד וכיאה לאחת כזו, היא מציעה מבחר של פתרונות תחבורה נוחים. יש בה רכבת עילית – BTS, הנחשבת לפתרון התחבורה הפופולארי ביותר, יש בה רכבת תחתית –MTR, אפשר למצוא בה גם סירות נהר ציבוריות וקווי אוטובוסים חדשניים ומודרניים מאד – BRT. במקביל, אפשר להיעזר גם במוניות כמובן, כדי להגיע לנקודות שונות בעיר.
 

הגעה

שדה התעופה של בנגקוק Suvarnabhumiהוא אחד משדות התעופה הגדולים באסיה, שער הכניסה הראשי של תאילנד. הוא נמצא במרחק של 30 ק"מ מבנגקוק ומגיעות אליו טיסות ישירות מישראל לאורך כל השבוע. ניתן להגיע ממנו לעיר באמצעות הרכבת העילית, נסיעה של 15 דקות בלבד. אפשרות נוספת היא באמצעות מוניות ציבוריות, הממתינה בקומה מספר 2. אוטובוסים, המפזרים בין בתי המלון השונים, הם פתרון נוסף וגם רכב שכור, אם רוצים.
 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקומי בבנגקוק הוא באט (Baht) ושיעור המע"מ עומד על 7 אחוזים. ניתן לקבל החזר מע"מ על מוצרים שנרכשו בעיר, אך ורק מחניות המאפשרות זאת (VAT Refund Tourists). יש לשמור קבלות מקוריות ולצרף אותן לטופס קבלת החזר מע"מ, אותו מגישים בשדה התעופה.
תשר – התשר המקובל בבנגקוק הוא 10 אחוז, אך הוא איננו בגדר חובה. את התשר נותנים לרוב לספקי השירות השונים כמו נהגים, מדריכים וגם במסעדות ובבתי הקפה.