החופשה שלך בבנגקוק מתחילה כאן

טיסות לבנגקוק

טיסות לבנגקוק

מה לעשות בבנגקוק

כדאי לדעת על בנגקוק

מזג אויר

מזג האוויר של בנגקוק הוא מזג אוויר טרופי. לאורך השנה חם ולח מאד, כשתקופות מסוימות יבשות יותר, בעוד שהאחרות פחות. בעיר, כמו גם בתאילנד, 3 עונות עיקריות: העונה החמה והגשומה מסוף מאי ועד נובמבר, העונה היבשה מסוף נובמבר ועד ינואר והעונה הרטובה והחמה מאד ממרץ ועד מאי. כשמגיעים לעיר, כדאי להצטייד בביגוד קל ולא לשכוח מטרייה, אם מתכננים להגיע אליה בעונה הלחה. 
 

תחבורה

בנגקוק היא עיר גדולה מאד וכיאה לאחת כזו, היא מציעה מבחר של פתרונות תחבורה נוחים. יש בה רכבת עילית – BTS, הנחשבת לפתרון התחבורה הפופולארי ביותר, יש בה רכבת תחתית –MTR, אפשר למצוא בה גם סירות נהר ציבוריות וקווי אוטובוסים חדשניים ומודרניים מאד – BRT. במקביל, אפשר להיעזר גם במוניות כמובן, כדי להגיע לנקודות שונות בעיר.
 

הגעה

שדה התעופה של בנגקוק Suvarnabhumiהוא אחד משדות התעופה הגדולים באסיה, שער הכניסה הראשי של תאילנד. הוא נמצא במרחק של 30 ק"מ מבנגקוק ומגיעות אליו טיסות ישירות מישראל לאורך כל השבוע. ניתן להגיע ממנו לעיר באמצעות הרכבת העילית, נסיעה של 15 דקות בלבד. אפשרות נוספת היא באמצעות מוניות ציבוריות, הממתינה בקומה מספר 2. אוטובוסים, המפזרים בין בתי המלון השונים, הם פתרון נוסף וגם רכב שכור, אם רוצים.
 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקומי בבנגקוק הוא באט (Baht) ושיעור המע"מ עומד על 7 אחוזים. ניתן לקבל החזר מע"מ על מוצרים שנרכשו בעיר, אך ורק מחניות המאפשרות זאת (VAT Refund Tourists). יש לשמור קבלות מקוריות ולצרף אותן לטופס קבלת החזר מע"מ, אותו מגישים בשדה התעופה.
תשר – התשר המקובל בבנגקוק הוא 10 אחוז, אך הוא איננו בגדר חובה. את התשר נותנים לרוב לספקי השירות השונים כמו נהגים, מדריכים וגם במסעדות ובבתי הקפה.