החופשה שלך בכרתים מתחילה כאן
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.
החופשה שלך בכרתים מתחילה כאן
הוסף יעד

חופשה בכריתים

חופשה בכריתים

כרתים Crete

מזג אוויר
°
מטבע מקומי
יורו
שעה מקומית
הוא הגדול מבין איי יוון וגם זה המושך אליו תיירים רבים מכל רחבי העולם. האי כרתים, יעד תיירותי בולט מאד של יוון, מציע למבקרים בו חופי רחצה נהדרים, פתרונות לינה מגוונים ומזג אוויר ים תיכוני נוח לאורך כל השנה. שטחו הכולל של האי הוא 8,300 קמ"ר והרקליון היא בירתו. בעונות החמות יוצאות טיסות רבות מישראל לכרתים, טיסות המביאות איתן צעירים, מבוגרים וגם משפחות עם ילדים, המעוניינות לבלות את חופשת הקיץ שלהן על האי.
בכרתים אפשר למצוא בתי מלון מפנקים ונעימים, מסעדות טובות, המציעות מהמטבח היווני המצוין וגם חיי לילה תוססים, כיאה לאי שבו שוהים נופשים רבים. זהו יעד מושלם לקחת בו פסק זמן, ליהנות מהים, מהנוף וגם מהאווירה הנעימה שהוא מציע. אפשר לצאת לכרתים במסגרת חבילות נופש, לתכנן טיול עצמאי הכולל אטרקציות ופעילויות רבות וגם לעצור לביקור בכל האתרים הידועים שבאי. כרתים היא הרבה יותר מבטן גב וזו גם הסיבה מדוע בוחרים לבקר באי כאלה המחפשים חופשה פעילה ומגוונת. 

אירועים בכרתים

פסטיבל הקיץ

במהלך חודשי יולי-ספטמבר

פסטיבל קורנריה

במהלך חודשי יולי-אוגוסט

קרנבל ריתימנו

במהלך חודש פברואר

פסטיבל התרבות של לטו

במהלך חודשי יולי-אוגוסט

כדאי לדעת על כרתים

מזג אויר
מזג האוויר בכרתים הוא מזג אוויר ים תיכוני טיפוסי. בקיץ חם ויבש יחסית והחורף איננו משופע בגשמים. יחד עם זאת, ישנם אזורים מסוימים בכרתים הידועים ככאלה עם אחוזי לחות גבוהים (בעיקר במקומות הסמוכים לחוף) ואזורים אחרים שבהם יכול, במהלך חודשי החורף, להיות קר מאד (באזורים הגבוהים, ההרריים). החודשים הקרים ביותר הם ינואר ופברואר, אז מגיעה הטמפרטורה ל-6 מעלות בדרך כלל ואילו החודשים החמים ביותר הם יולי ואוגוסט עם טמפרטורה מקסימאלית של 33 מעלות בממוצע. עונות המעבר נוחות מאד, אך קרירות לרחצה בים. התקופה המומלצת ביותר לביקור בכרתים היא בתחילת הקיץ, ביוני. בתקופה זו האי פחות עמוס במבקרים והטמפרטורות סבירות יותר. יחד עם זאת, אין כמו הימים החמים של אוגוסט, כדי ליהנות מהים ומ"בטן גב". 
 
תחבורה
כיאה ליעד תיירותי מאד, מציע האי מספר פתרונות תחבורה, העומדים לרשות המטיילים. ישנה כמובן תחבורה ציבורית, המגיעה לנקודות שונות באי, וגם אוטובוסים האוספים את הנופשים משדה התעופה ומפזרים אותם בין בתי המלון השונים. יחד עם זאת, הדרך המומלצת ביותר וגם הנוחה ביותר להתנייד באי היא באמצעות רכב שכור. באופן זה אפשר להגיע בקלות לכל מקום שרוצים ומבלי להיות תלויים בלוח הזמנים של האוטובוסים. הכביש המהיר בכרתים (כביש מספר 90) עובר סביב חלקו הצפוני והוא מהווה דרך מצוינת לחוות את האי ולהכיר נקודות קסומות בו. בנוסף לכך יש כבישים נוספים רבים באי, אולם כדאי לקחת בחשבון שהם עשויים להיות מעוקלים וצרים בנקודות מסוימות.
הגעה
יש בכרתים שני שדות תעופה, אליהם מגיעות טיסות מיעדים שונים בעולם ומהם ממריאות טיסות למדינות רבות. המוכר שבהם הוא שדה התעופה "ניקוס קאזאנצאקיס", שנמצא במרחק של 5 ק"מ מהרקליון, בירת האי, והשני הוא זה שבחאניה, הפעיל בעיקר בין החודשים אפריל לאוקטובר, אז מגיעות אליו טיסות רבות. משדות התעופה האלה אפשר להגיע לבתי המלון ולאתרי הנופש באמצעות הסעות מסודרות של מקומות הלינה, באמצעות מוניות או לשכור רכב של אחת מחברות השכרת הרכבים, שדלפקיה נמצאים בשדה. 
 
כסף
החזרי מע"מ - המטבע בכרתים הוא אירו, הנפוץ במדינות אירופה רבות. הרוכשים פריטים מסוימים במהלך השהות שלהם באי בסכום של עד 120 אירו, יכולים לקבל החזר מע"מ. כדי לעשות זאת יש להצטייד בטופס החזרי מס (ניתן לקבל אותו בכל חנות) וגם בקבלה. את כל זאת יש להגיש בשדה התעופה עצמו, בדלפק המטפל בכך.
תשר – במרבית המסעדות ובתי הקפה באי כלולים דמי השירות בחשבון שמקבלים. במידה והשירות איננו כלול, מקובל להשאיר למלצרים תשר בגובה של בין 10 אחוז עד 15 אחוז מגובה התשלום הכולל. ניתן כמובן להשאיר תשר גבוה יותר במידה והשירות שניתן היה יוצא מגדר הרגיל. לרוב, מצפים נותני השירות לקבל טיפ קטן גם אם הדבר כלול בחשבון, טיפ בגובה של מטבעות אירו בודדים. לנהגי המוניות, בניגוד למקובל במדינות אחרות, לא נהוג לתת טיפ בכרתים וכך גם לעובדי בית המלון.