החופשה שלך בהרי הטטרה מתחילה כאן

* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.
* מחיר חבילות טוס וסע הן לחבילה זוגית.

החופשה שלך בהרי הטטרה מתחילה כאן

הוסף יעד

החופשה שלך בהרי הטטרה מתחילה כאן

הרי הטטרה

הרי הטטרה

הרי הטטרה Tatras Mountains

מזג אוויר
-5°
מטבע מקומי
יורו
שעה מקומית

הם נחשבים ליעד תיירותי בולט מאד ולא בכדי. הרי הטטרה בסלובקיה מציעים נופים מרהיבים ומרשימים מאד וטבע בתולי שקשה להתעלם ממנו. מדובר ברכס של הרים, המהווה גבול טבעי בין שתי מדינות: בין סלובקיה לבין פולין והוא שייך לשרשרת הרי הקרפטים. שטחם הכולל של הרי הטטרה הוא כ-750 קמ"ר, כשבחלק השייך לסלובקיה מדובר בשטח של כ-600 קמ"ר. פסגתם הגבוהה שנמצאת בחלק זה מגיעה לגובה של 2,655 מטרים ושמה פסגת גרלחובסקי (Gerlachovsky). מומלץ מאד לשלב אותם במהלך חופשה בסלובקיה, אליה ניתן להגיע בטיסה ישירה או למקד את הנופש אך ורק בהם, כשגם ישירות אליהם מגיעות טיסות מישראל. התקופה הטובה ביותר לביקור בהרי הטטרה היא בחודשי הקיץ, אז מזג האוויר חמים ונעים בהם. בחודשי החורף צונחות הטמפרטורות אל מתחת לאפס ושלג מכסה את פסגותיהם. עונות המעבר, האביב והסתיו, יכולות גם הן להתאים לטיול באזור, אולם חשוב מאד לבדוק את תנאי מזג האוויר לפני שיוצאים לדרך. הביקור בהררי הטטרה של סלובקיה מתאים למשפחות עם ילדים, לצעירים וגם למבוגרים. הוא מתאים בעיקר לחובבי טבע, הליכה וטיולים. 

מה לעשות בהרי הטטרה

אירועים בהרי הטטרה

פסטיבל פולקלור

סוף שבוע הראשון ביולי

פסטיבל דובים

במהלך יולי-אוגוסט

פסטיבל פסלי קרח

במהלך ינואר

פסטיבל כלבי שלג

במהלך פברואר

כדאי לדעת על הרי הטטרה


מזג אויר
מזג האוויר בהרי הטטרה בסלובקיה מחולק לפי ארבע עונות: עונות המעבר, האביב והסתיו, נעימות לרוב עם כמות משקעים קטנה יחסית. החורף נחשב לקשה מאד ושלג מכסה את ההרים במהלכו. קר מאד בתקופה זו ולא מתאים לטיולים רגליים. הקיץ, לעומתו, ידוע כשיא עונת התיירות בהרי הטטרה שבסלובקיה ולא בכדי. בחודשי הקיץ הטמפרטורות עולות, אם כי בפסגות הגבוהות עשוי להיות קריר יחסית, ואפשר לטייל בנעימים במסלולים השונים. החודש הקר ביותר בהרי הטטרה הוא ינואר ואילו החודש החם ביותר הוא חודש יולי.
 
תחבורה
ניתן להתנייד באזור באמצעות רכב שכור או בעזרת נהגים פרטיים של חברות טיולים. לא מדובר באזור עירוני ולכן אפשרויות התחבורה הציבורית מוגבלות מאד. אפשר אמנם למצוא אוטובוסים שמגיעים להרי הטטרה וגם רכבות, אולם כל זאת בשעות מסוימות ולנקודות מצומצמות. יחד עם זאת, מכיוון שמדובר באזור תיירותי מאד, הכבישים ברובם נוחים וקל לנווט בהם.
הגעה
ישנן כיום טיסות ישירות לברטיסלבה, בירת סלובקיה וגם טיסות ישירות, המגיעות להרי הטטרה עצמם. מי שבוחר לנחות בשדה התעופה של ברטיסלבה, כדי לשלב ביקור בהרי הטטרה יחד עם אתרים נוספים במדינה, יכול להגיע אליהם באמצעות רכב שכור, מוניות, אוטובוסים או רכבת, העושה את דרכה ישירות להרים. נחיתה בהרי הטטרה חוסכת זמן יקר ומאפשרת למטיילים למקד את החופשה שלהם בהרים המקסימים.