הטיול שתמיד רציתם לאיסלנד מתחיל כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

איסלנד ראשי

איסלנד ראשי

איסלנד - כל מה שצריך לדעת על גן העדן הגאולוגי - כמו הירח

כל מה שצריך לדעת על גן העדן הגאולוגי

  • מזג אוויר
    11°
  • מטבע מקומי
    קרונה איסלנדית
  • שעה מקומית

גן העדן האיסלנדי

איסלנד הוא המקום בו מתוך המים הזורמים, האש והקיטור העולים מן האדמה והרי הגעש והקרח הגולש מפסגות ההרים - נוצרת ארץ. איסלנד היא המקום בו אמא אדמה לוחשת את הסודות הכמוסים שלה, ומציירת עולם מלא הוד, על כן הציור של הטבע עם הצבעים העזים ביותר.
כה קטן וכל כך מבורך. פסגות הרי געש נישאות מעל 2000 מטרים עטופות בצעיפי קרחונים לבנים, לועות הרי געש מעלים עשן ושדות לבה שקפאו. צמחים שבוקעים מתוך סדקי הבזלת ובריכות מינרלים ובוץ חמימות ומפנקות עם מים שבוקעים לכבודנו מבטן האדמה.

תרבות

הראשונים שהגיעו לאיסלנד החל מהמאה ה-10 היו נורווגים שברחו מהמלך בחיפוש אחר עתיד טוב יותר. בהמשך הגיעו כמרים אירים קתולים שהביאו את התרבות הקלטית. השפה והתרבות האיסלנדית היו ברובם סקנדינביים.

מזג אוויר - אקלים

מזג האויר הממוצע בחודשים יולי אוגוסט נעים וקריר והטמפרטורה הממוצעת היא 15 מעלות. שעות אור רבות כשהזריחה מתרחשת בסביבות 03:00-4:00 בבוקר והשקיעה בין 22:30-23:00! בחורף המצב מתהפך ושעות החושך משתלטות על השמיים, לצד אורות הצפון המהפנטים ביופיים.

טיסות

כאשר אתם מחפשים טיסה לאיסלנד כדאי מאוד שהטיסה תהיה הכי נוחה שאפשר, וכדי שתגיעו בנוחות ותחזרו בראש שקט. בקיץ תוכלו למצוא טיסות ישראליות ישירות לאיסלנד בקו החדש תל אביב – ריקיאוויק, כאשר משך טיסה הישירה לאיסלנד יעמוד על כ-7 שעות בממוצע. השעות לרוב נוחות מאוד, עם המראות שיצאו בבוקר והנחיתות חזרה בארץ יהיו בדרך כלל בערב, כך שתרוויחו ימים מלאים גם בקצוות הטיול שלכם. ישנן טיסות המופעלות על ידי חברות תעופה זרות אך לרוב אלו יהיו טיסות עם עצירות ביעדי ביניים – בהן מומלץ למצוא עצירות קצרות ככל הניתן כדי לא להאריך בהרבה את המסע אל איסלנד.

תחבורה 

התחבורה הציבורית באיסלנד נוחה למדי כשמדובר באיזור רקיאוויק, אך כשתצאו מעיר הבירה אל טיולכם ברחבי האי המרהיב, תשקלו לשכור רכב או להיעזר בשירותי טיולים מוסדרים. בטיולים המאורגנים באיסלנד של קשרי תעופה נשתמש בשלושה סוגי תחבורה שונים: אוטובוס רגיל, אוטובוס 4X4 ורכב אמפיבי הנוסע מהיבשה אל המים והופך לסירה.

לינה

אוכלוסיית איסלנד קטנה ועומדת על קצת מעל 360,000 תושבים. לעומת זאת, שטח המדינה העצום גורם לכך שריכוז האוכלוסייה הגדול ביותר באופן משמעותי הוא ברקיאוויק, בשער ערי וכפרי המדינה האוכלוסיה קטנה ולכן גם שירותי במלונאות מצומצמים. אם תרצו לשכור חדר במלון שאינו בעיר הבירה, אנו ממליצים להזמין מוקדם ככל האפשר, כדי שיישארו חדרים זמינים לחופשתכם. בטיולי קשרי תעופה אנו מתמקדים בשני "כוכבים", שני מוקדי יציאה לטיולים והאטרקציות אותן נחווה יחד: בריקיאוויק 5 לילות סך הכל ובדרום המדהים לעוד 2 לילות וזאת על מנת להנגיש את מוקדי האטרקציות מבלי לשרוף שעות רבות בנסיעה הלוך וחזור מ/אל ריקיאוויק. 

אטרקציות 

אם אתם קופצים לביקור באיסלנד, האטרקציה העיקרית והכמעט בלעדית היא מחזות הטבע המפעים, את כל האטרקציות תוכלו לפגוש כמובן בטיול המאורגן של קשרי תעופה: נראה את קרחוני הענק, נתרגש למראה מפלי מים ונהרות שופעים, ניאלם דום מול הרי געש פעילים וכבויים. כולם ביחד יוצרים את הנוף הדרמטי שמושך אליו מאות אלפי אוהבי טבע מרחבי העולם מדי שנה. 
סוסים אציליים וכבשים שמנמנות רועים במרחבי אחו ירוקים עד קצה האופק. ציפורים מקננות במופעי נפנוף כנפיים מרהיבים. לוויתני סנפיר-גב ואורקות ענק מפלחים את מימי המפרצים בדרכם אל הדרום וכלבי ים משתעשעים בין שברי הקרחונים הצפים על פני הלגונה. 
בטיולנו נשלב שיאי הביקור באיסלנד – לגונת הקרחונים וחוף היהלומים שם גם נצא לשייט שיתחיל בנסיעה ביבשה ברכב האמפיבי וימשיך בשייט בתוך הלגונה ושמורת הטבע לאנדמאנאלאוגר. לרגע תרגישו שאתם על הירח. הטיול של קשרי תעופה הוא היחיד שמשלב במשך 8 ימים גם את לגונת הקרחונים ומפלי סברטיפוס וגם את שמורת לאנדמאנאלאוגר.

למי זה מתאים?

איסלנד מתאימה לאוהבי טיולים שהטבע ותופעותיו, נופי בראשית ואטרקציות מדהימות מדברים אליהם  – תוכלו לחוות כל זאת בטיולינו זה! טיול  מתאים גם לילדים מגיל 6-7 לפחות שאוהבים זאת גם!
איסלנד המדהימה
איסלנד מאורגן
איסלנד בחווייה חד פעמית