הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

חופשה בימי קורונה

חופשה בימי קורונה

מדינות אדומות וירוקות - לאן אפשר לטוס ללא בידוד?

כל הטפסים שיש למלא ובדיקות הקורונה לפני הטיסה

מדינות ירוקות ואדומות - טיסה בימי קורונה

לאן מותר לטוס? נראה שהימים בהם נהגנו לבחור את יעדי החופשה שלנו בהתאם למסגרת התקציב והיצע האטרקציות בלבד, חלפו עברו מן העולם ולגמרי לא ברור מתי ישובו. מגפת הקורונה שינתה מהיסוד את ענף התיירות ובימים אלה ישנם שיקולים רבים נוספים שנכנסים למשוואה. כך לדוגמה צומצמו מבחר היעדים האפשריים. אז מהן המדינות הירוקות? האם נהיה חייבים בבידוד כשנחזור? ולאן אסור לטוס? כתבה מתעדכנת.
 
תאריך עדכון: 17.05.22
הגדרת מיהו אדם מחוסן או מחלים הוגדרה מחדש על ידי משרד הבריאות ביום א' 03.10.21. 

ההגדרה החדשה עפ"י משרד הבריאות:

 • מחוסנים - מי שקיבלו מנה שניה של החיסון בארבעה החודשים האחרונים או מי שקיבלו מנה שלישית של החיסון ועבר לפחות שבוע מאז קבלתה.
 • מחלימים - מי שחלו והחלימו בחצי השנה האחרונה או מי שהחלימו וקיבלו מנת חיסון אחת לפחות.
שימו לב:
 • בוטלה חובת הבדיקה בנתב"ג לאחר הנחיתה בארץ. ההחלטה תיכנס לתוקף החל מ 21.05.22
 • חובת עטיית מסכה בטיסות בינלאומיות תוסר גם כן החל מ 23.05.22
 

רשימת מדינות אדומות

החל מה-07.01.22 בוטל הסיווג האדום של כלל המדינות בעולם, ולמעשה נכון להיום אין אף מדינה שמוגדרת אדומה - וניתן לטוס לכל יעד שרק תרצו. שימו לב שישנן מספר מדינות המגבילות את כניסת האזרחים הזרים אליהן. ביניהן: יפן והפיליפינים.

 

אז לאן אפשר לטוס כרגע?

בדיקת קורונה הינה בדיקת PCR לטסים לחו"ל שניתן לעשות מקומות נבחרים בתשלום.
 
מדינה דרישות כניסה ליעד
איטליה (סיציליה, רומא) הכניסה ללא בדיקה היא למחוסנים בשתי מנות לפחות ולמחלימים מחצי השנה האחרונה. על כל השאר יש לבצע בדיקת PCR בטווח של 72 שעות לפני הטיסה או אנטיגן 24 שעות לפני. יש להצטייד במסכת N95. יש למלא טופס מעקב ממשלתי טרם העליה לטיסה. 
אוזבקיסטן  
אוקראינה (קייב) מחוסנים ומחלימים לפי ההגדרה רשאי כניסה למדינה ללא בדיקה מקדימה מי שלא עונה להגדרה חייב לבצע בדיקת PCR כ72 שעות לפני הטיסה. חובה להציג פוליסת ביטוח של חברת ביטוח המוכרת באוקראינה.
אזרבייג'ן (באקו) הכניסה לאזרבייג'ן היא למחוסנים ב2 מנות לפחות ולמחלימים. יש להציג תעודת קורונה ובדיקת PCR שלילית מ72 שעות לפני הטיסה לגילאי 18 ומעלה. ילדים עד גיל 18 אינם מחויבים להיות מחוסנים או מחלימים אבל חייבים להציג בדיקת PCR שלילית שנעשתה 72 שעותצ לפני הטיסה.  
איסלנד   הכניסה ליעד מותרת  ללא בידוד או בדיקות לפני הטיסה.
איי סיישל הכניסה לסיישל ללא צורך בהצגת בדיקה הינה למחוסנים באופן מלא (מנה שלישית שהתקבלה עד 6 חודשים מהמנה השניה), מחלימים בשבועיים עד 12 שבועות אחרונים ובני 12-18 שמחוסנים ב2 מנות בתוקף. כל השאר מחויבים בהצגת בדיקת PCR (72 שעות) או אנטיגן מוסדי (24 שעות) לפני הטיסה. אין צורך בבידוד. יש למלא טופס הצהרת בריאות מקוון
איחוד האמירויות (דובאי) יש לבצע בדיקת PCR ב48 השעות שלפני הטיסה. פטורים מחובת הבדיקה לפני: מחוסנים ב-2 מנות לפחות, מחלימים (עד חודש) וילדים מתחת לגיל 12 (כולל). יש להציג תעודות חיסון / אישורי החלמה עם קוד QR.
אירלנד הכניסה לאירלנד היא ללא הגבלות קורונה.
אל סלבדור  
אלבניה  
אנגליה (לונדון) הכניסה חופשית, אין כל הגבלת כניסה לאנגליה.
אקוודור יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה או תעודת התחסנות או בדיקת קורונה חיובית שנערכה לפחות חודש לפני הכניסה להוכחת החלמה. ילדים עד גיל 2 פטורים מחובה זו.
ארצות הברית:
בוסטוןוושינגטוןלוס אנג'לסלאס וגאסמיאמיניו-יורקסן פרנסיסקושיקגו.  
רק מחוסנים בשתי מנות לפחות מורשים להכנס למדינה וכן ילדים עד גיל 18 ומי שלא יכול לקבל את החיסון מסיבות רפואיות. על כל הנכנסים לבצע בדיקת קורונה בטווח של עד 24 שעות לפני הטיסה - בדיקת אנטיגן מוסדית מתקבלת. מחלימים מ90 הימים האחרונים פטורים מבדיקה לפני הטיסה. ישנן מדינות עם מדיניות בידוד שונה וחשוב לבדוק לפני הטיסה מהן ההגבלות במדינת היעד שלך.
אוסטריה (וינה) מגיל 12 ומעלה יש להציג תעודת התחסנות (2 מנות לפחות) או החלמה מחצי השנה האחרונה או אישור החלמה וחיסון אחד בנוסף לבדיקת קורנה מ-72 השעות שלפני הטיסה - מחוסנים ב3 מנות פטורים מביצוע הבדיקה. ילדים עד גיל 12 שלא מחוסנים יכולים להתלוות להוריהם ללא בדיקה, מגיל 12-17 יש להציג בדיקה. השאר נדרשים למלא טופס ולהיכנס לבידוד מלא. יש להצטייד במסכת N95 לטיסה ולכניסה למקומות סגורים במדינה. יש למלא טופס כניסה לאוסטריה
אוסטרליה מחוסנים וילדים בלבד רשאים להיכנס למדינה בכפוף לבדיקת PCR מ72 השעות שלפני הטיסה. בנוסף יש להנפיק ויזה מראש ולמלא טופס כניסה (לפחות 72 שעות מראש).
אורוגוואי  
ארגנטינה הכניסה למחוסנים ב2 מנות לפחות מעל גיל 18 הינה ללא חובת בידוד.יש להציג בדיקת PCR שלילית מ72 השעות שלפני הטיסה.מחלימים מ90 הימים האחרוניםולא פחות מ10 ימים לפני הנחיתה פטורים מהצגת בדיקה בכפוף להצגת אישורים רפואיים מתאימים. יש למלא טופס כניסה למדינה ולהציג ביטוח הכולל כיסוי לקורונה.
אתיופיה  
בוליביה יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה 3-10 ימים לפני הכניסה למדינה כתלות במדינת המוצא. השגרירות האמריקאית במדינה מזהירה מפני מגבלות על התנועה הבינלאומית עם מעט או ללא התראה
בהמאס  
בולגריה (בורגס, סופיה) הכניסה לבולגריה היא ללא הגבלות קורונה.
בחריין  הכניסה לבחריין היא ללא הגבלות קורונה כלל.
שימו לב: יש להוריד את אפליקציית BeAware Bahrain. בנוסף, חובה להנפיק ויזה טרם הטיסה - להנפקה. לעדכון האחרון ביותר לחצו כאן.
בלארוס  
בלגיה  
בליז  
ברזיל הכניסה מורשת למחוסנים ב 2 מנות לפחות עם בדיקת קורונה PCR שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה או אנטיגן מ24 השעות שלפני. ילדים עד גיל 12 הנוסעים בליווי מבוגר פטורים מבדיקה או תעודת מתחסן
גואטמלה  יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 10 פטורים מחובה זו. לחילופין ניתן גם להציג דרכון ירוק (מחוסנים מעל שבועיים מהמנה השניה ומחלימים משלושת החודשים האחרונים)
גיאורגיה (בטומיטביליסי כניסה ללא בידוד למחוסנים. מי שלא מחוסן - יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה - מחוסנים פטורים. ביום השלישי לשהייה יש צורך לבצע בדיקה נוספת. ילדים עד גיל 10 פטורים מבדיקות. יש למלא טופס מעקב ממשלתי טרם הטיסה. 
גרמניה (ברלין) מחזיקי תעודת מתחסן/מחלים רשאים להיכנס למדינה ללא בדיקה לפני הטיסה,ללא בידוד וללא צורך במילוי טופס כניסה לגרמניה. מי שלא מחוסן או מחלים צריך להציג תוצאה שלילית לבדיקת PCR או אנטיגן מוסדי מ-48 השעות שלפני הטיסה אך לא יחוייב בבידוד ביעד.
דנמרק הכניסה לדנמרק היא ללא הגבלות קורונה.למידע הכי מעודכן כנסו ללינק הזה
דרום אפריקה בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה.
הודו (מומבאי) מחוסנים פטורים מהצגת בדיקה לפני הטיסה. כל השאר מחוייבים בבדיקה. יבוצעו בדיקות רנדומליות אחרי הנחיתה. אין צורך בבידוד. יש למלא טופס כניסה מראש.
הולנד (אמסטרדם) מחוסנים ב-3 מנות לפחות, או 2 מנות בתוקף (עד 270 ימים) רשאים להכנס למדינה ללא בדיקה, כנ"ל לגבי מחלימים שחוסנו וילדים עד גיל 12. לא מחוסנים לא מורשים להכנס להולנד. יש למלא טופס כניסה להולנד
הונגריה (בודפשט) הכניסה להונגריה מורשית לכולם (כולל לא מחוסנים) ללא צורך בהצגת בדיקות קורונה לפני הטיסה וללא מילוי טופס כניסה.
הרפובליקה הדומיניקנית הכניסה לרפובליקה הדומיניקנית היא ללא הגבלות קורונה.
הונדורס  
הפיליפינים מחוסנים בלבד רשאים להיכנס למדינה בכפוף לבדיקת PCR ב-48 שעות שלפני הטיסה ולמלא הצהרת כניסה מראש. יש להציג כרטיס יציאה מהמדינה. מ- 1.4 ניתן לבצע בדיקת אנטיגן כ-24 שעות לפני הטיסה.
טורקיה (אנטליהאיסטנבול) הרשאים להכנס לטורקיה:
- מחוסנים בשתי מנות חיסון או יותר
- אישור החלמה מ-6 החודשים האחרונים
- אישור בדיקת קורונה שלילית. בדיקה PCR שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה או בדיקת אנטיגן מוסדית שבוצעה עד 48 שעות לפני מועד הטיסה
- ילדים עד גיל 12 לא זקוקים להציג תוצאות בדיקה או אישורי התחסנות
- נוסעים בטיסות מעבר (טרנספר) לא זקוקים להציג אישורים או בדיקות
- יש למלא טופס כניסה לטורקיה לפני הטיסה 
טייוואן  
טנזניה ש להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה. יש למלא הצהרת בריאות במהלך 24 השעות שלפני ההגעה ליעד. לאחר הנחיתה תידרשו לבצע בדיקת קורונה מהירה בעלות של $25 לנוסע.
יוון (כרתים, רודוס, לפקדה) יוון הסירה את כל ההגבלות לכניסה למדינה באופן מלא. כולם רשאים להכנס ליוון או אחד האיים שלה ללא צורך בהצגת הוכחת התחסנות או בדיקות.
יפן סטודנטים ואנשי עסקים בלבד שמחוסנים ב3 מנות חיסון לפחות רשאים להיכנס ליפן.
ירדן הכניסה לירדן מותרת ללא הגבלות קורונה כלל
מאוריציוס מחוסנים בלבד פטורים מבידוד בכניסה למדינה. יש להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה. לאחר הנחיתה תידרשו לבצע בדיקת קורונה ובדיקה נוספת ביום החמישי לשהות ביעד. יש למלא טופס PLF והצהרת בריאות.
מולדובה (קישינב)
הכניסה למחוסנים ולילדים עד גיל 6 ללא בידוד. יש למלא טופס ממשלתי עם ההגעה ליעד. 
מונטנגרו כניסה חופשית ללא בידוד וללא בדיקות
מלדיביים הכניסה לאיים המלדיבים היא ללא הגבלות קורונה.
מלטה (טיסות לוולטה) הכניסה למלטה היא למחוסנים בלבד: מי שחוסן ב3 מנות ועברו 14 ימים מאז המנה השלישית, מי שחוסן ב2 מנות (פייזר) ב3 החודשים האחרונים, מי שהחלים בחצי השנה האחרונה וחוסן במנה אחת לפחות. מי שיטוס למלטה ואינו עונה לתיאור "מחוסן" יידרש להיכנס למתקן בידוד בתשלום. 
מצרים (סיני - שארם א-שייח') מחוסנים עם תעודת קורונה בתוקף פטורים מביצוע בדיקה לפני המעבר לסיני. מי שלא מחזיק בתעודה בתוקף ייאלץ להציג בדיקת PCR מ72 שעות לפני או אנטיגן מוסדי מ24 השעות שלפני, חובה שעל גבי התוצאות יהיה ברקוד לסריקה. יש למלא טופס מעקב ממשלתי טרם הכניסה למצרים
מרוקו שעריה של המדינה סגורים וצפויים להיפתח ב7.2. יש להציג תעודת התחסנות ובדיקת PCR מ-48 השעות שלפני ההמראה. תדרשו לבצע בדיקה נוספת לאחר הנחיתה במרוקו. בשלב זה אין מידע לגבי תנאי כניסתם של מחלימים ולא מחוסנים.
מקסיקו הכניסה למדינה חופשית, ללא בבדיקות קודמות (אלא אם יש קונקשן במדינה הדורשת זאת) יש למלא טופס זה בכניסה למדינה.
ניגריה  
נורבגיה הכניסה לנורבגיה היא ללא הגבלות קורונה.
נפאל מחוסנים נכנסים ללא בידוד, יש צורך בהנפקת ויזה בהגעה ליעד. לא מחוסנים נדרשים לבידוד של 5 ימים ולהנפיק את הויזה מראש בשגרירות. כולם חייבים להציג בדיקה מ72 שעות שלפני הטיסה ולמלא טופס הצהרת בריאות והצגת אישור הזמנה למלון.
סלובניה (לובליאנה) פיילוט כניסה חופשית למחוסנים ומחלימים ב-6 חודשים האחרונים
סרי לנקה
אין צורך בבידוד או בדיקות בכניסה למדינה.
לא מחוסנים - יש להצטייד בבדיקת PCR שלילית מ-72 השעות שלפני הטיסה. יש למלא טופס כניסה ליעד.
סלובקיה (הרי הטטרה יש להציג בדיקת PCR שלילית או לחלופין תעודת מתחסן או מחלים מחצי השנה האחרונה. יש למלא טופס מעקב ממשלתי
סרביה (בלגרד) בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 12 פטורים.
ספרד (ברצלונהמדריד) מחוסנים (מנה שניה לפחות ב270 ימים אחרונים) ומחלימים (מ-11 ועד 180 ימים) יכולים להכנס לספרד ללא בדיקות. כל השאר חייבים להציג תוצאה שלילית לבדיקת קורונה (PCR עד 72 שעות או אנטיגן עד 24 שעות) לפני הטיסה. ילדים עד גיל 12 פטורים מבדיקה לפני הטיסה. חובה למלא הצהרת בריאות באתר משרד הבריאות הספרדי כ-48 שעות לפני הטיסה.
סין  
סינגפור מחוסנים וילדים עד גיל 12 רשאים להיכנס למדינה ללא צורך בבדיקה או בידוד בהגעה למדינה.
לא מחוסנים - יש להציג תוצאת בדיקת PCR שלילית עד 72 שעות לפני הטיסה, עם ההגעה למדינה לא מחוסנים נדרשים להכנס לבידוד של 7 ימים. יש למלא טופס כניסה למדינה.
פוארטו ריקו  
פולין (ורשהקרקוב כולם רשאים להיכנס למדינה - אין צורך להציג בדיקות בכניסה לפולין - מחוסנים ולא מחוסנים כאחד. כמו כן, בוטלה חובת הבידוד במקרה של תוצאה חיובית.
פורטוגל פטורים מהצגת בדיקה - מחוסנים (מי שקיבלו 2 מנות לפחות ב270 ימים אחרונים ועברו שבועיים מקבלת המנה השניה) ומחלימים (מחצי השנה האחרונה). על כל השאר יש להציג בדיקת PCR שלילית שנעשתה עד 72 שעות לפני ההמראה או אנטיגן מוסדית מ24 השעות שלפני. יש למלא טופס PLF
פינלנד (לפלנד) הכניסה מותרת אך ורק למחוסנים.
פנמה  
פרגוואי  
פרו  
צ'ילה  
צ'כיה (פראג) החל מ-9 באפריל הכניסה לצ'כיה מותרת לכולם ללא כל הגבלה. 
צרפת (פריז) הכניסה ללא בידוד היא אך ורק למחוסנים בשתי מנות לפחות, מחלימים עם מנת חיסון אחת וילדים מתחת לגיל 18 המתלווים להוריהם. מחוסנים פטורים מהצגת בדיקה, כל השאר מחויבים להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני ההמראה - גם אנטיגן מוסדית מתקבלת. יש למלא טופס מעקב ממשלתי טרם הטיסה.
קובה  
קוסטה ריקה כניסה ללא בידוד וללא בדיקות
קולומביה נוסעים מעל גיל 18 חייבים להציג תעודת התחסנות ב2 מנות לפחות. מחוסנים במנה אחת יכולים להיכנס בהצגת PCR שלילי מ72 השעות שלפני הטיסה. אין כניסה ללא מחוסנים. יש למלא הצהרת בריאות בכניסה והיציאה מהמדינה.
קפריסין מחוסנים בתוקף של 270 ימים מהחיסון השני, או מחוסנים בשלוש מנות ויותר פטורים מבדיקות לפני ההגעה לאי השכן. כך גם לגבי מחלימים מ-180 הימים האחרונים.
מי שאינו מחוסן או מחלים צריך להציג בדיקת קורונה שלילית בהגעה, בדיקת PCR שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה או בדיקת אנטיגן שבוצעה עד 24 שעות לפני הטיסה.
מגיל 12 ומעלה יש לבצע בדיקה נוספת בהגעה לקפריסין ולשהות בבידוד עד התוצאה (הבדיקה בעלות 19 יורו).
קירגיסטן  יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה, מחוסנים יוכלו להציג תעודת התחסנות במקום בדיקת קורונה
קמבודיה יש להנפיק ויזה מראש ולבצע בדיקת PCR. מחוסנים פטורים מבידוד בכניסה. לא מחוסנים חייבים להיכנס לבידוד במתקן ממשלתי בתשלום.
קנדה יש לבצע בדיקת אנטיגן או PCR לפני הטיסה. החל מ1 באפריל מחוסנים ומחלימים בתוקף פטורים מבידקה לפני הטיסה. 
קניה יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה במהלך 96 השעות שלפני הטיסה, כמו כן, יש למלא הצהרת בריאות.
קרואטיה מחוסנים או בעלי בדיקת קורונה שלילית ללא בידוד | יש למלא טופס מעקב ממשלתי טרם הטיסה
רומניה (בוקרשט) הכניסה למדינה אינה דורשת הצגת בדיקה ומילוי טופס כניסה למחוסנים ולא מחוסנים כאחד. כמו כן, אין חובת בידוד למי שקיבל תוצאה חיובית ואין חובת עטיית מסכות.
רוסיה (מוסקבה)  
שבדיה הכניסה לשבדיה היא ללא הגבלות קורונה.
שווייץ הוסרו כל הגבלות הכניסה למדינה וניתן להכנס לשווייץ ללא בדיקות או מילוי טפסים, ללא קשר לחיסונים או אישורי החלמה.
תאילנד (בנגקוקקו סמוי) מחוסנים בשתי מנות לפחות וכן ילדים רשאים להכנס לתאילנד ללא צורך בבדיקה לפני הטיסה או אחרי הנחיתה. ארין צורך בבידוד.
לא מחוסנים יכולים להכנס ללא בידוד עם הצגת תוצאת בדיקת PCR שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה. לא מחוסנים המגיעים לתאילנד ללא תוצאת בדיקת PCE שלילית בתוקף יידרשו להכנס לבידוד של 5 ימים.
יש למלא טופס מעקב ממשלתי לפני הטיסה לתאילנד.
תוניסיה  
 
חשוב לזכור שלא מעט מהמדינות שמקבלות ישראלים עדיין נמצאות תחת הגבלות. רשימת המדינות ותנאי הכניסה אליהן מתעדכנות כל הזמן. על אחריות הנוסעים לבדוק את המגבלות הקיימות במדינת היעד אליה הם מתכננים לטוס. מידע נוסף תוכלו למצוא באתר הרשמי של IATA - ארגון חברות התעופה הבינלאומי.
בדיקת קורונה הינה בדיקת PCR לטסים לחול .

בדיקות קורונה ביציאה לחו"ל ובחזרה לארץ

 


בדיקות קורונה בחו"ל – כמה זה יעלה לי?
אז כאמור מדינת ישראל דורשת מכל הטסים אליה להציג בדיקה שלילית לפני העלייה למטוס, פרט למחלימים בטווח שבין 11 ימים לפני הטיסה ועד שלושה חודשים לפניה. אספנו עבורך מחירי בדיקות קורונה במספר יעדים מסביב לעולם:

 • גיאורגיה – 35 יורו
 • איטליה – בין 30 ל-70 יורו
 • קפריסין – 35 יורו
 • ספרד – 70 יורו
 • אנגליה – 160 פאונד
 • בולגריה – 35 יורו
 • יוון – בין 50 ל-70 יורו. ברודוס ובכרתים מספר בתי מלון מציעים את השירות בעלות מוזלת של 25 יורו בלבד - ברודוס: Alila Resort & Spa ,Grand Hotel| בכרתים: Laguna Resort
 • סיציליה – 50 יורו
 • ניו יורק - חינם במעבדות ציבוריות
 • מיאמי - חינם במעבדות ציבוריות
 • דובאי – 150-270 שקלים
 • מונטנגרו – חינם עד 50 יורו
 • סיישל – 90-180 יורו
 • הולנד – 85 יורו
 • ליטא – 75 יורו. בדיקה מהירה – 140 יורו.

בדיקות קורונה לנוחתים בנתב"ג

 

שימו לב: החל מ20.05.22 תבוטל חובת הבדיקה בנתב"ג לאחר הנחיתה.

על כל נוסע שחוזר לארץ מחו"ל לבצע בדיקת קורונה מיד עם הנחיתה, ללא קשר אם הוא מחוסן או מחלים. את הבדיקות מבצעת חברת Test & Go, אל העמדות שלה תגיעו לאחר איסוף המזוודות. יש שלטי הכוונה. הבדיקה עולה 80 ש"ח למי שנרשם מראש ו- 100 ש"ח למי שישלם במקום. ניתן להזמין תור מראש דרך אפליקציית רמזור בעת מילוי טופס הכניסה לישראל או באתר החברה.

מחירי הבדיקות בנתב"ג החל מ27/03:

 • בדיקת PCR עם תוצאות עד 13 שעות 63 ש"ח בתשלום מראש או 79 ש"ח בתשלום במקום.
 • בדיקת PCR עם תוצאות עד 4 שעות 86 ש"ח בתשלום מראש או 107 ש"ח בתשלום במקום.

כמה דברים שכדאי לדעת:

 
 
 • הכרת האיחוד האירופי בתעודות החיסון: עפ"י ההסכם, מחוסנים ישראליים יקבל נגישות לתו הירוק האירופאי, כמו כן יאפשר ההסכם לקבל תו ירוק במדינות נוספות. ההכרה בתעודות הינה הדדית אך אינה פוטרת מדרישות הכניסה המשתנות מיעד ליעד.
 • ברוב מדינות העולם, מחוסנים נחשבים מי שקיבלו שתי מנות חיסון לפחות ומחזיקים בתעודת מתחסן.
 • משרד הבריאות החל להנפיק תעודת קורונה, היא התעודה אשר מאחדת את תעודת המתחסן ותעודת המחלים לכדי תעודה אחת. ניתן להנפיק תעודה חדשה כאן.  

אז מה עליי לעשות לפני טיסה לחו"ל?

 
עפ"י משרד הבריאות, פיקוד העורף וגורמים נוספים אלו הם ההנחיות ליוצאים מישראל:
**הנחיה זו בתוקף רק בזמן בו יש מדינות המוגדרות בסיכון מירבי (מדינות אדומות). נכון לרגע זה, אין רשימת מדינות אדומות ולכן אין צורך במילוי הטופס.
 
 • לחלק מהיעדים קיימת חובת הצגת בדיקת PCR או אנטיגן לנגיף הקורונה לפני הטיסה, יש להתעדכן בערוצים רשמיים לגבי הדרישה של מדינת היעד שלכם. תוצאות הבדיקה חייבות להיות באנגלית ועליה לכלול את שמכם (באנגלית) ואת מספר הדרכון שלכם.
**שימו לב שבדיקות PCR / אנטיגן של קופות החולים לא תקפות ליציאה לחו"ל.

 
 • במידה ויש דרישה של מדינת היעד יש למלא טופס מעקב ממשלתי: יש להגיע לנתב"ג עם הדפסה של אישור מילוי הבקשה לצורך הצגתו לגורמים הרלוונטיים. יש לשמור את ההדפסה עד לאחר הנחיתה במדינת היעד.
 • מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות הכולל כיסוי לנזקי קורונה.
לנוסעים שאינם בטוחים אם הם חייבים בבידוד או עדיין מוגדרים כמחויבי בידוד מנועי טיסה, מומלץ לבצע בדיקה באתר רשות האוכלוסין. נוסעים שיתבררו כחולים מאומתים או כחייבים בבידוד לא יורשו לעלות על הטיסה ויענשו לפי חוק.

מהן ההנחיות לזמן השהייה בנתב"ג ובמהלך הטיסה מישראל ליעדים המותרים לכניסת ישראלים?

 
 • מי שרשאים להיכנס לנתב"ג הם מי שמחזיקים בכרטיס טיסה בלבד ובתנאי שהטיסה ממריאה ב-4 השעות הקרובות.  
 • חובה לעטות מסכה במהלך הטיסה. בחלק ממדינות אירופה כבר אין חובה לעטות מסכה במהלך הטיסה. - חובה זו תבטל החל מיום 23.05.22
 • יש להקפיד על היגיינה אישית כולל שטיפת ידיים מלאה ושימוש באמצעים לחיטוי הידיים.

מהן ההנחיות לנכנסים לישראל?

 

מי חייב להיכנס לבידוד עם החזרה ארצה?

 
נכון לחודש מרץ 2022 מי שלא חוסן או החלים מקורונה - מחויב להיכנס לבידוד אם קיבל תוצאה חיובית בבדיקה לאחר הנחיתה בנתב"ג.
 

מי פטור מבידוד בחזרה לארץ?

 • מחוסנים ומחלימים לפי הגדרת משרד הבריאות מחויבים בבידוד ביתי של 24 שעות או עד קבלת תוצאה שלילית (הקודם מבניהם)
 • לא מחוסנים/ לא מחלימים - פטורים גם מבידוד בחזרה בכפוף לתוצה שלילית בבדיקה בנתב"ג.
 • השבים ממדינות אדומות מחויבים בבידוד מלא. נכון לחודש מאי 2022 אין מדינות אדומות.
את הבדיקות מבצעת חברת Test & Go, אל העמדות שלה תגיעו לאחר איסוף המזוודות. יש שלטי הכוונה. הבדיקה עולה 80 ש"ח למי שנרשם מראש ו- 100 ש"ח למי שישלם במקום

החל מ21.05.22 תבוטל חובת הבדיקה בנתב"ג לאחר הנחיתה, ולא תחול חובת בידוד כלשהי על שום נוסע.

מי עונה להגדרה של אדם מוגן?

 • אדם שאובחן בבדיקת PCR חיובית כחולה בקורונה בארבעה החודשים האחרונים.
 • אדם שנמצא חיובי בבדיקה סרולוגית וקיבל לפחות מנת חיסון אחת לאחר הבדיקה הסרולוגית.
 • מי שקיבל 2 מנות חיסון וחלף לפחות שבוע ממנת החיסון השנייה של פייזר או שבועיים ממנת החיסון של מודרנה (לא כולל יום החיסון) וטרם חלפו ארבעה חודשים ממנת החיסון השנייה.
 • מי שקיבל שלוש או ארבע מנות חיסון של פייזר וחלף שבוע לפחות מקבלת מנת החיסון השלישית (לא כולל יום החיסון)

לא בטוחים אם אתם צריכים להיכנס לבידוד?

היעזרו במחשבון הבידוד של משרד הבריאות כדי להבין האם עליכם לשהות בבידוד.

טיסות המשך קונקשיין:
נוסעים המגיעים לארץ ישראל באמצעות טיסת המשך (קונקשיין) וששהו בחוץ לארץ מעל לזמן של 72 שעות נדרשים לבצע ולהציג בדיקת קורונה שלילית בתוך 72 שעות לפני מועד ההמראה המתכונן של הטיסה הראשונה ובלבד שזמן ההמתנה בין הטיסה הראשונה לבין הטיסה אשר נוחתת בישראל קצר מ- 24 שעות.

מידע נוסף

 • על הטסים למלא טופס הצהרת בריאות מקוון באתר משרד הבריאות בחזרה לישראל. למילוי טופס לחוזרים לישראל.
 • יש לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל המכסה טיפול בקורונה.
 • בכל מקרה, מומלץ להתעדכן באתר משרד הבריאות לקראת חופשתכם בכל המידע העדכני ביותר.

טסים על בָּטוח עם קשרי תעופה

"טסים על בָּטוח" הינו השירות החדש מבית קשרי תעופה שיסיר דאגה מליבך בכל הקשור לחופשה בחו"ל. לכל הפרטים>>