הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

מדינות אדומות וירוקות - לאן אפשר לטוס ללא בידוד?

כל הטפסים שיש למלא ובדיקות הקורונה לפני הטיסה

מדינות ירוקות ואדומות - טיסה בימי קורונה

לאן מותר לטוס? נראה שהימים בהם נהגנו לבחור את יעדי החופשה שלנו בהתאם למסגרת התקציב והיצע האטרקציות בלבד, חלפו עברו מן העולם ולגמרי לא ברור מתי ישובו. מגפת הקורונה שינתה מהיסוד את ענף התיירות ובימים אלה ישנם שיקולים רבים נוספים שנכנסים למשוואה. כך לדוגמה צומצמו מבחר היעדים האפשריים. אז מהן המדינות הירוקות? האם נהיה חייבים בבידוד כשנחזור? ולאן אסור לטוס? כתבה מתעדכנת.
 
תאריך עדכון: 29.11.21
הגדרת מיהו אדם מחוסן או מחלים הוגדרה מחדש על ידי משרד הבריאות ביום א' 3.10. כל העונים להגדרה של מחוסנים מחויבים בבידוד של 72 שעות בחזרה ארצה, החל מה-29.11.21, יציאה מהבידוד מותנית בשתי בדיקות PCR שליליות. לא מחוסנים מחויבים בבידוד של שבועיים, שניתנים לקיצור לשבוע עם שתי בדיקות PCR שליליות.

ההגדרה החדשה עפ"י משרד הבריאות:
 • מחוסנים - מי שקיבלו מנה שניה של החיסון בחצי השנה האחרונה או מי שקיבלו מנה שלישית של החיסון ועבר לפחות שבוע מאז קבלתה.
 • מחלימים - מי שחלו והחלימו בחצי השנה האחרונה או מי שהחלימו וקיבלו מנת חיסון אחת לפחות.
 • בדיקת קורונה לפני טיסה PCR
נכון ליום 29.11, מוגדרות כל מדינות אפריקה, פרט למדינות צפון אפריקה, כמדינות אדומות. בין המדינות המוגדרות אדומות: איי סיישל, מאוריציוס, זנזיבר ודרום אפריקה. חל איסור לצאת למדינות אלה, פרט למקרים המאושרים על ידי ועדת חריגים. כל החוזרים (גם מחוסנים) ממדינות אפריקה יחויבו להכנס לבידוד במלונית, עד לקבלת תוצאה שלילית לבדיקה. את יתר תקופת הבידוד, בהתאם לנכתב למעלה, יוכלו לקיים כבידוד ביתי.
בנוסף למדינות האדומות, אליהן אסור לישראלים לטוס, ישנן מספר מדינות המגבילות את כניסת האזרחים הזרים אליהן. ביניהן: אוסטריה, שווייץ, מרוקו, יפן, הפיליפינים

אם בכל זאת תטוסו למדינות האדומות, באישור ועדת החריגים, אלה הדרישות לכניסה ליעדים.

מדינה דרישות כניסה ליעד
איי סיישל ללא בידוד | הכניסה מותרת לכל מי שקיבל את שתי מנות החיסון | יש לבצע בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הנחיתה ולמלא טופס הצהרת בריאות מקוון
דרום אפריקה בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה.
טנזניה ש להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה. יש למלא הצהרת בריאות במהלך 24 השעות שלפני ההגעה ליעד. לאחר הנחיתה תידרשו לבצע בדיקת קורונה מהירה בעלות של $25 לנוסע.
מאוריציוס מחוסנים בלבד פטורים מבידוד בכניסה למדינה. יש להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה. לאחר הנחיתה תידרשו לבצע בדיקת קורונה ובדיקה נוספת ביום החמישי לשהות ביעד. יש למלא טופס PLF והצהרת בריאות.
קניה
יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה במהלך 96 השעות שלפני הטיסה, כמו כן, יש למלא הצהרת בריאות.
 

אז לאן אפשר לטוס כרגע?

 
מדינה דרישות כניסה ליעד
 
מחוסנים בשתיים או שלוש מנות מורשים להכנס למדינה וכן ילדים עד גיל 18 ומי שלא יכול לקבל את החיסון מסיבות רפואיות | על כל הנכנסים לבצע בדיקת קורונה בטוו
ח של עד 72 שעות לפני הטיסה | החל מה-08/11 מותר להכנס גם בטיסת קונקשן דרך אירופה | ישנן מדינות עם מדיניות בידוד שונה וחשוב לבדוק לפני הטיסה מהן ההגבלות במדינת היעד שלך. 
 
אוזבקיסטן  
אוקראינה (קייב) כניסה למדינה ללא בידוד. יש להציג ביטוח בריאות אוקראיני הכולל כיסוי לקורונה
אזרבייג'ן (באקו)  
איחוד האמירויות (דובאי) יש צורך לבצע בדיקה בכניסה לאיחוד האמירויות. לאחר הבדיקה יש להכנס לבידוד קצר עד קבלת תשובה שלילית | בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה  | ילדים עד גיל 12 פטורים מהבדיקה המוקדמת.
איטליה (סיציליה, רומא) יש לבצע בדיקת קורונה בטווח של 72 שעות לפני הטיסה | יש למלא טופס מעקב ממשלתי טרם העליה לטיסה | מחלימים רשאים להכנס, אך מחויבים בבידוד
   
איסלנד   כניסה מותרת למחוסנים (מלבד מחוסנים בספוטניק או בסינוואק) ללא בידוד או בדיקות.
אירלנד  
אל סלבדור  
אלבניה כניסה חופשית
אנגליה (לונדון)
יש לבצע בדיקת PCR ב48 השעות לאחר ההגעה למדינה ולהשאר בבידוד עד קבלת תשובה שלילית. לא מחוסנים - יש להציג בדיקה שלילית מ72 השעות שלפני הטיסה. כנ"ל לגבי ילדים בני 11-15 שאינם מחוסנים - לפרטים נוספים, לרכישת בדיקה מראש
יש למלא טופס הצהרת בריאות של רשויות בריטניה, את הטופס יש למלא ב48 השעות שלפני הטיסה בו יש לציין את כתובת המקום בו שוהים ומס' אישור רכישת הבדיקה מראש.
אקוודור יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה או תעודת התחסנות או בדיקת קורונה חיובית שנערכה לפחות חודש לפני הכניסה להוכחת החלמה. ילדים עד גיל 2 פטורים מחובה זו.
ארגנטינה  
אוסטריה (וינה) מ-15.9 הכניסה לאוסטריה תותר רק למחוסנים, מחלימים אשר קיבלו מנת חיסון אחת לפחות וילדים עד גיל 12 יוכלו להיכנס למדינה ללא חובת כניסה לבידוד. מי שלא עונה להגדרה יחוייב בבידוד של 10 ימים עם אפשרות קיצור ל5 בכפוף לבדיקות שליליות.
אוסטרליה  
אורוגוואי  
בוליביה יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה 3-10 ימים לפני הכניסה למדינה כתלות במדינת המוצא. השגרירות האמריקאית במדינה מזהירה מפני מגבלות על התנועה הבינלאומית עם מעט או ללא התראה
בהמאס  
בולגריה (בורגס, סופיה) כניסה ללא בידוד למחוסנים | יש להציג תעודת מתחסן או בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה - ילדים עד גיל 5 פטורים
בחריין  הכניסה ליעד היא ללא בידוד או בדיקה - למחוסנים בלבד. יש בדיקה בכניסה למדינה, ביום החמישי לשהות וביום העשירי, יש לשהות בבידוד עד לקבלת התוצאות ביום הנחיתה - מחוסנים פטורים, יש להציג תעודת מתחסן. שימו לב: יש להוריד את אפליקציית BeAware Bahrain. בנוסף, חובה להנפיק ויזה טרם הטיסה - להנפקה. לעדכון האחרון ביותר לחצו כאן.
בלארוס  
בליז  
ברזיל בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 12 הנוסעים עם הוריהם פטורים
גואטמלה  יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 10 פטורים מחובה זו. לחילופין ניתן גם להציג דרכון ירוק (מחוסנים מעל שבועיים מהמנה השניה ומחלימים משלושת החודשים האחרונים)
גיאורגיה (בטומיטביליסי כניסה ללא בידוד למחוסנים | יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה - מחוסנים פטורים | ביום השלישי לשהייה יש צורך לבצע בדיקה נוספת | יש למלא טופס מעקב ממשלתי טרם הטיסה. 
גרמניה (ברלין)  כניסה ללא בידוד למחוסנים ומחלימים מחצי השנה האחרונה. כל השאר מתבקשים לבצע בדיקת קורונה עד 72 שעות לפני הטיסה ובהגעה נדרשים להיכנס לבידוד של 10 ימים או 5 ימים בכפוף לבדיקה נוספת ביום החמישי. חובה למלא מראש הצהרת כניסה לגרמניה. 
הודו (מומבאי) ישראלים הטסים להודו נדרשים להכנס לשבוע בידוד.
הולנד (אמסטרדם) הולנד נפתחה מחדש לתיירים מישראל. יש להציג תעודת מתחסן אירופית בכניסה למקומות אולם התעודה הישראלית לרוב מתקבלת גם כן | בעלי תעודת התחסנות יכולים להכנס להולנד ללא בדיקה.
הרפובליקה הדומיניקנית הכניסה למדינה חופשית, בדיקות קורונה נערכות באופן אקראי לנכנסים למדינה.
הונגריה (בודפשט) הכניסה למחוסנים, למחלימים ולילדים עד גיל 6 ללא בידוד וללא בדיקה. לא מחוסנים יכולים להכנס עם בדיקת PCR שבוצעה במהלך 72 שעות לפני ההגעה ליעד.
הונדורס  
טייוואן  
טורקיה (אנטליהאיסטנבול) מחוסנים – אין צורך בבדיקת קורונה, להביא מסמך באנגלית שמראה שהחיסון נעשה לפחות 14 יום לפני הכניסה | מחלימים - מי שחלה ב6 החודשים האחרונים לפני הכניסה | כל נוסע מגיל 6 חייב למלא הצהרת בריאות לפני הכניסה לטורקיה באתר | לא מחוסנים – חייבים להציג בדיקת קורונה שנעשתה 72 שעות לפני ההמראה | ילדים מעל גיל 6- מחויבים בבדיקת קורונה
יוון (כרתים, רודוס, לפקדה) כניסה ללא בידוד | חלה חובת הצגת בדיקת קורונה שלילית שנעשתה ב- 72 השעות שלפני מועד הטיסה – מחוסנים פטורים מבדיקה כנגד הצגת תעודת מתחסן | יש למלא לפני הטיסה טופס מקוון PLFללא אישור על מילוי הטופס לא תוכלו להיכנס ליוון.
מולדובה (קישינב)
הכניסה למחוסנים ולילדים עד גיל 6 ללא בידוד. יש למלא טופס ממשלתי עם ההגעה ליעד. 
מונטנגרו כניסה חופשית ללא בידוד
מלדיביים ללא בידוד | בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 96 שעות לפני ההמראה. תינוקות עד גיל שנה פטורים
מלטה (טיסות לוולטה) יש להציג בדיקת קורונה שנעשתה עד 72 שעות לפני הטיסה
מצרים (סיני - שארם א-שייח') בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה וכן בדיקה בצד המצרי, עד 72 שעות לפני החזרה לישראל בנוסף, הנופשים יצטרכו לעבור בדיקה נוספת במסוף טאבה בתום החופשה | בעלי תעודת מתחסן פטורים מבדיקה בכניסה למצרים | יש למלא טופס מעקב ממשלתי טרם הכניסה למצרים
מקסיקו הכניסה למדינה חופשית, יש למלא טופס זה בכניסה למדינה.
מרוקו אין כניסה של ישרלים למרוקו, לפחות עד ה-12.12
נמיביה  
סלובניה (לובליאנה) פיילוט כניסה חופשית למחוסנים ומחלימים ב-6 חודשים האחרונים
ספרד (ברצלונהמדריד) מחוסנים יכולים להכנס לספרד ללא בדיקות או בידוד. חובה למלא הצהרת בריאות באתר משרד הבריאות הספרדי לפני הטיסה
סרי לנקה
מחוסנים בשתי מנות החיסון וילדיהם (עד גיל 12) יכולים להיכנס לסרי לנקה ללא חובת בידוד או בדיקות נוספות לאחר הנחיתה. יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה במהלך 48 השעות לפני הטיסה.
סלובקיה (הרי הטטרה יש להציג בדיקת PCR שלילית או לחלופין תעודת מתחסן או מחלים מחצי השנה האחרונה. יש למלא טופס מעקב ממשלתי
סרביה (בלגרד) בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 12 פטורים.
סין  
סינגפור  
פוארטו ריקו  
פינלנד הכניסה מותרת אך ורק למחוסנים.
פורטוגל הכניסה לפורטוגל מותרת לישראלים מחוסנים או מחלימים וילדיהם (עד גיל 12). כמו כן הם פטורים מביצוע בדיקת קורונה לפני הטיסה. יש למלא טופס PLF
פולין (ורשהקרקוב יש להציג בדיקת PCR שלילית מ 72 שעות לפני הטיסה - מחוסנים ומחלימים מחצי השנה האחרונה פטורים מחובה זו. יש למלא טופס מעקב ממשלתי.
פנמה  
פרגוואי  
פרו  
צ'ילה  
צ'כיה (פראג) הכניסה למדינה מותרת למחוסנים בלבד ובתנאי שעברו 14 ימים מקבלת המנה השנייה (כלומר מי שלא חוסן וגם מחלימים לא מורשים כניסה לצ'כיה) | על ילדים בני 6-12 להציג בדיקה שלילית מ-72 השעות שלפני הטיסה.
צרפת (פריז) הכניסה מותרת אך ורק לישראלים מחוסנים, מחלימים עם מנת חיסון אחת וילדים מתחת לגיל 18 המתלווים להוריהם (ילדים לא מחוסנים בין הגילאים 12-18 מחויבים להציג גם בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה). יש למלא טופס מעקב ממשלתי טרם הטיסה.
קובה  
קוסטה ריקה כניסה ללא בידוד
קולומביה בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 96 שעות לפני ההמראה
קפריסין הכניסה מותרת לכל מי שקיבל את שתי מנות החיסון ללא בידוד | יש למלא טופס מעקב ממשלתי לפני הטיסה
קירגיסטן  יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה, מחוסנים יוכלו להציג תעודת התחסנות במקום בדיקת קורונה
קרואטיה מחוסנים או בעלי בדיקת קורונה שלילית ללא בידוד | יש למלא טופס מעקב ממשלתי טרם הטיסה
רומניה (בוקרשט) מבוגרים מגיל 16 מחוסנים - נכנסים לרומניה בנהלי הכניסה הקיימים (ללא בידוד) | ילדים עד גיל 6 - נכנסים ללא בדיקה | ילדים מגיל 6 ועד 16 - לא מחוסנים מחוייבים בבדיקת PCR - שבוצעה פחות מ-72 שעות לפני הטיסה | נוסעים מגיל 16 לא מחוסנים - נדרשים להציג בדיקת PCR שלילית לפני הטיסה וידרשו לבידוד מלא בעת החזרה לארץ.
רוסיה (מוסקבה)  
שוויץ שווייץ לא מאפשרת כניסה של ישראלים לשטחה כרגע. ישראלים בעלי דרכון אירופי יוכלו להכנס למדינה ולהכנס ישירות לבידוד של 10 ימים
תאילנד (בנגקוקקו סמוי) כניסה באופן חופשי וללא בידוד למחוסנים בלבד | יש להציג בדיקת PCR שלילית לפני הטיסה ולאחר הנחיתה תידרשו לבצע בדיקה נוספת ולשהות בבידוד עד קבלת התוצאה |  יש למלא טופס מעקב ממשלתי לפני הטיסה לתאילנד.
תוניסיה  


חשוב לזכור שלא מעט מהמדינות שמקבלות ישראלים עדיין נמצאות תחת הגבלות. רשימת המדינות ותנאי הכניסה אליהן מתעדכנות כל הזמן. על אחריות הנוסעים לבדוק את המגבלות הקיימות במדינת היעד אליה הם מתכננים לטוס. מידע נוסף תוכלו למצוא באתר הרשמי של IATA - ארגון חברות התעופה הבינלאומי. בקידת קורונה PCR 

בדיקות קורונה ביציאה לחו"ל ובחזרה לארץ

 

שימו לב: ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה (קבינט הקורונה) החליטה לאשר הצגת בדיקות אנטיגן (בדיקה מהירה) לפני הטיסה חזרה. ההחלטה תכנס לתוקף ב 26.11.21.

בדיקות קורונה בחו"ל – כמה זה יעלה לי?

אז כאמור מדינת ישראל דורשת מכל הטסים אליה להציג בדיקה שלילית לפני העלייה למטוס, פרט למחלימים בטווח שבין 11 ימים לפני הטיסה ועד שלושה חודשים לפניה. אספנו עבורך מחירי בדיקות קורונה במספר יעדים מסביב לעולם:

 • גיאורגיה – 35 יורו
 • איטליה – בין 30 ל-70 יורו
 • קפריסין – 35 יורו
 • ספרד – 70 יורו
 • אנגליה – 160 פאונד
 • בולגריה – 35 יורו
 • יוון – בין 50 ל-70 יורו. ברודוס ובכרתים מספר בתי מלון מציעים את השירות בעלות מוזלת של 25 יורו בלבד - ברודוס: Alila Resort & Spa ,Grand Hotel| בכרתים: Laguna Resort
 • סיציליה – 50 יורו
 • ניו יורק - חינם במעבדות ציבוריות
 • מיאמי - חינם במעבדות ציבוריות
 • דובאי – 150-270 שקלים
 • מונטנגרו – חינם עד 50 יורו
 • סיישל – 90-180 יורו
 • הולנד – 85 יורו
 • ליטא – 75 יורו. בדיקה מהירה – 140 יורו.

בדיקות קורונה לנוחתים בנתב"ג

 

על כל נוסע שחוזר לארץ מחו"ל לבצע בדיקת קורונה מיד עם הנחיתה, ללא קשר אם הוא מחוסן או מחלים. את הבדיקות מבצעת חברת Test & Go, אל העמדות שלה תגיעו לאחר איסוף המזוודות. יש שלטי הכוונה. הבדיקה עולה 80 ש"ח למי שנרשם מראש ו- 100 ש"ח למי שישלם במקום. ניתן להזמין תור מראש דרך אפליקציית רמזור בעת מילוי טופס הכניסה לישראל או באתר החברה.

כמה דברים שכדאי לדעת:
 
 
 • מחלימים משלושת החודשים האחרונים יהיו פטורים מהצגת בדיקה שלילית לפני הטיסה לישראל ומעתה יוכלו לעלות לטיסה עם הצגת אישור בדיקת PCR חיובית ואישור המחלים שהתקבלו בטווח שבין 11 ימים לפני הטיסה ועד שלושה חודשים לפניה.
 • הכרת האיחוד האירופי בתעודות החיסון: עפ"י ההסכם, מחוסנים ישראליים יקבל נגישות לתו הירוק האירופאי, כמו כן יאפשר ההסכם לקבל תו ירוק במדינות נוספות. הפרטים הטכניים עדיין אינם ידועים ונמצאים בבחינה. ההכרה בתעודות הינה הדדית אך אינה פוטרת מדרישות הכניסה המשתנות מיעד ליעד.
 • כל מי ששב לישראל מחו"ל ואינו מחוסן או מחלים עפ"י ההגדרה החדדשה של משרד הבריאות נדרש להיכנס לבידוד ביתי מלא. ניתן לקצר את הבדיוד בכפוף לביצוע שתי בידקות וכאשר שתיהן בתוצאה שלילית. מי שיסיים את הבידוד מוקדם ללא בדיקה צפוי להיקנס בסכום של 5000 ש"ח. מי שאין באפשרותו לבצע את הבידוד בביתו מחויב בבידוד במלונית מטעם המדינה.
 • ברוב מדינות העולם, מחוסנים נחשבים מי שקיבלו את שתי מנות החיסון ומחזיקים בתעודת מתחסן.
 • כולם ללא יוצאים מן הכלל (כולל מחוסנים ומחלימים) חייבים להציג תוצאה שלילית לבדיקת קורונה שנעשתה לא יותר מ-72 שעות לפני הטיסה חזרה לארץ וזאת בתנאי ששהו מעל ל-72 שעות בחו"ל.
 • הכניסה לישראל מותרת למחזיקי דרכון ישראלי בלבד. 
 • משרד הבריאות החל להנפיק תעודת קורונה, היא התעודה אשר מאחדת את תעודת המתחסן ותעודת המחלים לכדי תעודה אחת. ניתן להנפיק תעודה חדשה כאן.  

אז מה עליי לעשות לפני טיסה לחו"ל?

 
עפ"י משרד הבריאות, פיקוד העורף וגורמים נוספים אלו הם ההנחיות ליוצאים מישראל:
 • חלה חובת מילוי הטופס 'הצהרת נוסע יוצא מישראל' כ-24 שעות לפני הטיסה לכל נוסע מגיל 16 ומעלה. הנחיה זו בתוקף רק בזמן בו יש מדינות המוגדרות בסיכון מירבי (מדינות אדומות). נכון לרגע זה, ישנן מדינות המוגדרות כך ולכן יש למלא את הטופס.
 • לחלק מהיעדים קיימת חובת הצגת בדיקת PCR לנגיף הקורונה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה, יש להתעדכן פרטני לגבי הדרישה של מדינת היעד שלכם. תוצאות הבדיקה חייבות להיות באנגלית ועליה לכלול את שמכם (באנגלית) ואת מספר הדרכון שלכם. שימו לב שבדיקות PCR של קופות החולים לא תקפות ליציאה לחו"ל, כנ"ל לא תקפות הבדיקות המהירות.
 • במידה ויש דרישה של מדינת היעד יש למלא טופס מעקב ממשלתי (כדוגמת PLF של יוון): יש להגיע לנתב"ג עם הדפסה של אישור מילוי הבקשה לצורך הצגתו לגורמים הרלוונטיים. יש לשמור את ההדפסה עד לאחר הנחיתה במדינת היעד.
 • לא מחוסנים או לא מחלימים (עפ"י ההגדרה החדשה של משרד הבריאות) מחויבים בביצוע בדיקת קורונה בשביל לצאת מישראל בלי קשר למדינת היעד.
 • מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות הכולל כיסוי לנזקי קורונה.
לנוסעים שאינם בטוחים אם הם חייבים בבידוד או עדיין מוגדרים כמחויבי בידוד מנועי טיסה, מומלץ לבצע בדיקה באתר רשות האוכלוסין. נוסעים שיתבררו כחולים מאומתים או כחייבים בבידוד לא יורשו לעלות על הטיסה ויענשו לפי חוק.

מהן ההנחיות לזמן השהייה בנתב"ג ובמהלך הטיסה מישראל ליעדים המותרים לכניסת ישראלים?

 
 • מי שרשאים להיכנס לנתב"ג הם מי שמחזיקים בכרטיס טיסה בלבד ובתנאי שהטיסה ממריאה ב-4 השעות הקרובות.  
 • חובה לעטות מסכה בשטח נתב"ג ובמהלך הטיסה.
 • יש לשמור על מרחק של 2 מטר בין אנשים שאינם גרים באותו בית או בין קפסולה לקפסולה.
 • יש להקפיד על היגיינה אישית כולל שטיפת ידיים מלאה ושימוש באמצעים לחיטוי הידיים.

מהן ההנחיות לנכנסים לישראל?

 
 • לצורך עלייה לטיסה לישראל יש למלא הצהרת בריאות לנוסע הנכנס לישראל כ- 48 שעות לפני הטיסה.
 • הצגת תוצאה שלילית של בדיקת PCR שנעשתה בתוך 72 השעות שלפני הטיסה חזרה לארץ – אם שהית בחו"ל מעל ל-72 שעות. או בדיקת אנטיגן (בדיקה מהירה) עד 24 שעות לפני הטיסה ורק במוסדות מוכרים. ניתן להגיש בקשת חריגים אם לא הצלחת לבצע את הבדיקה הנדרשת בזמן כאן.
 • ביצוע בדיקת קורונה בנתב"ג לאחר הכניסה לישראל. מומלץ להזמין תור ולשלם מראש ובכך לחסוך כ-20% ממחיר הבדיקה, כלומר 80 ₪ במקום 100 ₪ בתשלום במקום. לחצו להזמנת תור מראש.

מי חייב להיכנס לבידוד עם החזרה ארצה?

 
חובת בידוד למי שאינו מחוסן / מחלים: אפשרות לבידוד ביתי עם צמיד אלקטרוני או בידוד במלונית מטעם המדינה למי שאינו יכול לבצע בידוד ביתי תקין או לא מסכים ללבישת הצמיד האלקטרוני. מ-29.11 כל השבים לישראל מחו"ל מחויבים להיכנס לבידוד של 72 שעות לאחר הנחיתה בארץ, והיציאה מהבידוד מותנית בשתי בדיקות PCR שלילות. לא מחוסנים מחויבים בבידוד של שבועיים שיכול להתקצר לשבוע עם קבלת שתי תוצאות PCR שליליות
 

מי פטור מבידוד בחזרה לארץ?

 • נכון ל-29.11.21 כל השבים מחו"ל מחויבים בבידוד. 72 שעות למחוסנים ושבועיים שניתנים לקיצור לשבוע ללא מחוסנים. היציאה מהבידוד מותנית בשתי בדיקות PCR שליליות. 
 • השבים ממדינות אדומות מחויבים בבידוד מלא.

מי עונה להגדרה של אדם מוגן?

 • אדם שאובחן בבדיקת PCR חיובית כחולה קורונה במהלך חצי שנה ממועד הבדיקה. לאחר חצי שנה וכדי להיות זכאי לתו הירוק מ3.10 יש לקבל מנת חיסון אחת. 
 • אדם שנמצא חיובי בבדיקה סרולוגית וקיבל לפחות מנת חיסון אחת לאחר הבדיקה הסרולוגית.
 • מי שקיבל 2 מנות חיסון וחלף לפחות שבוע ממנת החיסון השנייה של פייזר או שבועיים ממנת החיסון של מודרנה (לא כולל יום החיסון) וטרם חלפה חצי שנה ממנת החיסון השנייה.
 • מי שקיבל שלוש מנות חיסון של פייזר וחלף שבוע לפחות מקבלת מנת החיסון השלישית (לא כולל יום החיסון)
 

מי מחויב בבידוד מלא?

 • מי שאינם מחוסנים או מחלימים (כולל ילדים)
 • מי שחזרו ממדינה אסורה (כולל מחוסנים ומחלימים)

לא בטוחים אם אתם צריכים להיכנס לבידוד?

היעזרו במחשבון הבידוד של משרד הבריאות כדי להבין האם עליכם לשהות בבידוד.

טיסות המשך קונקשיין:
נוסעים המגיעים לארץ ישראל באמצעות טיסת המשך (קונקשיין) וששהו בחוץ לארץ מעל לזמן של 72 שעות נדרשים לבצע ולהציג בדיקת קורונה שלילית בתוך 72 שעות לפני מועד ההמראה המתכונן של הטיסה הראשונה ובלבד שזמן ההמתנה בין הטיסה הראשונה לבין הטיסה אשר נוחתת בישראל קצר מ- 24 שעות.

פטור מבידוד לבעלי תעודת מתחסן / דרכון ירוק

 

מה ההבדל בין דרכון ירוק לתעודת מתחסן? 

 
קודם כל בואו ונבין מהי תעודת המתחסן. את תעודת המתחסן מקבלים כל מי שביצעו את שתי מנות החיסון. התעודה ניתנת כשבוע לאחר ביצוע המנה השנייה והיא למעשה מקנה למחוסנים את ההוכחה שהם אכן חוסנו ובהצגתה הם יהיו פטורים מבידוד בשיבה לישראל מחו"ל. 
 
דרכון ירוק הינו תו דיגיטלי המאפשר למחזיקים בו להיכנס לפעילויות שהופסקו בגלל הקורונה כמו מופעי תרבות, אירועי ספורט, מסעדות, בתי קולנוע, קניונים, חדרי כושר ועוד.
 
ובקיצור - דרכון ירוק הינו לשימוש בתוך ישראל ותעודת מתחסן פוטרת ישראלים מבידוד ממושך בעת החזרה ארצה מחו"ל. החל מיום 29.11 מחויבים גם מחוסנים להכנס לבידוד של 72 שעות. יציאה מהבידוד רק לאחר קבלת תוצאת בדיקת קורונה שלילית.

האם התו הירוק מוגבל בתוקף?

 
בהתחלה תוקף התו הירוק ניתן לחצי שנה ובהמשך הוארך עד לסוף השנה. על כל תו ירוק מצוין תאריך פקיעת התוקף שלו.
 

טיסות לחו"ל למחוסנים בעלי דרכון (תו) ירוק?

 
ישראלים המחזיקים באחת מתעודות אלה יהיו פטורים מבידוד בעת החזרה לישראל מחו"ל. כפי שכבר ראיתם באמצע הכתבה, ישנן לא מעט מדינות המכירות בתעודת המתחסן הישראלית ומאפשרים כניסה לשטחן ללא צורך בבידוד כפי שהיה נהוג בטרם היו חיסונים לנגיף. כאמור, החל מה-29.11 גם מחוסנים יהיו מחויבים בבידוד של 72 שעות עד לקבלת שתי תוצאות שליליות, עם הנחיתה ולאחר 72 שעות.
 

מי זכאי לדרכון הירוק ופטור מבידוד? 

 
מי שבגופם נמצאים נוגדנים לנגיף הקורונה. 
 

מי עונים על הגדרה זו?

 
 1. מי שהיה חולה מאומת והחלים ומחזיק באישור ממשרד הבריאות בישראל.
 2. מי שחוסן במנה שנייה וחלפו 7 ימים מיום החיסון השני.
 

איך מנפיקים תעודת מחלים מאתר משרד הבריאות?

 
את תעודת המחלים יכולים להנפיק אך ורק מחלימים אשר מחלתם וההחלמה שלהם מתועדת במאגרי המידע של משרד הבריאות והמשרד מכיר בהם כמחלימים. על פי משרד הבריאות תוקפן של תעודות המחלימים בתוקף עד סוף שנת 2021.
 
ניתן להנפיק את תעודת המחלים בדף ייעודי זה באתר משרד הבריאות.
 

מהן הזכויות שמקנה הדרכון הירוק (תו ירוק)? 

 
 • יציאה חופשית מישראל 
 • פטור מבידוד בחזרה מחו״ל (למעט המדינות האסורות לטיסה אשר צוינו בכתבה). החל מה-29.11 מחויבים כל החוזרים ארצה לבידוד של 72 שעות. לא מחוסנים מחויבים לבידוד של שבוע ימים.
 • כניסה למלונות בארץ (ילדים יוכלו להיכנס בכפוף לבדיקת קורונה שלילית)
 • פטור מבידוד במקרה של מגע עם חולה מאומת, וכמו כן פטור מבידוד במקרה של איכון שב״כ.
 • כניסה לאירועי תרבות, ספורט וכנסים
 • כניסה לגני אירועים ואולמות, ישיבה בתוך מסעדות (אין חובה לישיבה בחוץ)

מחלימים ומחוסנים שחלו או חוסנו בחו"ל

 

מי שחלו והחלימו או שחוסנו בחו"ל, נדרשים לשהות בבידוד מרגע ההגעה לארץ. ניתן לבקש פטור מבידוד בהתאם לעמידה בתנאים הללו ולפעול לפי פרוטוקול משרד הבריאות.

 
 • יש לבצע בדיקה סרולוגית (נוגדים) בישראל במעבדה מוכרת על ידי משרד הבריאות הישראלי. שימו לב: יש להמתין לפחות 10 ימים בין קבלת תוצאה חיובית לקורונה לבין ביצוע הבדיקה הסרולוגית.
 • עם קבלת תוצאה חיובית בבדיקה סרולוגית, יש למלא טופס מקוון לבקשה ליציאה חריגה במהלך בידוד.יש לצרף לטופס את התיעוד על תוצאת הבדיקה הסרולוגית שבוצעה בארץ ותיעוד על בדיקת קורונה או בדיקה סרולוגית שבוצעו במדינה בה בוצעה הבדיקה, או אישור רשמי על קבלת חיסון במדינה בה בוצע החיסון.

חופשה משפחתית בצל הקורונה

 
הרגע שחיכיתם לו כל כך הרבה זמן כבר ממש מעבר לפינה? המזוודות עוד רגע ארוזות, כרטיסים לאטרקציות השונות נרכשו ואפילו זכרתם לשכור רכב במדינת היעד? מצוין!
קבלו חמישה טיפים חשובים שכדאי להכיר, רגע לפני שהמטוס ממריא:
 
1. נשארים עם אצבע על הדופק ונמנעים מהפתעות לא נעימות – כפי שציינו, תקופת הקורונה מתאפיינת בדינמיות בלתי רגילה ולכן מה שנכון היום, לא בהכרח יהיה נכון גם מחר. מעבר לכך, ישנן מדינות רבות שבהן ההנחיות משתנות ממחוז למחוז או מאזור לאזור. אי לכך, הדבר החשוב ביותר שיש להקפיד עליו זה להמשיך להתעדכן בהנחיות הרלוונטיות ליעד הטיסה, הן לפני החופשה והן במהלך החופשה.
 
2. לא לוקחים סיכונים – פיתחתם תסמינים בזמן החופשה? עליכם לעבור בדיקת קורונה במדינת היעד. קחו רק בחשבון שאם חלילה הבדיקה תהיה חיובית, לא תורשו לעלות למטוס חזרה לישראל, גם אם אין לכם תסמינים חמורים.
 
3. הסעיף החשוב מכולם בפוליסת ביטוח הנסיעות – גם אם עד כה לא הקפדתם לשלם עבור כיסוי למקרה של ביטול טיסה, יתכן שהגיע הזמן לשקול זאת בחיוב. אף פעם לא ניתן לדעת מראש מה יהיה מצב השמיים והאם במקרה המדינה הירוקה שתכננתם לטוס אליה, תהפוך בעתיד הקרוב לאדומה. לפיכך ישנה חשיבות עליונה לדאוג לביטוח שיעניק לכם כיסוי במקרה של ביטול הטיסה או קיצור החופשה על רקע מגפת הקורונה.
 
4. ממשיכים להיזהר, גם בחופשה – אמנם במהלך החופשה כולנו נוטים לפרוק עול, להתפרע ולהרשות לעצמנו ולילדים לעשות ולאכול דברים ששמורים בעיקר לחופשות. עם זאת, לנגיף הידוע לשמצה לא באמת אכפת שאתם נופשים ולכן חשוב לעמוד על המשמר גם במהלך החופשה. אז גם אתם לא מעוניינים לסחוב יותר מדי פריטים, עדיין כדאי לארוז בתיק מספר בקבוקונים של אלכוג'ל ומספר מסכות להחלפה.  
 
5. טלפונים חשובים שומרים בהישג יד – כיוון שבעידן הקורונה כולנו נמצאים בסיכון לחלות במחלה קשה באופן פתאומי, חשוב לשמור בהישג יד מספרי טלפון של רשויות הבריאות, בתי החולים ומוקדי רפואה שונים במדינת היעד, לכל צרה שלא תבוא. כמו כן מומלץ לתת עדיפות לפוליסת ביטוח נסיעות המאפשרת לכם ליצור קשר עם מוקד טלפוני ישראלי 24/7.  

 

מידע נוסף

 • על הטסים למלא טופס הצהרת בריאות מקוון באתר משרד הבריאות בחזרה לישראל. למילוי טופס לחוזרים לישראל.
 • יש לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל המכסה טיפול בקורונה.
 • בכל מקרה, מומלץ להתעדכן באתר משרד הבריאות לקראת חופשתכם בכל המידע העדכני ביותר.

טסים על בָּטוח עם קשרי תעופה

"טסים על בָּטוח" הינו השירות החדש מבית קשרי תעופה שיסיר דאגה מליבך בכל הקשור לחופשה בחו"ל. לכל הפרטים>>