החופשה שלך בברלין מתחילה כאן

החופשה שלך בברלין מתחילה כאן

חופשה בברלין

חופשה בברלין

ברלין Berlin

  • מזג אוויר
    19°
  • מטבע מקומי
    יורו
  • שעה מקומית
ברלין היא אחת הערים היפות, המתוירות והמסקרנות באירופה. הביקור בה הוא חוויה רב-חושית. כבירת גרמניה מהווה העיר מרכז חשוב במדינה והיא, ללא ספק, גם יעד שמושך אליו המונים. זוהי עיר תוססת ונוצצת, ויחד עם זאת גם עיר של ניגודים. עיר של היסטוריה מפוארת ועבר אפל, עיר של הווה מתירני ועתיד ורוד, עיר שחוברה לה יחדיו. מאז שהוקמה במאה ה-13 היא נושאת על כתפיה היסטוריה תרבותית ופוליטית של יבשת שלמה. ירושת השלטון הנאצי ניכרת בה, ותוצאות ההרסניות של מלחמת העולם השנייה, שהחריבה אותה כמעט לגמרי, ניכרים בבנייניה ואתריה שנים רבות לאחר איחוד העיר, ולמרות השנים הרבות שחלפו מאז.  
ביקור בברלין לא פוסח גם על הנקודה היהודית, ואתרים רבים, כמו וילה ואנזה, בית הכנסת החדש ותחנת הרכבת גרונוולד, הפכו למוקד עליה לרגל. לראות בעיניים. להרגיש. לנסות לדמיין איך זה היה להיות יהודי, או סתם אזרח גרמני מן השורה, בתקופה החשוכה ההיא. ברלין היא עיר יפהפייה. עיר מסוגננת, מתוחכמת, בנייניה מרהיבים, הפארקים שבה מוריקים והיא מסבירת פנים. מן ההריסות צמחה לה עיר לתפארת. טיסות אליה יוצאות מישראל לאורך כל השנה והן הזדמנות מושלמת ליהנות מהעיר המקסימה הזו, בכל עונה. 

כדאי לדעת על ברלין

מזג אויר

האקלים בברלין הינו לח וקריר וגשם יורד בכל חודשי השנה. בחודשי הקיץ, יוני-אוגוסט נעים מאוד ביום, סביב 24 מעלות, ולכן אלו החודשים המומלצים ביותר לבקר בעיר. חודשי האביב והסתיו הם חודשים טובים לטיול גם כן, למרות שצפוי להיות קר וגשום יותר.  החורף של ברלין קר מאוד, הטמפרטורות צונחות מתחת לאפס ולעיתים העיר מתכסה בשלג.
 

תחבורה

התחבורה בברלין נוחה וקלה לשימוש. לרשותכם רכבת עלית ותחתית, אוטובוסים ומוניות. השימוש בתחבורה הציבורית הוא גבוהה, בשל גודלה של העיר. התחבורה בברלין יעילה מאוד ותקח אתכם לכל נקודה בעיר. כמו כן, ניתן להשכיר רכב, אין זה מומלץ במיוחד, אלא אם מתכננים נסיעה מחוץ לעיר.

הגעה

לברלין וסביבתה שלושה שדות תעופה. בכל אחד מהשדות תוכלו להגיע ליעדכם באמצעות התחבורה הציבורית, מוניות או שאטלים. כמו כן, ישנה האפשרות של השכרת רכב בגרמניה בעמדות השונות.
 

כסף

החזרי מע"מ– החזרי מע"מ– המטבע בגרמניה הוא האירו. בגרמניה מוטל מע"מ בשיעור של כ- 19% על רוב המוצרים. ניתן לקבל החזר מס(כ- 10-15%) עבור מוצרים שרכשתם בסכום של למעלה מ- 25 אירו. עליכם לבקש במעמד הקנייה אישור מתאים ולהגישו במשרד המכס בשדה התעופה בעת עזיבתכם את המדינה.
תשר- בברלין נהוג לכלול את דמי השירות בחשבון ובכל זאת נהוג להשאיר תשר נוסף- עיגול הסכום או כ- 10%. כמו כן, מקובל להשאיר טיפ קטן לנותני שירות (נהגי מוניות, סבלים, חדרנים)