החופשה שלך באמסטרדם מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

החופשה שלך באמסטרדם מתחילה כאן

חופשה באמסטרדם

חופשה באמסטרדם

אמסטרדם Amsterdam

מזג אוויר
21°
מטבע מקומי
יורו
שעה מקומית
אמסטרדם היא עיר שלא מפסיקה להפתיע. קטנה, חצופה ושובבה, ובמקביל רגועה, רומנטית ושלווה. תרבותית או חתרנית, אסקפיסטית או משפחתית, אמסטרדם מתאימה את עצמה אליכם: עם הפארקים הגדולים והמזמינים, עשרות המוזיאונים והשווקים הנהדרים, האטרקציות הנהדרות לילדים, וממול רוח החופש, הנועזות והמתירנות המינית, רובע החלונות האדומים והקופי שופס המזמינים. חיי הלילה הסוערים וחסרי הגבולות, בשילוב הסמטאות, התעלות הרומנטיות והגשרים המוארים באור יקרות יוצרים עיר של ניגודים והרפתקאות. משעמם לא היה לכם כאן, גם אם תתאמצו.
 את אמסטרדם תוכל ולחוות באלף ואחת דרכים, בטיולי אופניים, בסיורים עצמאיים, על סירות פדלים או בסיורים מודרכים, אך מעבר לכל זהו המקום היחיד שבו תוכלו לפרוץ את הגבולות של עצמכם, מקום המקבל אתכם כמו שאתם ומאפשר לכם ליהנות מחוויות שאי אפשר לחוות בשום מקום אחר. מזג האוויר בעיר הוא מזג אוויר אירופאי טיפוסי, עם קיץ נעים וחורף, שמביא אתו קסם מיוחד שתורם לא מעט לאווירה. אפשר למצוא טיסות לאמסטרדם לאורך כל השנה, טיסות ישירות בעלויות משתלמות. 

אירועים באמסטרדם

פסטיבל האורות של אמסטרדם

דצמבר-אמצע ינואר

מצעד הגאווה

סוף יולי-תחילת אוגוסט

טולפנדג- פרחי טוליפ

21 בינואר

פסטיבל הולנד

יוני

כדאי לדעת על אמסטרדם

מזג אויר

האקלים באמסטרדם משתנה בהתאם לעונה, אך באופן כללי קר יותר מישראל. בחודשי הקיץ (יוני עד אוגוסט) מזג האוויר חם ונעים. הטמפרטורות המקסימליות הן 30 מעלות, וזה בהחלט סביר להיתקל בגשם מזדמן וקל. עם זאת, הלבוש המומלץ הוא לבוש קצר וליהנות מימים שטופי שמש. החורף (דצמבר עד פברואר) לעומת זאת מאוד קר. בייחוד בלילה, שם הטמפרטורות צונחות משמעותית (מתחת לאפס) ומומלץ להתלבש חם מאוד בכדי להסתובב בחוץ. גם במהלך היום קר מאוד ולרוב, ימי הגשם במהלך תקופה זו יהיו מרובים. בהחלט סביר להיתקל בימים מושלגים. עונות המעבר הן בהחלט זמן טוב לבקר באמסטרדם. הטמפרטורות נעימות (בעיקר במאי ובספטמבר), ניתן להסתובב עם בגדים קצרים/ ארוכים דקים.
 

תחבורה

כלי התחבורה הפופולרי באמסטרדם הוא האופנים. מרבית התושבים (וגם חלק לא קטן מהתיירים) מתניידים באמצעות אופניים (קיים מגוון גדול של חנויות להשכרת אופנים). אמסטרדם היא עיר יפהפייה עם המון סמטאות קטנות. באמצעות האופניים ניתן לטייל בין הסמטאות בקלות, ולאורך כל העיר פרוסים שבילי אופניים ייעודים, כך שהתשתית מאוד נוחה ומומלצת. בנוסף, ישנה רכבת חשמלית שהיא התחבורה הציבורית הנפוצה והמרושתת בצורה הטובה ביותר בתוך העיר. אפשר גם להתנייד באמצעות אוטובוסים, מטרו ורכבת, אך הם בעיקר משמשים בכדי להגיע לפרברים או למעבר בין ערים.

הגעה

נמל התעופה של אמסטרדם הוא Schipol. ישנה רכבת בנמל התעופה אשר באמצעותה ניתן להגיע לתחנה המרכזית באמסטרדם. זמן הנסיעה המשוער הוא 15 דקות. יש לקנות את הכרטיס בעמדות ייעודיות לרכישת כרטיסים, טרם הירידה לרציפי הרכבת.  

כסף

החזרי מע"מ– המטבע של הולנד הוא האירו. המע"מ על המוצרים בהולנדהוא כ- 21% (ישנם מוצרים עליהם יש מע"מ מופחת של 6%). ניתן לקבל החזר מס על רכישה מעל 50 אירו בקניה אחת. סכום ההחזר בסביבות 10%-15% (מזה יש להפחית עמלות). במעמד הרכישה בחנות יש לבקש למלא טופס מיועד ולשמור את הקבלות. בשדה התעופה ניתן לבצע את ההחזרים בעמדת החזרי המס (חשוב שהפריטים הרלוונטיים יהיו עמכם).
תשר באמסטרדם נהוג לכלול את דמי השירות בחשבון, במידה והשירות אינו כלול הוא ייכתב במפורש ואז הציפייה היא לקבל תשר על השירות, אם כי אין זו חובה. 5-10% מסך החשבון נחשבת לתמורה נאותה. נהגי מוניות מצפים לטיפ קטן, מקובל 10% או לפחות עיגול התשר כלפי מעלה.