החופשה שלך באודסה מתחילה כאן

* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

החופשה שלך באודסה מתחילה כאן

הוסף יעד

החופשה שלך באודסה מתחילה כאן

חופשה באודסה

חופשה באודסה

אודסה Odessa

מזג אוויר
מטבע מקומי
ריבניה
שעה מקומית
אודסה שבאוקראינה נמצאת בסמוך לחופיו של הים השחור והיא אחת הערים הגדולות במדינה. לא בכדי מכנים אותה "פנינת הים השחור" ולא בכדי גם מגיעים אליה מבקרים רבים לאורך כל השנה. ניתן להגיע לאודסה בטיסות ישירות ולבלות בה בנעימים מספר ימים או יותר. העיר מציעה קסם מיוחד, הבא לידי ביטוי במבנים העתיקים שבה, בתרבות המיוחדת שלה וגם במוזיאונים המעניינים המספרים את סיפורה ואת סיפור המדינה כולה.
 
מזג  האוויר האירופאי שבה, מאפשר להמוני המטיילים בעיר ליהנות מחופשה קיצית נעימה מאד ומי שרוצה להגיע אליה בחודשי החורף יגלה אווירה נעימה ומיוחדת מאד, האופיינית לחודשים הקרים (כדאי לדעת: כמות המשקעים בעיר קטנה יחסית. יתרון בפני עצמו). חופשה באודסה יכולה להיות לא רק במסגרת טיול שורשים או טיול לקברי צדיקים. היא יכולה לכלול גם ביקור בכמה מהאטרקציות הבולטות שבה ובשילוב עם יעדים נוספים במדינה. 

מה לעשות באודסה

אירועים באודסה

מרתון וחצי מרתון שנתי

חודש מרץ

פסטיבל בינלאומי של ליצנים

חודש מרץ

פסטיבל צילומים

חודש אפריל

פסטיבל המדע הבינלאומי

חודש אפריל

פסטיבל מוסיקת הים השחור

חודש יולי

פסטיבל הסרטים השנתי

חודש יולי

פסטיבל הג'ז הבינלאומי

חודש ספטמבר

כדאי לדעת על אודסה

מזג אויר

מזג האוויר האופייני לאודסה הוא מזג אוויר אירופאי טיפוסי. בחודשי הקיץ נעים ובלילות אף קריר לעיתים ובחודשי החורף קר מאד. לכל עונה יש את היופי שלה ובכל עונה מגיעים אל העיר תיירים המעוניינים לנצל את כל מה שהיא מציעה. בחורף, אף על פי שקר, יש בעיר קסם חורפי מיוחד בזכות שלל השווקים ואווירת חג המולד. בקיץ, תקופה שנוהרים אל העיר המונים, ניתן לטייל בעיר ובסביבה וליהנות ממזג אוויר אידיאלי.
 

תחבורה

כמו בערים גדולות אחרות, אמצעי התחבורה באודסה נוחים וזמינים מאד, יחד עם זאת מעט מיושנים. אוטובוסים הם פתרון אחד וגם מוניות, העומדות לרשותם של המטיילים. מי ששוכר רכב ורוצה להתנייד איתו בעיר, עשוי להיתקל במעט קשיים, שכן מרבית השלטים אינם באנגלית.
 

הגעה

שדה התעופה הבינלאומי של אוקראינה נמצא במרחק של 7 ק"מ מאודסה. זהו שדה תעופה פעיל שממנו ממריאות טיסות לרחבי העולם. משדה התעופה עצמו ניתן להגיע אל העיר באמצעות מוניות וגם באוטובוסים (אמצעי התחבורה הזול ביותר) ישנם גם שאטלים של בתי המלון השונים, המקשרים בין שדה התעופה לבית המלון המוזמן. אפשרות נוספת היא רכבת, שנסיעה בה עד למרכז העיר אורכת כחצי שעה לערך.
 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקובל באודסה הוא הריבניה ושיעור המע"מ עומד על 20 אחוזים. תיירים יכולים לקבל החזרי מע"מ בגין רכישות שבוצעו במדינה על ידי הצגת טופס בקשה לכך וקבלות המעידות על הרכישה.
תשר – התשר המקובל באזור אודסה, כמו גם באוקראינה כולה הוא 10 אחוז, כפי שמקובל במקומות נוספים בעולם. את התשר נותנים לספקי שירות למיניהם כמו מדריכים פרטיים, נהגים ועוד.