החופשה שלך ביער השחור מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.
הצג רשימת יעדים לבחירה
* מחיר חבילות טוס וסע הן לחבילה זוגית.
הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

החופשה שלך ביער השחור מתחילה כאן

החופשה שלך ביער השחור מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

חופשה ביער שחור

חופשה ביער שחור

היער השחור Black Forest

מזג אוויר
15°
מטבע מקומי
יורו
שעה מקומית
היער השחור הוא אחת האטרקציות הבולטות באירופה ואולי בין התיירותיות ביותר בגרמניה. זהו יעד תיירותי נהדר למשפחות עם ילדים בטווח גילאים רחב ולא מי שמחפש מקום מיוחד לבלות בו חופשה קצרה או ארוכה. היער השחור נמצא בחלק הדרום מערבי של גרמניה והוא תחום על ידי הגבול עם צרפת במערב ועל ידי הגבול עם שוויץ בדרום. אורכו של היער מגיע לכ-160 ק"מ מהצפון ועד הדרום והרוחב שלו בחלק הצפוני מגיע לכ-30 ק"מ ובחלק הדרומי 60 ק"מ.
התקופה הטובה ביותר לביקור ביער השחור היא בחודשי הקיץ, בין יוני לאוגוסט, אז גם מזג האוויר ביער השחור נוח ונעים. עונות המעבר מתאימות גם הן לביקור בו אולם החורף פחות, בשל השלג והטמפרטורות המאד נמוכות. כיאה ליעד תיירותי נחשק, מציע היער השחור מבחר רחב של פתרונות לינה, המתאימים לכל סוג של חופשה, לרבות חוות, אתרי נופש מפנקים, מלונות וגם צימרים שמפעילים אותם מקומיים. העיר פרייבורג היא שער הכניה הראשי ליעד השחור וגם העיר הנחשבת לגדולה ביותר באזור. 

מה לעשות ביער השחור

אירועים ביער השחור

מופע אורות

אוגוסט-תחילת ספטמבר

פסטיבל מוזיקה

במהלך אוקטובר

הקרנבל המסורתי

במהלך ינואר

פסטיבל שבטים ביער השחור

במהלך ספטמבר

כדאי לדעת


מזג אויר

מזג האוויר המאפיין את היער השחור שבגרמניה הוא מזג אוויר אירופאי טיפוסי. בין החודשים מאי עד אוקטובר מזג האוויר בו נעים יחסית, והטמפרטורה נעה סביב 13 עד 24 מעלות מקסימום. בחודשי הקיץ, המזכירים מאד מבחינת מזג האוויר את זה האופייני לעונות המעבר אצלנו, בישראל, אפשר להסתובב באזור הזה בלבוש קיצי, אם כי כדאי גם להצטייד במטריה וגם בעליונית מחממת. בחודשי הקיץ עשויים לרדת גם גשמים ביער השחור, ומספר הימים הגשומים בחודשי הקיץ עומד על בין 13 ל-17 ימים. בחורף קר מאד ביער השחור והטמפרטורה עשויה להגיע מתחת לאפס. היא נעה בין 5 מעלות מקסימום למינוס 2. בתקופה זו מושלג באזור הזה ופחות מתאים למי שמעוניין לטייל בטבע, בין האתרים השונים. 
 

תחבורה

הדרך הטובה ביותר להתנייד ביער השחור היא באמצעות רכב שכור. יש לא מעט אטרקציות באזור הזה וכדי לנצל אותן כהלכה, כדאי להיעזר ברכב שכור, בעזרתו תוכלו להגיע לכל מקום שתרצו. וכך גם עושים מרבית המטיילים, המעוניינים לטייל עצמאית. אחרים עושים זאת עם הסעות מאורגנות של חברות פרטיות. 

הגעה

ההגעה ליער השחור אפשרית דרך שדות תעופה שונים. ניתן להגיע אליו לאחר טיסה שלוקחים מישראל ישירות למינכן, גרמניה ומשם נסיעה ברכב, כ-350 ק"מ. אפשרות נוספת היא לעלות על טיסה ישירה לבאזל או לציריך, ששוכנות דרומית ליעד השחור. מבאזל נסיעה קצרה של 45 דקות בלבד תיקח אתכם לפרייבורג שביער השחור. אפשר גם לטוס לשטרסבורג, ששדה התעופה שלה נמצא צפון מערבית ליער השחור וכך גם שדה התעופה של שטוטגרט שקרובה יחסית ליעד השחור. 

כסף

החזרי מע"מ– החזרי מע"מ - המטבע ביער השחור הוא אירו. ניתן לקבל החזר מע"מ על רכישה מעל ל-25 אירו. כדי לקבל זאת יש לשמור את קבלות העסקה ולצרף לכך טופס מיוחד, אותו אפשר לקבל בחנויות או בדלפק המיועד לכך בשדה התעופה. אפשרות נוספת היא לשלוח את הטופס ואת הקבלה מהארץ ולקבל את החזר בתצורת צ'ק שמגיע ישירות לכתובת בארץ.
תשר – מקובל להשאיר תשר בגובה של 10 אחוז במסעדות ובבתי קפה וכן גם לתת אותו לספקי שירות אחרים, כמו נהגי המוניות, הנהגים הפרטיים אם אתם נעזרים בהם וגם מדריכים מקצועיים שילוו אתכם בטיול.