החופשה שלך בורשה מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

החופשה שלך בורשה מתחילה כאן

החופשה שלך מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

חופשה בורשה

חופשה בוורשה

ורשה Warsaw

מזג אוויר
מטבע מקומי
זלוטי פולני
שעה מקומית
ורשה, בירת פולין, משלבת באופן בלתי רגיל בין תרבות מודרנית חדשנית וקלאסיקה אירופאית עם סממנים של אירופה המזרחית. העיר היפהפייה הזו, שעברה לא מעט לאורך השנים, מפגישה את המבקרים בה עם היסטוריה עשירה מאד ותרבות מקומית מיוחדת במינה. בשנים האחרונות הפכה ורשה ליעד תיירותי אהוב מאד על ישראלים רבים, המגיעים אליה לאורך כל חודשי השנה, לרבות במהלך החורף המקפיא.
ורשה היא עיר מודרנית עם מגוון של אטרקציות ומקומות בילוי. היא משמשת כשער הכניסה הראשי למדינה ורבים מתחילים בה את הטיול או מתמקדים אך ורק בה. ביקור בורשה מוכרח לכלול את האתרים היהודיים החשובים וכדאי שישלב גם כמה מהמוזיאונים המעניינים בעיר. מזג האוויר בורשה בקיץ נחשב לנוח ונעים מאד ואילו בחורף צונחות הטמפרטורות אל מתחת לאפס ויורד שלג. בתקופה זו מציעה העיר קסם חורפי מיוחד מאד וגם שווקי חג מולד צבעוניים ויפים שכדאי לעצור בהם לביקור. 

אירועים בורשה

פסטיבל אמנות רחוב

יוני-יולי

פסטיבל ג'אז

יולי

פסטיבל מוצראט

יוני-יולי

פסטיבל בטהובן בחג הפסחא

מרץ-אפריל

כדאי לדעת על ורשה

מזג אויר

מזג האוויר בוורשה בחודשי הקיץ חמים ונעים מאד. שיא הקיץ, החודשים החמים ביותר הם יולי ואוגוסט. בספטמבר מגיע הסתיו והטמפרטורות יכולות לצנוח ל-10 מעלות. חודשי החורף קרים מאד בעיר ושלג יורד בתדירות גבוהה מאד. הדבר איננו מונע כמובן מהמוני המבקרים בעיר ליהנות משלל האפשרויות שהיא מציעה, כמו גם לא מעט מקומות סגורים ומחוממים שאפשר לשהות בהם כשהטמפרטורות נמוכות במיוחד. 
 

תחבורה

כיאה לעיר גדולה ומתויירת מאד, מציעה ורשה מספר פתרונות תחבורה נוחים ויעילים העומדים לרשותם של המטיילים. מוניות הן פתרון אחד, אוטובוסים וגם אופניים שניתן לשכור אם רוצים. האוטובוסים מגיעים לנקודות רבות מאד ברחבי העיר, לרבות בסמוך לכמה מהאטרקציות המוכרות ביותר של ורשה. יש גם רכבת תחתית (שני קווים) הנחשבת לפתרון יעיל.

הגעה

לוורשה מגיעים משדה התעופה שנמצא בסמוך לעיר, במרחק של 10 ק"מ בלבד. זהו שדה תעופה בינלאומי ועמוס מאד, שדה התעופה הראשי של פולין. ישנן טיסות לורשה מישראל המגיעות לשדה זה בתדירות גבוהה לאורך כל השנה וגם טיסות חזרה. הנוחתים בשדה התעופה יכולים להיעזר באחד מתוך שלושה קווי אוטובוס, המקשרים בין השדה לעיר. אפשרות נוספת הן המוניות, הממתינות לנוסעים מחוץ לשדה התעופה.
 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקובל בוורשה הוא זלוטי ושיעור המע"מ עומד על 23 אחוזים. ניתן לקבל החזר מע"מ חלקי על מוצרים מסוימים, אולם כדי לקבל זאת יש למלא טופס בקשה להחזר מע"מ ולצרף לו את הקבלות בגין הרכישה. את כל זאת יש להגיש בשדה התעופה, בדלפק המטפל בכך.
תשר – התשר המקובל באזור בוורשה הינו בגובה של 10 אחוז, כפי שמקובל במקומות נוספים בעולם. התשר ניתן לרוב לנותני שירות, כמו נהגים פרטיים/נהגי מוניות, מדריכים פרטיים, מלצרים ועוד.