החופשה שלך בטוסקנה מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

החופשה שלך בטוסקנה מתחילה כאן

החופשה שלך בטוסקנה מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

חופשה בטוסקנה

חופשה בטוסקנה

טוסקנה Tuscany

מזג אוויר
20°
מטבע מקומי
יורו
שעה מקומית
הוא נחשב לאחד מחבלי הארץ היפים ביותר באיטליה ואולי גם בין היפים בעולם. טוסקנה, חבל ארץ מרכזי ומתוייר מאד במדינה, מהווה אטרקציה תיירותית אהובה מאד. הוא ידוע בכרמים המקסימים שבו, המקשטים את הדרכים מכל עבר, בחוות ובכפרים הקטנים והעיירות הנעימות. יש בו ערים עתיקות מתקופת ימי הביניים, כמו סיינה המפורסמת, ויין משובח, כמו גם גבינות טובות.
אזור טוסקנה מתאים לביקור לכל סגנון של חופשה. הוא מתאים למשפחות עם ילדים, לצעירים וגם למבוגרים. אפשר לשלב בו טיולים רגליים, פינוקים וגם ביקור בערים גדולות ומרכזיות. טיסות לאזור יוצאות בתדירות גבוהה ומביאות איתן המוני סקרנים וחובבי טיולים, טבע ובעיקר נופים שרוצים לפגוש את טוסקנה מקרוב וליהנות מכל מה שמציע חבל הארץ המרהיב הזה. מזג האוויר בטוסקנה נוח מאד בקיץ ובחורף עשוי להיות קר. יחד עם זאת, לכל עונה יש את היופי ואת הקסם שלה כך שתמיד ניתן למצוא מה לעשות בטוסקנה וגם מה לראות. 

מה לעשות בטוסקנה

אירועים בטוסקנה

קרנבל ויארגיו

פברואר-תחילת מרץ

פסטיבל ג'אז ויין

במהלך יולי

פסטיבל בלוז

במהלך יולי

פסטיבל קיץ "לוקה"

במהלך יולי

כדאי לדעת על טוסקנה

מזג אויר

מזג האוויר בטוסקנה נוח ונעים מאד בחודשי הקיץ. במהלך היום הימים שמשיים וחמימים (אבל לא יותר מדי) ובערב יכול להיות קריר מדי פעם. יחד עם זאת, בחודשים יולי ואוגוסט, שיא החורף, עשוי להיות חם מאד וכדאי לקחת זאת בחשבון כשמתכננים טיול לאזור. בחורף קר מאד בטוסקנה ובמקומות מסוימים בה עשוי לרדת שלג, אם כי נדיר הדבר. התקופה המומלצת ביותר לביקור היא בין החודשים אפריל עד ספטמבר. יחד עם זאת, טוסקנה יפה בכל עונה בשנה. 
 

תחבורה

ההתניידות בטוסקנה יכולה להיעשות באמצעות תחבורה ציבורית, העוברת בין המקומות המיושבים, העירוניים שבה, אך נוחה יותר כשהיא באמצעות רכב שכור. כך אפשר להגיע בקלות רבה יותר לכל החוות והאטרקציות השונות שבה, ללא תלות בתחבורה ציבורית שפחות זמינה.

הגעה

המתכננים טיול בטוסקנה יכולים לנחות באחד משדות התעופה הבאים: שדה התעופה של רומא, שדה התעופה של מילאנו או שדה התעופה של ונציה. בחודשים מסוימים בשנה, בעיקר בשיא עונת התיירות – בחודשי הקיץ, ניתן לנחות גם בשדה התעופה הבינלאומי שבטוסקנה, שנמצא בפיזה ובשדה התעופה הבינלאומי שבפירנצה. משדות התעופה האלה יוצאים כבישים ראשיים נוחים מאד המובילים לאזור טוסקנה. ניתן להיעזר ברכבות, הנחשבות לדרך נוחה מאד להתנייד באזור או ברכב שכור, שאותו אוספים ישירות משדה התעופה לאחר הנחיתה.
 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקובל בטוסקנה הוא אירו ושיעור המע"מ עומד על 20 אחוזים. ניתן לקבל החזר מע"מ על מוצרים מסוימים, יש לשמור את הקבלות כהוכחה על הקנייה. את הבקשה להחזר המ"מ יש להגיש בשדה התעופה – קבלות בצירוף טופס הבקשה.
תשר – התשר המקובל בטוסקנה הוא 10 אחוז, בדומה למקומות אחרים בעולם, אם כי הוא איננו בגדר חובה. לרוב הוא ניתן לספקי שירות כמו נהגים פרטיים, מדריכים וגם למלצרים במסעדות ובבתי הקפה.