החופשה שלך בפירנצה מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.
הצג רשימת יעדים לבחירה
* מחיר חבילות טוס וסע הן לחבילה זוגית.

החופשה שלך בפירנצה מתחילה כאן

החופשה החלומית שלך מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

חופשה בפירנצה

חופשה בפירנצה

פירנצה Florence

מזג אוויר
16°
מטבע מקומי
יורו
שעה מקומית
פירנצה, שנמצאת בחלקה הצפוני של איטליה, היא בין הערים היפות ביותר באירופה. ככזו המשמשת כבירתו של חבל טוסקנה, מהווה פירנצה יעד תיירותי מוביל מאד, אליו מגיעים תיירים מכל העולם וגם לא מעט ישראלים. רבים מבלים בפירנצה עצמה מספר ימים ומשלבים במהלך החופשה ביקור ביעדים נוספים. אפשר להגיע לפירנצה בטיסה ישירה מהארץ, שנוחתת בשדה התעופה של רומא או של מילאנו, ומשם להמשיך ברכב שכור או בתחבורה ציבורית אם רוצים.
פירנצה נחשבת לערש הרנסאנס. המוזיאונים המרהיבים שבה ממחישים את התרבות העשירה שלה ואת ההיסטוריה הכול כך מיוחדת של העיר, כמו גם של המדינה כולה. אפשר לראות בהם כמה מיצירותיהם של מיטב האמנות, כמו פסל דוד המפורסם של מיכלאנג'לו, ובמקביל למצוא שווקים מקסימים, המציעים מהתוצרת המקומית. ביקור בפירנצה, בחלקה העתיקה, מוכרח לכלול גם עצירה במסעדות הנהדרות שבה, מסעדות המפגישות את הסועדים עם המטבח האיטלקי המפואר וגם עצירה בגלידריות, שמציעות גלידה איטלקית טובה. מזג האוויר בפירנצה נוח מאד בחודשי הקיץ ובחורף, למרות שגשום וקר, יש לאן לברוח ולא מעט מקומות סגורים שאפשר לבלות בהם בנעימים. 

מה לעשות בפירנצה

אירועים בפירנצה

קרנבל פירנצה

פברואר

חג יוחנן הקדוש

24 בינואר

פסטיבל מוזיקה

אפריל-יוני

זיקוקים בחג הפסחא

מרץ/אפריל

כדאי לדעת על פירנצה

מזג אויר

מזג האוויר האופייני לפירנצה הוא מזג אוויר תת טרופי לח. המשמעות של כך היא ימים קיציים חמים ולחים, ימים שמשיים מאד, ואילו חורפים קרים וגשומים. בין החודשים נובמבר עד פברואר עשוי להיות מזג אוויר לא יציב ומפתיע מאד וחשוב לקחת זאת בחשבון כשמתכננים טיול בעיר. יחד עם זאת, בחורף מספר ימי הגשם הוא קטן באופן יחסי, כך שגם אם מגיעים לפירנצה בחורף אפשר ליהנות מכל מה שהיא מציעה ולשלב גם ביקור במקומות פתוחים. החודשים החמים ביותר הם יולי ואוגוסט עם טמפרטורה מקסימאלית ממוצעת של 30 מעלות. החודשים הקרים ביותר הם דצמבר וינואר עם טמפרטורה ממוצעת של 9 מעלות. 
 

תחבורה

כיאה לעיר גדולה ומתויירת, מציעה פירנצה פתרונות תחבורה נוחים מאד. יש בה אוטובוסים וגם מוניות שבהן אפשר להיעזר. אין טעם לשכור רכב כשמטיילים בפירנצה וכדאי לנצל את אמצעי התחבורה שבה. מפירנצה אפשר להגיע לרומא, אם רוצים, באמצעות רכבת.

הגעה

מרבית המטיילים בפירנצה מגיעים אליה לאחר הנחיתה בשדה התעופה הבינלאומי הגדול שברומא, שממנו הם ממשיכים או ברכבת או באמצעות רכב שכור. העיר מקושרת היטב לכבישים המהירים, המגיעים לערים רחוקות מרכזיות.
 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקובל בפירנצה הוא אירו ושיעור המע"מ עומד על 22 אחוזים. יחד עם זאת, המע"מ על הוצאות הלינה הוא נמוך יותר, בגובה של 10 אחוז. ניתן לקבל החזר מע"מ בשדה התעופה בדלפק המיועד לכך. חשוב לשמור את הקבלות בגין הקניות שבוצעו בה.
תשר – בדומה למקומות אחרים בעולם, גם בפירנצה מקובל לתת תשר לספקי השירות למיניהם, בגובה של 10 אחוז. לרוב במסעדות ובבתי קפה, וגם לנהגים פרטיים ומדריכים.