החופשה שלך בסיציליה מתחילה כאן
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.
* מחיר חבילות טוס וסע הן לחבילה זוגית.
החופשה שלך בסיציליה מתחילה כאן
הוסף יעד
החופשה שלך בסיציליה מתחילה כאן

אטרקציות סיציליה

אטרקציות סיציליה

אטרקציות בסיציליה

מזג אוויר
מטבע מקומי
יורו
שעה מקומית

הר הגעש אטנה (Mt. Etna)

זהו הר הגעש הגבוה ביותר באירופה ואחת האטרקציות הבולטות בסיציליה. הוא נמצא בחלקו המזרחי של ...

עמק המקדשים בפאתי אג'ריג'נטו

Valle Dei Templi- בחלקו הדרומי של האי, בפתאי אג'ריג'נטו, נמצא אתר היסטורי מיוחד מאד, הידוע...

העיר סירקוזה

Siracusa עיר הנמל המיוחדת הזו, שנמצא בחלקו הדרום מזרחי של האי סיציליה, מציעה למבקרים בה את...

העיירה טאורמינה

Taourmina העיירה הזו, שממוקמת בחלקו הצפון מזרחי של האי, מושכת אליה מבקרים רבים ולא בכדי. ז...

מה לעשות בסיציליה

כדאי לדעת על סיציליה

מזג אויר
מזג האוויר בסיציליה הוא מזג אוויר ים תיכוני טיפוסי. בהיותו אי, נהנים תושביו וגם התיירים, המבקרים בו, מטמפרטורות נוחות ונעימות לאורך כל השנה כמעט ולו בזכות הבריזה  שמפתיעה מדי פעם ומרעננת את האוויר. עונות המעבר, הסתיו וגם החורף, מציעות טמפרטורות של בין 17 ל-20 מעלות עם כמות משקעים קטנה יחסית. בחודשי הקיץ, שגם בהם עשוי להיות גשום, אם כי לעיתים רחוקות מאד, עומדת הטמפרטורה הממוצעת על 28 מעלות, כששיא החום הוא בחודש ספטמבר, עם 30 מעלות בממוצע. בחורף הטמפרטורה הממוצעת היא בסביבות 16 מעלות בשעות היום ו-8 מעלות בלילה. עם בין 10 ל-12 ימי גשם במהלך כל חודש. גם בתקופה זו מתאים לטייל באי וליהנות מכל השפע הנהדר שהוא מציע.
 
תחבורה
לרשות המבקרים בסיציליה עומדות מספר אפשרויות תחבורתיות: אוטובוסים ציבוריים, רכבות, מוניות וגם רכבים להשכרה. מומלץ להיעזר בתחבורה הציבורית כמה שיותר ולהעדיף את האוטובוסים, שכן הנסיעה במוניות עשויה להיות יקרה יחסית. הרכבות, בהשוואה לפתרונות תחבורה אחרים, איטיות יותר ולכן לממהרים או לקצובים בזמן מומלץ לחפש פתרונות חלופיים. מי שמעוניין בטיול עצמאי, השכרת רכב היא הפתרון הנכון לו ביותר. באופן זה אפשר לעצור בכל נקודה שרוצים בדרך, אולם יש לקחת בחשבון את התנהגותם הלא צפויה, לעיתים, של הנהגים המקומיים, שנוסעים בפראות על הכביש מדי פעם.
הגעה
ניתן להגיע לסיציליה בטיסה ישירה או בשתי טיסות: מישראל לרומא ומרומא לסיציליה, מישראל למילאנו וממנה לסיציליה או מישראל לורונה וממנה אל האי. דרך נוסף, היא טיסה ישירה אל האי, שמגיעה לרוב אל העיר קטניה, שנמצאת בחלקו המזרחי. טיסות ישירות אלו (מישראל לסיציליה) אינן זמינות באופן תדיר, שכן אין הרבה חברות המציעות אותן. יחד עם זאת, טיסות ההמשך מוצעות לתיירים בתדירות גבוהה, כשהפופולארית ביותר היא זו שיוצאת מישראל לרומא וממנה ממשיכה לקטניה. שדה התעופה של קטניה נמצא במרחק של 5 ק"מ מהעיר וממנו ניתן להגיע אליה באמצעות מוניות, הסעות פרטיות/שאטלים או רכב שכור.
 
כסף
החזרי מע"מ – המטבע המקובל בסיציליה הוא אירו. גובה המע"מ עומד על 22 אחוז וניתן לקבל החזרים על קנייה מעל לסכום של 150 אירו. מכיוון שהחזר זה ניתן אך ורק על קנייה אחת, כדאי מאד למבקרים באי לרכז את קניותיהם במרכז קניות אחד. את ההחזר עצמו אפשר לקבל במשרדי החברות האחראיות על כך – חברת Premier Tax Freeוחברת Global Refound, לאחר הגשת טופס מיוחד שבו מפורטים פרטי הקנייה + קבלות (טופס, שאותו מקבלים מהחנות שבה בוצעה הרכישה).
תשר – בדומה לישראל וליעדים נוספים בעולם, מקובל להשאיר בסיציליה טיפ בגובה של 10 אחוז (הן במסעדות והן בבתי קפה). לעיתים הטיפ נכלל בחשבונית עצמה.