החופשה שלך בנאפולי מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.
הצג רשימת יעדים לבחירה
* מחיר חבילות טוס וסע הן לחבילה זוגית.

החופשה שלך בנאפולי מתחילה כאן

החופשה שלך בנאפולי מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

נאפולי

נאפולי

נאפולי Napoli

מזג אוויר
23°
מטבע מקומי
יורו
שעה מקומית
פרובינציית נאפולי היא אחת הפרובינציות המעניינות באיטליה. בירתה של פרובינציה זו היא העיר נאפולי הידועה, בה מתגוררים קרוב למיליון תושבים. הפרובינציה נמצאת בסמוך למפרץ נאפולי שבים הטיראני, בחלק הדרומי של איטליה. באזור זה ממש נמצאים כמה מהיעדים המרתקים שבאיטליה, כמו העיר סורנטו, שלחופיו של אמלפי, פומפיי העתיקה, האי קאפרי המהווה אתר תיירותי בולט מאד וגם הר הגעש וזוב, שאותו קשה לפספס.
לנאפולי אפשר להגיע בשיא העונה בטיסה ישירה, היוצאת מהארץ ומגיעה אל שדה התעופה הסמוך אל העיר, או בטיסה לרומא שמוצעת לאורך כל השנה. ממנה ניתן להמשיך ברכבת או ברכב שכור ולשלב עצירה ביעדים שבדרך. הנסיעה בפרובינציה חושפת את המטיילים לנופים המרשימים, העוטפים את העיירות הקטנות שבצדי הדרך, שמולן המפרץ הכחול המקסים, שמוסיף צבע ואווירה נפלאה. מזג האוויר האופייני לאזור הוא מזג אוויר ים תיכוני נוח מאד, עם טמפרטורות חמימות ונעימות גם בחודשי החורף ועונות מעבר נפלאות. אפשר לשלב ביקור בנאפולי יחד עם יעדים נוספים באיטליה, או להתמקד בפרובינציה עצמה כחלק מחופשה זוגית או נופש עם הילדים. 

מה לעשות בנאפולי

אירועים בנאפולי

חודש אירועי התרבות

במהלך מאי

פסטיבל פידיגרוטה

במהלך ספטמבר

פסטיבל הסרטים של נאפולי

ספטמבר-אוקטובר

פסטיבל פיצה

במהלך ספטמבר

כדאי לדעת על נאפולי

מזג אויר

מזג האוויר בנאפולי הוא אחת הסיבות, מדוע רבים בוחרים באזור זה כיעד לטיול קצר או ארוך. מזג האוויר האופייני לאזור הוא מזג אוויר ים תיכוני נוח ונעים מאד, המזכיר את זה של ישראל. חודשי החורף אינם עמוסים בכמות רבה של משקעים ובקיץ, בין יולי לאוגוסט, עשוי להיות חם ולח. יחד עם זאת, בעונות המעבר נעים ומומלץ לבקר ולאורך כל השנה הטמפרטורות יציבות מאד ומזג האוויר עצמו כמעט ואיננו מפתיע. עונות המעבר, כמו גם חודשי הקיץ, נחשבים לשיא עונת התיירות, מה שמצריך מהמבקרים המעוניינים להגיע לאזור זה באותה התקופה, לדאוג להזמין כרטיס טיסה ומקומות לינה מראש.
 

תחבורה

כיאה ליעד תיירותי אהוב, מציעה פרובינציית נאפולי מבחר של פתרונות תחבורה. מעבר לאלה, הקיימים בעיר נאפולי עצמה, כמו רכבות, אוטובוסים וגם מוניות, ישנו מענה לאלה המעוניינים להגיע מנקודה אחת לשנייה (מחוץ לערים הגדולות). הרכבת באזור זה ידועה כפתרון לינה פופולארי מאד, האהוב הן על מקומיים והן על תיירים. רכב שכור הוא דרך נוספת להתנייד באותו האזור והזדמנות לעצור בכל מקום שרוצים. כדי להגיע לאי קאפרי, מוצעות מעבורות, היוצאות אליו מסורנטו באופן תדיר לאורך כל השנה או מהעיר נאפולי עצמה. באי עצמו אפשר להיעזר באוטובוס המקומי, היוצא מאזור עגינת המעבורות ועולה למעלה, אל המרכז התיירותי התוסס יותר.

הגעה

ניתן להגיע לנאפולי בנסיעה מרומא או לנחות ישירות בשדה התעופה שלה, שנמצא במרחק של 3.2 ק"מ מהעיר נאפולי. הטיסה לנאפולי מישראל היא טיסה קצרה, טיסה של שעתיים ו-20 דקות. אפשרות נוספת היא לבחור טיסה עם עצירת ביניים ביעד כלשהו בדרך. עם ההגעה לשדה התעופה אפשר לשכור רכב או להיעזר בפתרונות תחבורה אחרים כדי להגיע למקום הלינה או לכל יעד שרוצים.
 

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקובל בנאפולי הוא אירו. גובה המע"מ עומד על 22 אחוז ותיירים באזור יכולים לקבל החזר מע"מ על קנייה מעל לסכום של 150 אירו. מכיוון שהחזר ניתן על קנייה בודדת אחת, מומלץ לרכז את הקניות בנאפולי בחנות אחת. את ההחזר עצמו ניתן לקבל במשרדי חברת Premier Tax Freeוחברת Global Refound. יש להגיש טופס מיוחד מפורטים פרטי הקנייה + קבלות (את הטופס מקבלים בחנות עצמה, שבה בוצעה הקנייה).
תשר – בדומה למקומות אחרים בעולם, מקובל להשאיר בנאפולי טיפ בגובה של 10 אחוז, למעט במקרים בהם הוא כלול בחשבונית עצמה.