החופשה שלך בבוקרשט מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.
הצג רשימת יעדים לבחירה
* מחיר חבילות טוס וסע הן לחבילה זוגית.

החופשה שלך בבוקרשט מתחילה כאן

החופשה שלך בבוקרשט מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

חופשה בבוקרשט

חופשה בבוקרשט

בוקרשט Bucharest

מזג אוויר
25°
מטבע מקומי
לאו רומני
שעה מקומית
בוקרשט, בירת רומניה, מושכת אליה תיירים מכל העולם לאורך כל השנה וגם לא מעט ישראלים בזכות הטיסות הישירות היוצאות אליה בתדירות גבוהה. בבוקרשט אפשר למצוא לא מעט אטרקציות, שכדאי לשלב במהלך הביקור בה, כמו גם היסטוריה בת מאות שנים, המספרים את סיפורה של העיר וסיפור המדינה כולה. חלקה העתיק של בוקרשט בהחלט מצדיק ביקור והמוני מקומות הלינה בעיר יכולים להיות פתרון נהדר לכל מי שמגיע לעיר לתקופה ארוכה או קצרה.
מזג האוויר בבוקרשט הוא מזג אוויר אירופאי טיפוסי, עם קיץ נעים וחורף קר ומושלג. בכל עונה אפשר למצוא בעיר קסם ויופי, ומי שמגיע אליה בסמוך לכריסטמס יכול אפילו למצוא בה כמה שווקים ססגוניים, המוסיפים לא מעט לאווירה החגיגית שבה. יש בבוקרשט לא מעט סממנים האופייניים לאירופה המזרחית, יחד עם זאת גם מודרניזציה ופתיחות, האופייניים מאד למערב. בבוקרשט יש חיי לילה עשירים, מקומות בילוי רבים, מסעדות טובות שכדאי לעצור בהן וגם מרכזי קניות, היכן שאפשר לבלות שעות ארוכות. 
 

מה לעשות בבוקרשט

אירועים בבוקרשט

פסטיבל קולנוע בינלאומי

במהלך חודש אפריל

פסטיבל מוזיקת רחוב

במהלך חודש יוני

פסטיבל מוזיקה בלקנית

במהלך חודש ספטמבר

פסטיבל תיאטרון בינלאומי לילדים

במהלך חודש אוקטובר

כדאי לדעת על בוקרשט

מזג אויר

מזג האוויר בבוקרשט בחודשי הקיץ נעים מאד ובחורף יכול להיות קר במיוחד וגם מושלג. עונות המעבר פחות יציבות, מבחינת מזג אוויר, ובדרך כלל גם גשומות. מכיוון שהיא ערוכה לכל מזג אוויר, נוח ונעים להסתובב בה בכל עונה ולגלות את השפע שהיא מציעה. בבוקרשט אפשר לטייל בחודשים קרים וגשומים ויש לא מעט מקומות סגורים ומחממים שניתן להסתתר בהם אם רוצים. בקיץ היא עמוסה במבקרים, המשלבים פעמים רבות ביקור בה לצד ביקור ביעדים נוספים במדינה. 
 

תחבורה

יש בבוקרשט, כמו בערים גדולות נוספות בעולם, תחנת רכבת מרכזית גדולה, שממנה ניתן לצאת ליעדים שונים ברחבי המדינה. בתוך העיר אפשר להיעזר באוטובוסים ציבוריים, בחשמלית וגם ברכבת תחתית. כל אלה פועלים כמעט לאורך כל שעות היום, מהשעה 05:00 לפנות בוקר ועד 23:00 בלילה.

הגעה

שדה התעופה של בוקרשט Aeropotul International Henri Coandaהוא שדה התעופה הראשי של רומניה והוא נמצא במרחק של 16.5 ק"מ ממרכז העיר. ניתן להגיע ממנו ישירות לבוקרשט באמצעות אוטובוסים ישירים, היוצאים ממנו לאורך כל שעות היום (קווים 780 ו-783), ניתן להיעזר במוניות וגם ברכבת אקספרס – CFR. המעוניינים בטיסות פנים בתוך המדינה, יוכלו להשתמש בשדה התעופה Banesa, שנמצא במרחק של 8.5 ממרכז בוקרשט.

כסף

החזרי מע"מ – המטבע המקובל בבוקרשט הוא אירו ושיעור המע"מ עומד על 20 אחוזים. על מוצרים מסוימים הוא 9 אחוזים ועל אחרים 5 אחוזים. ניתן לקבל החזר מע"מ עבור קניות שבוצעו בעיר מסכום של 175 אירו ומעלה. את ההחזר אפשר לקבל ישירות בשדה התעופה. חשוב לשמור את הקבלות המעידות על הרכישה.
תשר – התשר המקובל בבוקרשט הוא 10 אחוז, אם כי הוא איננו בגדר חובה. את התשר נותנים לרוב לספקי שירות כמו נהגים פרטיים, או מדריכים וכן במסעדות ובבתי קפה.