החופשה שלך בפראג מתחילה כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

החופשה שלך בפראג מתחילה כאן

אטרקציות בפראג

אטרקציות בפראג

אטרקציות בפראג

  • מזג אוויר
    19°
  • מטבע מקומי
    קורונה צ'כית
  • שעה מקומית

מצודת פראג

אטרקציות בפראג מצודת פראג
Pražský hrad- זוהי היא אחת הטירות הגדולות והעתיקות בעולם וגם בין האטרקציות המתויירות ביותר בעיר ובאירופה כולה. אורכה הממוצע של מצודת פראג הוא 570 מטר ורוחבה כ-130 מטר. היא כוללת קתדרלה, מנזר, ארמונות, מגדלים וגנים. כמו כן יש בה מוזיאונים והיא פתוחה ברובה לתיירים. פעם בשנה מתקיים בה פסטיבל הקיץ של שייקספיר, ביקור חובה לחובבי תיאטרון. במצודת פראג נכחו משרדיהם ומקום מגוריהם של מלכי בוהמיה, קיסרי הקיסרות הרומית הקדושה, ונשיאי הרפובליקה הצ'כית. תכשיטי הכתר של מלכי בוהמיה נשמרים בה עד היום.
במהלך מלחמת שלושים השנים ניזוקה המצודה ואוסף יצירות האומנות היקר של הקיסר רודולף השני נשדד בידי השבדים ב-1648. את בנייתה של המצודה השלימה הקיסרית מריה תרזה.
במלחמת העולם השנייה שימשה המצודה את ריינהרד היידריך, שסבל משיגעון גדלות כשחבש לראשו את כתר בוהמיה והכריז על עצמו כמלך אדיר. פחות משנה לאחר מכן התנקשו בחייו. הקומוניסטים השתמשו במצודה בתקופת שלטונם ולאחר פיצולה של צ'כוסלובקיה שימשה המצודה את נשיאי צ'כיה.
עושר סגנונות האדריכלות במצודה הוא חוויה לעיניים. קתדרלת ויטוס הקדוש בנויה בסגנון הגותי ובזיליקת ג'ורג' הקדוש היא רומנסקית. הסופר פרנץ קפקא התגורר אף הוא תקופה מסוימת במצודה בתוך אחד הבתים הקטנים (בית מס' 22) בסמטת הזהב, או סמטת האלכימאים כפי שנוהגים לכנותה, על שם האלכימאים שצווו על ידי רודולף השני להפוך עופרת לזהב, אולם לאחר שהתייאשו פינו את הבתים ועזבו את המקום ובמקומם באו לגור צורפי תכשיטים. בכל שעה מתקיים בחצר הראשונה טקס החלפת המשמרות. כתובת: Hradcanske Namesti, Praha 1 היא פתוחה בין החודשים נובמבר-מרץ: 9:00-16:00; אפריל-אוקטובר 9:00-18:00

גשר קארל

אטרקציות בפראג גשר קארל
Karlův most-  הוא קארל עובר מעל נהר הוולטאבה ומהווה את אחד ממוקדי התיירות המרכזיים של פראג. גשר קארל חסום לתנועת כלי רכב, והולכי רגל רבים חוצים אותו מדי יום. תוכלו למצוא עליו דוכנים עמוסים וססגוניים, מוזיקאים שמופיעים בפני קהל התיירים, ציירים השוקדים על דיוקנאות ואומנים רבים נוספים. אורכו כ-515 מטרים ורוחבו 9 מטרים. הוא נבנה במאה ה-12 כחלק מהתרחבותה של העיר והוא מחבר את פראג הישנה עם החלק החדש יותר. 
לאורך גשר קארל מוצבים שלושים פסלים של שליטים וקדושים נוצריים, שהם העתקים של הפסלים המקוריים הנמצאים במוזיאון הלאומי. הבולט מבניהם הוא פסלו של ישו הצלוב עם הכיתוב "קדוש קדוש קדוש האל צבאות" בעברית. האותיות המוזהבות התווספו לפסל 200 שנה לאחר שנבנה, והזהב ליצירתן נלקח בכוח מיהודי תושב העיר שהואשם בחילול הפסל הקדוש. רבים באים לגשר בלילה על מנת לצפות בנופה עוצר הנשימה של העיר המוארת. נהר הוולטאבה עם האוניות השטות בו, הגשרים הרחוקים, המצודה, הצריחים הרבים של העיר, המבנים המרשימים באדריכלות גאונית יוצרים נוף ציורי ומלהיב. כתובת: ליד כיכר העיר העתיקה, Karluv Most, Praha. הגשר פתוח כל יום, כל היום.

הרובע היהודי של פראג

אטרקציות בפראג הרובע היהודי בפראג
Zidovsky Ctvrt Josefov- בשנת 1782 העניק הקיסר יוזוף השני זכויות ליהודים שכמותן לא היה להם בעבר: הזכות לקניין אדמות, הזכות ללימודים גבוהים, הזכות לשרת בצבא ועוד. בתמורה קראו היהודים לרובע על שמו של הקיסר הנדיב. בתחילת המאה העשרים, כשעיריית פראג הרסה את חומת הגטו סביב הרובע היהודי והפכה אותו לרובע פתוח, רוב הבתים הישנים בגטו שנטו ליפול נהרסו ובמקומם הוקמו בתים יפים וחדשים יותר. הרובע היהודי מושך אליו רבבות תיירים ולא רק יהודים, הנהנים ממורשת יהודית מרתקת, מאוסף היודאיקה והאומנות היהודית הגדול והנדיר של המוזיאון היהודי, ומעושר ארכיטקטוני מדהים של הבתים המחודשים. רוב האתרים ברובע הם חלק מהמוזיאון היהודי הבנוי כקומפלקס גדול. אחד הבניינים המעניינים ביותר בו הוא בית העירייה היהודית, ששופץ בסגנון הבארוק במאה ה-18 כשעל קיר הבניין תלוי שעון יוצא דופן אשר אותיות עבריות מראות את השעה כשהן מתקדמות בכיוון ההפוך דווקא, כאילו הזמן הולך לאחור.
בית הקברות היהודי העתיק גם הוא משמש כחלק מהמוזיאון, ועל פי האגדה הוא גם מקום קבורתו של המהר"ל, יוצרו של "הגולם מפראג". הביקור בבית הקברות הוא חוויה חזקה במיוחד, ועד היום משמש המקום מקור השראה לאמנים רבים וכמקום התבודדות לאוהבי השקט. זהו ללא ספק אחד מאתרי הביקור המיוחדים בפראג. ערמות של מצבות המגובבות זו על זו עד שכמעט מתפתים לחשוב שיד אמן גאון סידרה כך את הקברים על מנת לספר את סיפורה העצוב של הקהילה היהודית. לפי הנתונים הרשמיים מספר המצבות הוא 12,000 אך יודעי דבר מספרים כי המספר האמיתי גדול הרבה יותר, כשמצבות נבנו זו על גבי זו ושכבות עפר מכסות ביניהן. כתובת: Josefov Praha 1 
פתוח בין החודשים נובמבר-מרץ, מדי יום 16:00-9:00; אפריל-אוקטובר, מדי יום 18:00-9:00
כדאי לדעת: כרטיס כניסה למוזיאון כולל את הכניסה לכל אתרי הרובע היהודי.

המוזיאון הלאומי של פראג 

אטרקציות בפראג המוזיאון הלאומי של פראג
Praha National Museum- זהו מוזיאון ענק הבנוי בתוך ארמון מרהיב ביופיו, עד שלפעמים קשה להחליט על מה להסתכל קודם, על התערוכות הרבות והמגוונות או על המבנה בעל הארכיטקטורה המרשימה כל כך מבפנים ומבחוץ. בשנת 1968 נפגע המוזיאון הלאומי של פראג מההפגזה הסובייטית אך שופץ מיד לאחר מכן. כיום הוא נחשב לסמל התחייה הלאומית הצ'כית. את התוכנית לבנייתו הגיש הארכיטקט ג'וזף שולץ בשנת 1890. הוא בנוי בסגנון הניאו רנסנס כשעל המרפסת בחוץ ניצבת שורת פסלים ובמרכזו של הבניין מתנוססת כיפת זהב עוצרת נשימה. 
באגף האנתרופולוגי שבו ניתן ליהנות מתערוכת תרבות עמים, אוספי בגדים, שיטות של גידולים חקלאיים, אוספי אמנות, מוסיקה, מלאכת יד, ועוד. במוזיאון תוכלו למצוא גם ספרייה לאומית עם למעלה ממיליון ספרים, אגף מטבעות ושטרות, תצוגה פרה היסטורית, אגף זואולוגיה, תצוגת פוחלצים מרתקת, תצוגת עצמות בעלי חיים ממינים שונים, תערוכת פסלים, ציורים מתקופות וסגנונות שונים, תערוכת כלי נגינה מיוחדים, אולם קונצרטים פעיל, חנות מזכרות ובית קפה. רשימה זו היא חלקית בלבד ולבאי המוזיאון מומלץ לפנות כמה שעות טובות מהיום על מנת להספיק לפחות את רובו. כתובת: Vaclavske Namesti 68, Praha 1 המוזיאון פתוח כל השבוע מלבד ימי שלישי הראשון בכל חודש. כדאי להתעדכן באתר המוזיאון. מאי-ספטמבר 10:00-18:00; אוקטובר-אפריל 9:00-17:00