הטיול שלך לטנזניה מתחיל כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

מאורגן לטנזניה

מאורגן לטנזניה

טיול לספארי בטנזניה -

הטיולים המאורגנים שלנו ליעד זה נגמרו לבינתיים, אנו עושים מאמצים כדי לחדש לכם טיולים חדשים!

מסלול הטיול לטנזניה

יום 1: תל אביב – קילימנג'רו -פארק טראנגירי

נפגש בנתב"ג לטיסה ישירה לשדה התעופה של קילימנג'רו. לאחר הנחיתה וסידורי הכניסה למדינה ניפגש עם הצוות המקומי, נעלה על רכבי הספארי 4X4 ונצא בנסיעה לכיוון פארק טראנגירי (Tarangire), שמורת הספארי הראשונה שלנו באפריקה. הפארק התפרסם בזכות עצי הבאובב המרהיבים שבו והנופים המדהימים של ערבות המסאי. כאן, קיים הריכוז הגדול ביותר בטנזניה של עדרים גדולים של פילים אפריקאים. במרחבי השמורה נצפה גם בזברות, בפאלו, אנטילופות ועשרות מינים של בע"ח באופן חופשי במרחבים האינסופיים ומרווים את צימאונם במימי הנהר המקומי. לאחר ארוחת צהריים נמשיך בספארי. 
בתום היום נגיע למקום הלינה.

יום 2:  אגם אייאסי – ביקור בשבטים

הבוקר נצא בנסיעה לאזור אגם אייאסי - אגם סודה נידח המוקף נופים מרהיבים ותרבויות מסורתיות. סביב האגם קבעו משכנן קבוצות שבטים אתניות המקיימות אורח חיים מסורתי אותנטי. נבקר את בני שבט ההדזבה (Hadzabe) , שגם באלף השלישי ממשיכים לקיים אורח חיים נוודי מסורתי, צדים ומלקטים את כל מזונם מהטבע.
משם נמשיך אל שבט הדטוגה (Datoga)  שבט רועים, אויביהם הנצחיים של המסאים, אשר מתגוררים בבקתות בוץ מסורתיות ובנותיהן עדיין "מקשטות" את פניהן בצלקות יופי. בתום היום נגיע ללינה באזור.

יום 3: אגם אייאסי - פארק סרנגטי

הבוקר נשכים קום כדי למהר ולהגיע אל גאולת הכותרת של טיילינו שמורת הסרנגטי. הסרנגטי, אשר בשפת השבטים הילידים פירושו "המישורים הגדולים" היא השמורה המפורסמת, הגדולה והחשובה ביותר באפריקה. בסרנגטי הוסרטו רבים מסרטי הטבע שאנו מכירים. ניכנס דרך שער השמורה הרשמי היישר אל מרחבי השמורה להנות מהמראה המרהיב של בעלי החיים בסביבתם הטבעית. כבר ננסה לצפות בחמשת הגדולים של אפריקה: אריה, נמר, קרנף, באפלו ופיל.
בתום היום נגיע ללינה בתוך שמורת הסרנגטי!!

רכב ספארי הטיול המאורגן לטנזניה
חיות בר בטיול המאורגן לספארי בטנזניה

יום 4: פארק סרנגטי

הכינו את המצלמות כי לפנינו יום מלא אינסוף חוויות מרגשות בשמורת הסרנגטי (Serengeti). שבט המסאי קרא למקום סירינגיטו (Siringitu), שפירושו "המקום שבו הקרקע זזה לנצח", ולא בכדי. כמדי שנה, נעים  מעל 2 מיליון  בעלי חיים בשמורה בעקבות הגשמים.
מדובר ב"נדידה הגדולה" ביותר בעולם של יונקים יבשתיים אותם מובילים עדרים עם מיליוני פרטים של גנו וזברה ובעקבותיהם מגיעים הטורפים וזוהי שעתו הגדולה של הטבע.
ואנחנו נהיה שם לצפות בה כאורים של אמא אדמה.
קחו את הזמן לספוג את הריחות, הצלילים והמראות עם כל החושים האפשריים.

יום 5: שמורת נגורונגורו – ביקור בשבט המסאי  

היום נשים פעמינו אל שמורת מכתש נגורונגורו (Ngorongoro) מהביקורים המרגשים בספארי בטנזניה.
המכתש הוא הקלדרה השלמה הגדולה בעולם ונוצרה עם קריסתו של הר געש לפני כ 2 מיליון שנים. הקלדרה מוקפת מורדות תלולים שיוצרים מתחם סגור שבתוכו בעלי החיים, ובהם להקת אריות, במשך כל השנה.
זהו מקום קסום רוחש חיים הקושר בתוכו טבע יפיפה והיסטוריה אנושית עשירה של בני שבט המסאי.
המסאים הם רועי בקר שמצליחים להרחיק את הטורפים מהעדרים שלהם. במהלך היום נבקר ונכיר את בני השבט בכפר מסאי. נפגוש את בני השבט, נבקר בבתי הבוץ, נראה את התלמידים בבית הספר ונצפה במופע ריקוד טיפוסי לשבט.

יום 6: אגם מניארה - ארושה

לאחר ארוחת ניסע לכיוון אגם מניארה(Manyara) , שריד לאגמי השבר הסורי-אפריקני השוכן למרגלות המצוק המערבי שלו. השמורה הוכרה כשמורת טבע ביוספרית ב 1981 ע"י אונסק"ו בשל מיני העופות ובעלי החיים הרבים שמוצאים את מזונם בסביבת האגם המלוח. אגם מניארה הוא אגם סודה שבמימיו גדלים מיני בע"ח זעירים המושכים להקות ענק של עופות נודדים והפלמינגו ביניהם. השמורה מאופיינת גם באריות המטפסים על עצים. ננסה לראות אותם במהלך הסיור. יער גשם טרופי מתקיים באזור זה בזכות מי תהום. מראות נדירים ומלהיבים מצפים לנו באזור אגם מניארה. 

יום 7: למרגלות הקילימנג'רו

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל הר הקילימנג'רו. הר הקילימנג'רו הוא ההר המפורסם ביותר והגבוה ביותר באפריקה!! פסגתו מכוסה שלג עד ומתנשאת לגובה 5,895 מטרים. הקילימינג'רו הוא הר געש רדום המצוי על גבול טנזניה קניה. על מורדותיו זורמים פלגי מים טהורים המשקים באופן טבעי צמחיה טרופית עשירה ומתחמי מחיה של שבטים. נבקר למרגלות ההר, בין הכפרים המקומיים ונהנה מאווירת המקום. בתום היום נגיע למלון.

יום 8: אגם דולוטי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום האחרון בטיולינו המיוחד והחוויתי לספוג עוד מהמראות המרהיבים והמאפיינים את טנזניה.  נבקר בשוק מלאכות היד המקומי של ארושה ונמשיך לאגם דולוטי, שנוצר בליבו של מכתש של הר געש עתיק. תמונות אחרונות ובתום 8 ימים קסומים במרחבי הסוואנה של טנזניה ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה לתל אביב.