הטיול שלך לטנזניה מתחיל כאן

הצג רשימת יעדים לבחירה

מאורגן לטנזניה

מאורגן לטנזניה

טיול לספארי בטנזניה - טיול משפחתי בחנוכה לטנזניה

הזמינו עכשיו ושריינו את מקומכם במאורגן המובטח לטנזניה בחנוכה

לצפיה במסלול הטיול המלא >>

טיילו בטנזניה בהרכב משפחתי

מסלול הטיול לטנזניה

יציאה ב-30/11

שימו לב: ישנם שני טייולים, שנבדלים ביניהם רק במקום הלינה: חדרי לודג' או אוהלי גלמפינג. המסלול זהה בשני הטיולים.

יום 1: תל אביב – קילימנג'רו -פארק טראנגירי

נפגש בנתב"ג לטיסה ישירה לשדה התעופה של קילימנג'רו. עם נחיתתנו נעלה על רכבי השטח ונצא לפארק טראנגירי (Tarangire), תחנת הספארי הראשונה שלנו באפריקה. הפארק התפרסם בזכות עצי הבאובב המרהיבים שבו והנופים עוצרי הנשימה של ערבות המסאי. כאן, קיים הריכוז הגדול ביותר של בעלי חיים אחרי הסרנגטי. עדרים גדולים של פילים אפריקאים, זברות, בופאלו ואימפאלה מסתובבים באופן חופשי במרחבים האינסופיים ומרווים את צימאונם במימי הנהר המקומי. בשעות הצהריים נגיע ללודג' שלנו לארוחת צהריים ומיד לאחר מכן נמשיך "לצוד" חיות ברחבי השמורה.

יום 2:  אגם אייאסי – שבט בני הדטוגה

היום נבקר את שבט בני הדטוגה (Datoga) בביתם אשר באזור אגם אייאסי (Eyasi) – אגם סודה נידח המוקף נופים מרהיבים. בני הדטוגה נחשבים לשבט רועים אשר חיים בבקתות בוץ מסורתיות ובנותיהן עדיין "מקשטות" את פניהן בצלקות יופי. נצפה באורחות חייהם בשטח ונלמד על תרבותם הייחודית.

יום 3: מפגש עם שבט הדזבה – פארק סרנגטי

נשכים קום ונצא לפגוש ולהכיר את אורך החיים של בני שבט הדזבה (Hadzabe) - שבט של נוודים הצדים ומלקטים את מזונם בטבע. בתום הביקור נשים פעמינו לעבר פארק סרנגטי המפורסם ונהנה מספארי צהריים בשמורה.

הזמינו עכשיו והבטיחו את מקומכם בטיול >>
רכב ספארי הטיול המאורגן לטנזניה
חיות בר בטיול המאורגן לספארי בטנזניה

יום 4: פארק סרנגטי

הכינו את המצלמות כי לפנינו יומיים גדושים חוויות בפארק סרנגטי (Serengeti) הנחשב לפארק המפורסם ביותר בטנזניה. שבט המסאי קרא למקום סירינגיטו (Siringitu), שפירושו "המקום שבו הקרקע זזה לנצח", ולא בכדי. כמדי שנה, נעים יותר ממיליון בעלי חיים בשמורה בעקבות הגשמים. מדובר ב"נדידה הגדולה" ביותר בעולם של יונקים יבשתיים. מגוון רחב של בעלי חיים כגון פילים, ג'ירפות, צבאים ואריות נעים בין עצי השיטה במרחבי הסוואנה שפרסמו את אפריקה. קחו את הזמן לספוג את הריחות, הצלילים והמראות עם כל החושים האפשריים.

יום 5: שמורת נגורונגורו – ביקור בשבט המסאי

היום נשים פעמינו אל שמורת נגורונגורו (Ngorongoro) ומכתש נגורונגורו - הנחשב לספינת הדגל של השמורה ולאחד האטרקציות המרכזיות בטנזניה. עם הגיענו ללודג' ולאחר ארוחת הצהריים, נצא לסיור רגלי על שפת המכתש ונמשיך לביקור בכפר טיפוסי אותנטי של שבט המסאי החי במקום. שבט המסאי הינו ככל הנראה אחד השבטים הקדומים ביותר באפריקה עם מסורות שהשתמרו לאורך שנים. נראה כיצד מצליחים הם להבעיר אש ללא עזרת מצתים, נצפה בריקוד המסאי המסורתי ונשמע הסברים מפי אחד מבני השבט אודות אורחות חייהם הייחודיות.

יום 6: מכתש נגורונגורו

לאחר ארוחת הבוקר, נרד עם רכבנו למכתש נגורונגורו. זהו ביתם של יותר מ-20,000 יונקים שהפכו את המכתש למשכן הקבע שלהם. הצצה ראשונית לתוך המכתש העוצר נשימה – תמונה מרהיבה של טבע רחב היקפים המכסה מעל 250 קמ"ר בגודלו ומעל 600 מטרים בעומקו. כאן ננסה לפגוש בעדרי זברות וגנו בחיפושם אחר עשב טרי, פילים, קרנפים ואף נמרים ואריות – הטורפים הגדולים והבלתי מעורערים של אפריקה. זהו מקום קסום רוחש חיים הקושר בתוכו טבע יפיפה והיסטוריה אנושית עשירה. בתום הסיור נסע חזרה ללודג' לארוחת ערב ולינה.

יום 7: נגורונגורו – ארושה – תל אביב

בתום ארוחת הבוקר, גדושים בחוויות נצא בנסיעה לארושה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר המשלבת בניה מודרנית ומסורתית כאחד. לאחר ארוחת הצהריים בהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה בקילימנג'רו לטיסתנו חזרה לתל אביב.

הזמינו עכשיו את הטיול וזכו בחוויית חנוכה שלא תשכחו >>