החופשה שלך במיקונוס מתחילה כאן
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.
החופשה שלך במיקונוס מתחילה כאן
הוסף יעד

חופשה במיקונוס

חופשה במיקונוס

מיקונוס Mykonos

מזג אוויר
12°
מטבע מקומי
יורו
שעה מקומית

האי מיקונוס, השייך לקבוצת האיים Cyclades, נחשב לאי תיירותי ומבוקש מאד וגם בין היוקרתיים מאיי יוון. במיקונוס תמצאו חופים מרהיבים ביופיים, טברנות טובות, מסעדות המציעות מנות מהמטבח המקומי וגם חיי לילה תוססים. זו גם הסיבה מדוע מגיעים למיקונוס לא מעט צעירים, המבלים בו את חופשתם. אפשר במיקונוס ליהנות מחופשת בטן גב, מנופש פעיל, הכולל אטרקציות ומגוון רחב של פעילויות הקשורות במים וגם כזה המשלב טיולים רגליים ברחבי האי.
האי לא גדול כל כך ולכן מתאים למי שרוצה לבלות בנעימים חופשה קצרה בת מספר ימים. מזג האוויר בו מצוין, כיאה למזג האוויר הים תיכוני האופייני לאיי יוון האחרים, אך שיא העונה, אז מגיעים אליו מרבית התיירים, הוא בחודשי הקיץ, בין יוני לספטמבר. בתקופה זו פתוחים כל האתרים שבו ואפשר ליהנות גם מרחצה בים. ישנן טיסות ישירות למיקונוס בעונה, טיסות קצרות היוצאות מנמל התעופה בן גוריון ונוחתות ישירות בשדה התעופה הבינלאומי שבאי. אפשרות נוספת, אם רוצים לשלב את הביקור במיקונוס יחד עם ביקור במקומות נוספים ביוון, היא לנחות באתונה. 

מה לעשות במיקונוס

כדאי לדעת על מיקונוס

מזג אויר
מזג האוויר במיקונוס הוא אחת הסיבות מדוע נוהרים אליו תיירים רבים. מי שמחפש את השמש ורוצה ליהנות מחופשת בטן גב, מיקונוס הוא ללא ספק המקום המתאים לעשות זאת. מזג האוויר בו נעים מאד לאורך כל השנה. החורף לא גשום מדי והטמפרטורות לא נמוכות כל כך, כמו במקומות אחרים באירופה. יחד עם זאת, התקופה הטובה ביותר לביקור באי, ובמיוחד אם רוצים ליהנות מהחופים המצוינים שבו, היא בקיץ, אז חם ואפשר לנצל את כל מה שהוא מציע.
 
תחבורה
התחבורה הציבורית במיקונוס זמינה ונוחה, אם כי הפתרון הטוב ביותר להתנייד ברחבי האי, אם לא רוצים להישאר צמודים לבית המלון, היא באמצעות רכב שכור. מוניות, אוטובוסים וגם הסעות של חברות פרטיות הן פתרון תחבורה אפשרי ואפשר להיעזר בו הן ברחבי האי עצמו והן כדי להגיע משדה התעופה אל בית המלון, שבו שוהים.
 
הגעה
טיסות למיקונוס יוצאות אל האי בעיקר במהלך חודשי הקיץ, בשיא עונת התיירות. הטיסות נוחתות בשדה התעופה הבינלאומי שנמצא באי, כשממנו ניתן לעלות על הסעות/שאטלים של חברות שונות או להיעזר במוניות, הממתינות מחוץ לשדה התעופה כדי להגיע לבית המלון.
כסף
החזרי מע"מ – המטבע המקובל במיקונוס הוא אירו. המע"מ הוא בגובה של 23 אחוז על רוב מוצרי הצריכה, כאשר על חלק מהם הוא מופחת (נמוך מ-23 אחוז). ניתן לקבל החזר מע"מ על קניות שנעשו במיקונוס, ובתנאי שהסכום הכולל שלהן הוא מעל מ-120 אירו. יש לשמור את הקבלות בגין הרכישה ולצרף אותן לבקשת החזר מע"מ, שאותה יש להגיש בשדה התעופה.
תשר - התשר המקובל במיקונוס הינו בגובה של 10 אחוז, והוא ניתן לרוב לספקי שירות למיניהם.